999 rezultate për

negociatat

Macron: S’mund ta poshtëronim Shqipërinë duke hapur negociatat vetëm me Shkupin Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka deklaruar se gjysma e vendeve të BE-së ishin kundër hapjes së negociatave me Shq
Wenger-Bayern Munchen, avancojnë negociatat Bayern Munich është vendosur të bëjë një ofertë konkrete për trajnerin, Arsene Wenger. Pas largimit të Niko Kovac, ta
Konjufca: Negociatat për krijimin e Qeverisë, brenda dy javëve Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka qenë kontributdhënës në takim
Kreu i PE flet për negociatat: Shqipëria do bashkohet me BE-në "Bllokimi i hapjes se negociatave për Shkupin dhe Tiranën është një pengesë e vogël dhe do të tejkalohet në muajt e ardh
SHBA shpreh zhgënjim: BE dështoi me negociatat, Franca të gjejë zgjidhje SHBA ka shprehur zhgënjimin e saj të madh me Francën, që bllokoi aspiratat e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut, për
DETAJET/ Putin e dinte që negociatat për Shqipërinë nuk do të hapeshin? Një muaj përpara se Bashkimi Europian të mbyllte derën për negociatat, në zyrat e Ministrisë se Jashmte erdhi një ofertë
Dështimi me negociatat, Meta: Të përfitonim nga avantazhi i Maqedonsë Presidenti i Republikës Ilir Meta në një konferencë shtypi të përbashkët me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pe
NEGOCIATAT/ Ambasadorja Schutz: Ndjej keqardhje për rezultatet e konsultimeve në Bruksel Ambasadorja Susanne Schutz, e ngarkuara federale për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s në Ministrinë e Pu
Dështimi me negociatat, KE nis dy raportues në Tiranë Vendimi i Këshillit të Europës për të mos hapur negociatat për anëtarësim me Shqipërinë riktheu në qendër të vëmendjes k
Habit Rama: Shqipërisë i janë hapur negociatat "Ne faktikisht e kemi marrë hapjen e negociatave..." Edi Rama ka dhënë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme kur t
PE kritika Francës: Shqipëria ka plotësuar kushtet, të hapen negociatat! Zbardhet rezoluta e Parlamentit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me Bashkimi Eur
Negociatat/ Macron tërhiqet nga vetoja, çfarë po përgatit presidenti francez? Pasi u gjend para shumë kritikave nga vendet e BE, kryeministri francez Macron po tërhiqet me elegancë nga 'vetoja' për
Rezoluta për negociatat, reagon PD: Të plotësohen kushtet për të mos marrë refuzimin e rradhës Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike ka reagoar pas votimint në Parlamenti Europian të Rezolutës me të
Parlamenti Europian miraton rezolutën: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Pas debatit që zgjati deri në orët e vona të së mërkurës, Parlamenti Evropian ka miratura sot rezolutën për Shqipërinë d
Negociatat/ Hahn: Zhgënjim, BE nuk mbajti premtimin Parlamenti Europian ka nisur sot në mbrëmje debatet mbi një draft-rezolutë për çeljen e negociatave të anëtarësimit për
NEGOCIATAT/ Berisha: Ramës dhe gangsterëve të tij, ia plasën derën në fytyrë (VIDEO) Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se BE ia plasi derën në fytyrë kryeministrit
Negociatat, Balla: Francezët s’e dinë formulën ideale të reformimit të BE Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar në emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në "News 24" se për
PE rezolutë për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Parlamenti Europian do të publikojë një rezolutë më 24 tetor për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. "D
I tha "JO" për negociatat, Macron do vizitojë Shqipërinë? Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin
Basha s'i ndahet Ramës: Dështimin me negociatat se mbulon dot Vazhdojnë replikat mes kryeministrit Rama dhe kryedemokratit Basha në lidhje me dështimin e Shqipërisë përballë BE për n