999 rezultate për

negociatat

Tarifat për hekurin, SHBA nuk do të përjashtojë BE-në Administrata Trump raportohet se planifikon të vendosë tarifa importi mbi hekurin dhe aluminin evropian, pasi nuk është
Hapja e negociatave, çfarë përgjigje mori Rama në Austri? Kryeministri Edi Rama nuk ka mundur të marrë një "PO" të saktë nga Austria në lidhje me negociatat e Shqipërisë në BE.
Austria i kërkon BE-së çeljen e negociatave me Shqipërinë, Kurz: Të shmangim konfliktet në rajon Austria ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave mes Shqipërinë e BE-së. Qëndrimi është bërë i ditur nga kancelar
“Maqedonia e Ilindenit” ndërlikon negociatat me Greqinë Bisedimet për çështjen e emrit pas propozimit “Republika e Maqedonisë së Ilindetit”, të refuzuar nga pala greke kanë shë
BE nuk hap negociatat me Shqipërinë: Kismet pranverën tjetër (FOTO LAJM) Shqipërisë do t'i duhet të presë të paktën deri në pranverën e vitit të ardhshëm për të shpresuar në hapjen e negociatav
Nuk pritet zgjidhje nga negociatat në New-York Maqedonia dhe Greqia janë larg zgjidhjes së kontestit të emrit. Është ky qëndrimi i ish-ambasadorëve të kontaktuar nga A
Ahmeti mbështet negociatat por nuk tregon çfarë emri preferon Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, deklaron se BDI mbështet mbylljen e menjëhershme të çështjes d
Agjenti i Hysajt: Ai ka filluar negociatat për rinovimin e kontratës Agjenti i Elseid Hysaj siguron se lojtari do të jetë pjesë e Napolit dhe se ka filluar bisedimet për vazhdimin e kontrat
Gjermani që kundërshton Shqipërinë për negociatat flet edhe për Kosovën Presidenti i Komisionit për Çështje Evropiane në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum është njëri nga njerëzit më të b
Dimitrov paralajmëron tragjedi nëse nuk hapen negociatat “Do të ishte mrekulli nëse arrijmë ta zgjidhim çështjen e emrit me Greqinë, mrekullitë janë të mundshme. Ndërsa sot të
Holandezëve nuk u intereson populli shqiptar, kërkojnë të mos hapen negociatat Deputetët e Holandës mbeten të pakënaqur nga Shqipëria për luftimin e krimit dhe këtë e kanë si arsye për të na shuar sh
Lajm i mirë nga Bundestagu për negociatat, kundërshtarët janë pakicë Në një tryezë të rrumbullakët në ambientet e Parlamentit Gjerman u debatua rreth hapjes së negociatave me Shqipërinë. De
Juventus nis negociatat me Raiolan për Bonaventuran Juventus po ngulmon për transferimin e Bonaventuras dhe tani ka bërë hapa konkret. Mediat italiane kanë raportuar se
Negociatat, ministri gjerman jep "detyrat e shtëpisë" për Ramën dhe Bashën Ministri gjerman i Shtetit për Europën, në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth ka lëshuar mesazhe të forta ndaj
Lamtumirë Milan, Raiola nis negociatat për kalimin e Bonaventuras tek Juventus Juventusi vazdhdon të insistojë për mesfushorin e Milanit, Giacomo Bonaventura. Rai Sport raporton se palët kanë nego
Juventus fillon negociatat për rikthimin e Moratas Chelsea është i hapur për një largim të Alvaro Moratan. Sipas Tuttosport Chelsea madje ka nxjerrë detaje duke këmbëngulu
Roma fillon të mendojë për zëvendësuesin e Alisson, fillojnë negociatat Portieri brazilian, Alisson Becker është afër largimit nga skuadra italiane Roma dhe Roma është e gatshme ta shesë yllin
Negociatat në Itali, shumë pranë arritjes së marrëveshjes për qeverinë Së shpejti mund të ketë një marrëveshje për krijimin e qeverisë së re italiane. Lega dhe Lëvizja 5 Yjet, të cilat vijojn
Milani nis negociatat për të shkëmbyer sulmuesit me Monacon Milani ka filluar negociatat për një shkëmbinm të mundshëm midis Andre Silvas dhe sulmuesit të Monacos, Radamel Falcao,
Tetë deputetë holandezë i japin Ramës lajmin e keq për negociatat Tetë deputetë të Parlamentit të Holandës nisën sot vizitën e tyre zyrtare në Tiranë, gjatë të cilës do të njihen me ecur