999 rezultate për

negociatat

Negociatat, eurokomisari i ri vjen në shkup Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e V
"Ministrinë e Jashtme në këmbim të kryeparlamentarit", zbulohen detaje nga negociatat Kurti- Mustafa Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka zbuluar detaje rreth bisedimeve për koalicion në mes të LVV-së dhe LDK-së. An
Negociatat, po e rishikon Franca qëndrimin e saj? Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për
Nuk "lodhet" Barça, tenton sërish Neymarin Blaugranët kanë vendosur sërish të fillojnë negociatat për brazilianin Neymar. Siç raporton Mundo Deportivo, Barcelon
LDK feston ditëlindjen, ngucet me VV-në (VIDEO) Lidhja Demokratike e Kosovës e shënoi ditëlindjen e 30-të. Krerët e saj edhe në këtë ditë rikonfirmuan qëndrimin se n
Zyrtari i BE bën paralajmërimin e fortë: Paketa anti-shpifje rrezikon negociatat Raporteri i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar i PPE-së, David Lega, jep një tjetër mesazh të for
Tadibo pranon kalimin te Milani, kuqezinjtë nisin negociatat me Barcelonën Dëmtimi i mbrojtësit brazilian Leo Duarte ka bërë që drejtuesit e Milanit të hidhen në merkato për të afruar një qendërm
Arsenali planifikon bisedimet me Ancelottin Arsenali do t’i fillojë së shpejti negociatat me Carlo Ancelotti, pasi që italiani u shkarkua nga posti i trajnerit të k
Kryeministri i Holandës, Rutte: Maqedonia shumë afër hapjes së negociatave Dy muaj pas vendimit negativ të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për
NEGOCIATAT/ Holanda zyrtare: Maqedonia e Veriut është gati, Shqipëria jo! Kryeministri i Holandës Mark Routes ka folur për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe paralajmëron se do të jetë sëris
Dembele mendon largimin, nis negociatat me dy klube europiane Aventura e Ousmane Dembele te Barcelona po shkon drejt fundit. Sulmuesi francez ka qënë tepër "difektoz" në eksperien
"Le të bëhem unë i keq", Macron sqaron pse refuzoi negociatat Presidenti Emmanuel Macron i është rikthyer temës së anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Ai shpre
Menaxheri i Kumbullës: E ndjek Interi, së shpejti nisin negociatat Marash Kumbulla është një nga zbulimet e kampionatit italian në këtë sezon, pasi ka arritur të fitojë një fanellë titull
Dështimi me negociatat, Rama vazhdon "përrallën": Përpjekjet tona janë të sukseshme Në konferencën e ditës së sotme, Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ky vit qeverisës ka qenë ndër më të vështirët, pa
Zbulohen prapaskenat, Rama futi "mik" Vuçiç për të bindur Macron për negociatat Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç në një intervistë të dhënë së fundi për Der Spiegel ka zbuluar se ka marrë përsipë
Merkel kundër Makronit: Hapni negociatat me Maqedoninë e Veriut Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me
Merkel: Të hapen sa më shpejt negociatat me Shqipërinë Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me
NEGOCIATAT/ Gjermania: Po luftojmë fort që bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedonë të hapen Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman H
NEGOCIATAT/ Rama qorton BE-në: Ndihemi si një varkë në mes të detit Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pranishëm në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perënd
Macron jep premtimin e madh: Në këtë rast, jam i gatshëm të hap negociatat Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevoj