999 rezultate për

negative

Sa i dëmshëm është solariumi? Shkencëtarët besojnë që dëmtimet që shkaktohen nga përdorimi i solariumit mund të parandalohen nëse femrave të reja do t
Nëse merrni notë negative, jeni vetë fajtorë Edhe pse për takimin e djeshëm të Stefan Fules në Shkup kishte vetëm disa deklarata sipërfaqësore mësohet se në takim pr
Kush mendoni se janë popujt me emocionet më negative? Njerëzit që përjetojnë më tepër eksperienca negative ndodhen në Lindjen e Mesme, në Afrikën e Veriut, në Irak, në Bahrei
Cështja e Fierit, Berisha përgjigje negative për Ramën Kryeministri Berisha i është përgjigjur negativisht letrës së kreut të Partisë Socialiste Edi Rama në lidhje me zgjidhje
Çudia norvegjeze, në fushë me 12 futbollistë Nëse ndeshja shkon 4 me 0, skuadra që po pëson humbjen e thellë mund të fusë në fushë lojtarin e 12-të. Nuk është çudi,
Ngelin në testim, 300 policë pushohen nga puna Rreth 300 punonjës policie pritet të largohen nga puna pasi kanë ngelur në testimet e bëra në kursin bazë të policisë. U
Tetovë, shtohen rastet e dhunës në familje Në Tetovë gjatë 6-mujorit të parë të vitit janë regjistruar rreth 30 raste të dhunës brenda familjes. Kjo është bërë e d
Zarif: Situata në Veri, e paqëndrueshme Kreu i Misionit të OKB-së në Kosovë, Farid Zarif gjatë raportimit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, është shprehur se
Kosovë-Kroaci, marrëveshje për luftimin e dukurive negative Të premten u nënshkrua marrëveshja për bashkëpunim juridik ndërkombëtarë ndërmjet Ministrisë së Drejtësisë së Kosovës dh
Agjentet e Obamas ndëshkohen për sjellje negative Përfshirja e agjentëve të shërbimeve sekrete në një rrjet prostitutash ne Kartagjenë ka bërë që disa agjentë të cilët
Uji, kupton të mirën e të keqën Shkencëtari japonez dr. Masaru Emoto, duke përdorur teknikën e ngrirjes së shpejtë, ka dëshmuar se si me ekspozimin e uj
Arrestimet, pasoja negative për dialogun Arrestimet e qytetarëve kosovarë në Serbi, por edhe të atyre serbë në Kosovë, kanë nxitur reagimin e zyrtarëve të Bashki
Fusnota negative për Kosovën "Marrëveshja do ta sjellë qeverinë e Kosovës në forumet ndërkombëtare me Serbinë. Por, anë negative mendoj se është kjo
Prishtina ishte e ngurtë dhe negative “Do të luftojmë deri në fund për të gjetur zgjidhjen, natyrisht brenda kornizës së rezolutës 1244 dhe në parim me intere
Ranieri i dëshpëruar me humbjen Humbja me skuadrën e Marsejës ka shtuar pakënaqësinë e trajnerit të Interit Claudio Ranieri i cili e ka cilësuar këtë pe
Shkarkohet kreu i CEZ Josef Hejsek Kreu i “CEZ Albania” Josef Hejsek është larguar nga ky post pas më shumë se dy vjetësh në krye të kësaj kompanie në Shqi
11 orë në punë, rrezik për depresion Të kalosh 11 orë të vazhdueshme duke punuar në zyrën tuaj, me shumë propabilitet jeni të rriskuar që ju të bini në depre
Më shumë për gjumin! Studimi shkencor i gjumit vitet e fundit ka qenë shumë intensiv, edhe pse rezultatet e disa studimeve kanë qenë të kundë
Gjumi regjistron kujtimet negative Gjumi mbon kujtimet, madje dhe ato më dramatiket, kështu që mund të forcojë kujtesën nga ngjarjet negative. Gjumi në fak
Raporti, BSH: Ulet besimi i biznesit ndaj ekonomisë Shqiptarët kanë ulur besimin ndaj ekonomisë shqiptare gjatë tremujorit të fundit të vitit 2011. Këtë konstaton raporti m