999 rezultate për

negative

Arrestimet, pasoja negative për dialogun Arrestimet e qytetarëve kosovarë në Serbi, por edhe të atyre serbë në Kosovë, kanë nxitur reagimin e zyrtarëve të Bashki
Fusnota negative për Kosovën "Marrëveshja do ta sjellë qeverinë e Kosovës në forumet ndërkombëtare me Serbinë. Por, anë negative mendoj se është kjo
Prishtina ishte e ngurtë dhe negative “Do të luftojmë deri në fund për të gjetur zgjidhjen, natyrisht brenda kornizës së rezolutës 1244 dhe në parim me intere
Ranieri i dëshpëruar me humbjen Humbja me skuadrën e Marsejës ka shtuar pakënaqësinë e trajnerit të Interit Claudio Ranieri i cili e ka cilësuar këtë pe
Shkarkohet kreu i CEZ Josef Hejsek Kreu i “CEZ Albania” Josef Hejsek është larguar nga ky post pas më shumë se dy vjetësh në krye të kësaj kompanie në Shqi
11 orë në punë, rrezik për depresion Të kalosh 11 orë të vazhdueshme duke punuar në zyrën tuaj, me shumë propabilitet jeni të rriskuar që ju të bini në depre
Më shumë për gjumin! Studimi shkencor i gjumit vitet e fundit ka qenë shumë intensiv, edhe pse rezultatet e disa studimeve kanë qenë të kundë
Gjumi regjistron kujtimet negative Gjumi mbon kujtimet, madje dhe ato më dramatiket, kështu që mund të forcojë kujtesën nga ngjarjet negative. Gjumi në fak
Raporti, BSH: Ulet besimi i biznesit ndaj ekonomisë Shqiptarët kanë ulur besimin ndaj ekonomisë shqiptare gjatë tremujorit të fundit të vitit 2011. Këtë konstaton raporti m
Raporti i KE, priten kritika për Maqedoninë Komisioni Europian do të publikojë në datën 12 tetor raportet vjetore të progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Ra
Bursat bien ndjeshëm Bursat ranë ndjeshëm, të shqetësuara nga ngadalësimi i ekonomisë botërore dhe nga problemet e Greqisë që dolën në plan t
Krasniqi, negative response to EULEX Despite the constant political pressures, the chairman of the Kosovo Assembly, Krasniqi, makes no compromises regarding
Krasniqi, përgjigje negative EULEX-it Përkundër presioneve të vazhdueshme politike, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, nuk ka lëshuar pe sa i për
Dy mënyra për tu përballur me emocionet negative Kur përballen me emocione me intensitet të lartë negativ, disa zgjedhin të jenë të hutuar, ndërsa kur përballen me inten
Bletët ndjejnë emocione negative Shkencëtarët kanë zbuluar se bletët ndjejnë disa lloje emocionesh. Një studim sugjeron se bletët mund të shfaqin emocion
Kafeja mund të ulë rrezikun e kancerit të gjirit Femrat të cilat pinë kafe rregullisht, mund të përballen me një rrezik më të vogël në zhvillimin e kancerit të gjirit ER
PDK gets negative response by the Kosovo Assembly Letter of PDK to discuss the post-war crimes, has received negative response from the Assembly. Jakup Krasniqi, the Pres
PDK merr përgjigje negative nga Kuvendi Letra e PDK-së për diskutimin e krimeve pas luftës ka marrë përgjigje negative nga Kuvendi i Kosovës. Jakup Krasniqi, kr
Përse nuk qajnë japonezët? Ditët e fundit të gjithë kanë parë, situatën tragjike në Japoni, por askush nuk ka pare ndonjë Japonez duke qarë. Kjo ka
Kuçi: Prioritet për Shërbimin Korrektues të Kosovës Ministri i drejtësisë Hajredin Kuçi u takua sot me Komisarin e Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe Drejtorët e Qendrave