999 rezultate për

negative

Zekolli: Situata në Maqedoni ngadalë do të normalizohet Ish-diplomati, Arsim Zekolli është shprehur se kur të shikoni kapacitetin, cilësinë dhe mentalitetin e personave që janë
Këto vende pranojnë më lehtë refugjatët Sipas një sondazhi realizuar për refugjatët rezulton se rreth 80 për qind e njerëzve do të pranojnë refugjatët në vendin
Njihuni me efektet negative të rrjeteve sociale Rrjetet sociale tashmë janë bërë pjesë e pandashme e njerëzve, ccdo aktivitet, gëzim apo hidhërim, pa menduar për efekte
Efektet negative të WiFi, në organizmin tonë WiFi tashmë është një fenomen i pandashëm nga njeriu, ai mund të gjendet në shtëpi, në punë, me vete dhe pse nuk e dimë
Çudi italiane, trajneri shkarkohet dy herë brenda sezonit Çuditë nuk kanë të sosur në kampionatin italian të futbollit. Giuseppe Iachini ka pasur një konfrontim me presidentin Ma
Ja sa doganierë të dyshuar për korrupsion ka në Kosovë Gjatë vitit 2015 dhe në këto pak muaj të 2016-ës janë pezulluar nga puna shumë doganier në Doganat e Kosovës, pasi dysho
Më e mirë e ëma se e bija (FOTO LAJM) Era Istrefi ka surprizuar të gjithë ndjekësit në Instagram teksa ka postuar një foto të nënës së saj, e cila vulos atë q
Kur të ngacmojnë shokun...(VIDEO) Aktori i humorit Ermal Mamaqi, gjithmonë është prezent me video-t humoristike që ndan me ndjekësit e tij, e ndërsa është
Efektet e stresit në organizëm Mendimet negative te vazhdueshme, gjithmonë janë një problematikë për organizmin. NW bazë të studimeve të ndryshme është
Bum komentesh negative për modelen e dobët në kopertinë Duket se një situatë edhe më e agravuar vijon sa i takon modeleve të cilat çdo ditë edhe më shumë dobësohen për të sigur
Qëndrimi para televizorit shkurton jetën Një studim i kryer në Britani kishte sloganin "televizori vret", i cili ka analizuar se si qëndrimi para televizorit shk
Finlanda jep ultimatumin: Nuk ka azil për shqiptarët Qeveria finlandeze ka bërë të ditur se nuk do të japë azil për shqiptarët. “Të gjithë azilkërkuesit shqiptarë të këtij v
Asnjë azil për shqiptarët në Norvegji dhe Finlandë Shqiptarët vazhdojnë të kërkojnë fatin e tyre në 15 nga 28 shtetet anëtare të BE-së, madje edhe në ndonjë minishtet jash
KE i vërtetoi përfundimet negative për Maqedoninë Këshilli i Evropës vërtetoi përfundimet e saj negative në raport me Maqedoninë, nga fundit i vitit 2014 deri në prill të
Van Gaal: Në Angli nuk ka kushte të mira Trajneri i Manchester United, Louis van Gaal, gjatë një interviste për mediat angleze, ka folur për sezonin e tij të par
Efektet negative të duhanit pas ngrënies Duhanpirësit gjithmonë preferojnë që të ndezin një cigare direkt pas vaktit të ushqimit por nuk e marrin parasysh rrezik
Mënyra e duhur për të eleminuar mendimet e këqija Mendimet janë fenomeni që na bëjnë të ndihemi jo mirë dhe në shumë raste të lkalojmë dhe në proces stresi. Wshtë e rëndë
Veprime që duhet të dimë Jeta është e lodhshme, itinerari dhe kushtet në të cilën ndodhemi shpesh na bëjnë të ndihemi të shqetësuar. Shpesh fajin
"Murtaja e Bardhë" godet Serbinë, Kroacinë, Bosnjen... Të dhënat e fundit zyrtare tregojnë qartë se rritja negative e popullsisë, përkatësisht “murtaja e bardhë”, është një ng
Efektet negative të ushqimit të shpejtë tek fëmijët Fëmijët të cilët hanë më shumë ushqim të shpejtë janë më të rrezikuarit nga problemet me shëndetin, nga obeziviteti e de