999 rezultate për

negociatat

NEGOCIATAT/ Cilët janë 3 shtetet që dolën kundër dritës jeshile për Shqipërinë Reuters “Franca u ka bërë me dije vendeve të tjera të Bashkimit Evropian këtë javë se është kundër fillimit të
Negociatat/ Juncker thirrje shteteve të BE-së: Të mbahet premtimi me Shqipërinë “Maqedonia Veriore dhe Shqipëria kanë bërë përparim thelbësor." Presidenti i Komisionit Europian Jean Cloude Juncker
Holanda qëndrim zyrtar për negociatat: Çfarë pritet të ndodhë në 15 tetor Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bas
NEGOCIATAT/ Qeveria holandeze e bindur për vendimin për Shqipërinë Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur nego
Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çës
Reuters për negociatat: Me shkupin të nisin brenda vitit, për Tiranën nuk ka datë Gjermania ka propozuar nisjen e bisedimeve të anëtarësimit në BE me Maqedoninë e Veriut para fundit të këtij viti dhe da
Negociatat/ Reuters: Shqipëria në duart e Francës! Sipas agjensisë së lajmeve Reuters, vendimi për celjen e negociatave për anëtarësim më Shqipërinë do të merret në moment
Hollanda gjunjëzon Shqipërinë: Negociatat nuk hapen, nuk janë gati për BE! “De Telegraf”, gazeta më e madhe në Hollandë shkruan sot se qeveria holandeze është kundër hapjes së negociatave të Shqi
Rama heq përgjegjësinë nga vetja: Në BE sot askush nuk futet dot Në seancën e ditës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë, teksa diskutohet mbi projekt-rezolutën e propozuar nga deputetet S
Zyrtare: Franca pa një qëndrim për negociatat, Holanda kundër Shqipërisë! Vështirësohet njehsimi i qëndrimeve për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërinë në gjirin e shteteve anëtare
Negociatat/ Kryeministri i Holandës: Jemi të shqetësuar për Shqipërinë Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, ka shprehur qartë mendimin e tij sa i përket hapjes së negociatave për Shqipërinë,
Gazetari holandez: Pse Holanda nuk mund të hapë negociatat me Shqipërinë Gazetari nga Holanda, Vincent Van Gerven Oei në një lidhje telefonike në emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se parlament
DW: Zgjedhjet e parakohshme, kusht i Gjermanisë për negociatat? Opozita i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përsëritjes së Lokaleve 2019 dhe rifillimit të prot
NEGOCIATAT/ Sigurohet dokumentacioni, çfarë do të vendoset për Shqipërinë në 15 tetor Agjencia e njohur e lajmeve ‘Bloomberg’ ka siguruar dokumentin që do miratohet në samitin e BE-së në 15 tetor, për hapje
"Ekstazë narkohorrash, se për të katërtin vit me radhë bllokojnë negociatat" Ish-Kryeministri Sali Berisha tashmë dihet se ka një profil të konsoliduar në rrjetin social Facebook dhe është aktiv çd
Meta reagon pas vendimit të Bundestagut për negociatat: Duhet reflektim real Pak pas vendimit të Bundestagut Gjerman që votoi hapjen e negociatave me Shqipërinë ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta
Tre qëndrimet për negociatat me Shqipërinë, çfarë pritet të ndodhë në Bundestagun gjerman Ndryshe nga Maqedonia e Veriut për të cilën ka vetëm një rekomandim për qeverinë federale që të miratojë hapjen e negoci
Deputeti gjerman: Boll me kushte për Shqipërinë, le të hapen negociatat Në situatën kur grupi parlamentar CDU/ CSU ka vendosur 2 kushte të reja për çeljen e negociatave me Shqipërinë, politika
NEGOCIATAT/ Një Po e kushtëzuar në formë, një JO në thelb Formulimi i vendimit të kushtëzuar të Bundestagut për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE merr form
Gazetari i Euronews tall Ramën: Po feston se Bundestagu i vendosi 9 kushte për negociatat (FOTO LAJM) Propaganda qeveritare mund të bëjë punë në Shqipëri, ku një pjesë e gëlltit, kurse pjesa tjetër nuk reagon, por jo jasht