999 rezultate për

negociatat

NEGOCIATAT/ Gjermania paralajmëron kushte shtesë për Shqipërinë Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po pret në fund të marsit një “po” për çeljen e negociatave, ka gjasa që kushtet
Varheji: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë mund të hapen për disa javë Bashkimi Evropian mund të hapë negociata me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për disa javë, sepse të dyja shtetet kanë
NEGOCIATAT/ Data të ndryshme për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut “Datat për fillimin aktual të negociatave mund të jenë të ndryshme për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kjo ruan pari
Tsipras nga Parsisi: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut Ish-kryemnistri i Greqisë Alexis Tsipras, gjatë fjalimit të tij për zgjerimin e BE-së që e mbajti në senatin francez, ka
Pse nuk flet më për negociatat? Rama i zhgënjyer: Unë s'e shpika, e dëgjova mes tyre Pas përgjigjes negative që mori Shqipëria në lidhje me hapjen e negociatave, kryeministri Edi Rama është distancuar nga
Varheji jep dritën jeshile: BE-ja mund t’i hap negociatat me Shkupin dhe Tiranën Që ta ruajë kredibilitetin e tij, Bashkimi Evropian duhet ta përshpejtojë eurointegrimin e vendeve nga Ballkani Perëndim
A do të hapë Shqipëria negociatat, si përgjigjet Sali Berisha Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë në emisionin “Kjo javë” në “News 24”, foli ndër të tjera për negociatat
Rama për negociatat: Brukseli bën pyetje me gjemba gjatë procesit, nuk do qajmë në derën e Europës Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria nuk do të qëndrojë pas derës së Europës duke qarë që ajo të hapet. Ai
Franca e vendosur: Nuk ka miratim automatik për negociatat me Shqipërinë, po Maqedonia? “Vota franceze nuk do të varet vetëm nga metodologjia e re dhe nuk kemi ndërmend një miratim automatik të çeljes së nego
Lajm i mirë për Shqipërinë, Franca drejt heqjes së bllokadës për negociatat Sinjale pozitive vijnë nga Franca sa i përket negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Qeve
Kurti rrëfen negociatat me LDK: Kemi qarë e kemi qeshur Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi të shkurtër në Facebook, ka përmbledhur periudhën e gjat
Negociatat për qeverinë në fazën finale Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë kumtuar se kanë hyrë në fazën finale të negociatave për marrë
"Rruga me gjemba e Ballkanit Perëndimor", çfarë do të ndodhë me negociatat? Që kur është bërë e qartë se politika e zgjerimit nuk është funksionale, shtrohet pyetja, nëse do të vlejë formula se “p
Trump s’do të lejojë që negociatat Prishtinë-Beograd të zgjasin shumë Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Se
Interi pranë Eriksen, "ngecin" negociatat me Giround nteri është gjithnjë e më pranë firmës me mesfushorin e Tottenham, Christian Eriksen. Burime pranë klubit milanez rap
Lajçek: Konsensus i ri për negociatat me Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut është aktualisht me sytë nga BE për të ditur fatin e negociatave. Shefi i Diplomacisë sllovake Mir
Merkel: Duhen hapur negociatat me Shqipërinë Në një konferencë shtypi (16.01) me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç, duke folur për samitin e Ballkanit Perën
NEGOCIATAT/ Zaev takohet me delegacionin e Komisionit Evropian Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski,
Dy vendet skeptike për negociatat, komisioneri i BE-së çfarë po ndodh në Francë e Holandë Një një konferencë të përbashkët me kryeministrin Rama, Komisioneri për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi ka diskutuar n
Inter nuk kënaqet me Spinazzolën, akord me Eriksen dhe sulmuesin francez Orë decizive për merkaton e Interit. Pas firmës me Spinazzola, klubi nga Milano është gati të mbyll edhe dy marrëveshjet