999 rezultate për

negativ

Kujdes me kondicionerin, mësoni efektet negative gjatë dimrit Në të katërta stinët, njeriu “modern” ka gjetur si zgjidhje për balancimin e temperaturave në ambientin ku jeton dhe pun
A duhet të përdorni aspirinë, mësoni efektet pozitive dhe negative Aspirina përdoret zakonisht si lehtësues dhimbjesh të vogla dhe për reduktimin e temperaturës. Është gjithashtu një ilaç
"O duar-ndyer", Roza Lati i kthehet ndjekësve që e gjykuan për veshjen e murgeshës (FOTO LAJM) Dita e djeshme në “Why Not” u komentua së tepërmi për një detaj të veçantë, për të cilin shumë ndjekës kanë shprehur pak
Po kalojnë një moment negativ, Milani dhe Liverpool mundësitë e fundit për Ancelottin Napoli po kalon një formë jo të mirë nën drejtimin e Carlo Ancelottit. Skuadra e De Laurentis nuk ka fituar në katër
Neymar rekord negativ me PSG-në, më shumë i lënduar se në fushë Një statistikë e gjeneruar nga “Opta”, sqaron në mënyrë perfekte vështirësitë me të cilat është përballur ylli brazilian
Milani i mbushur me rekorde negative këtë sezon – E djeshmja ishte hera e gjashtë në historinë e Milani që humb pesë nga 9 ndeshjet e para të kampionatit. Diçka e tillë
Mbrëmë u ndryshua ora, pse ndikon negativisht në organizëm Me kthimin e kohës standarde, efektet e ndryshimit të kohës ndjehen, dhe jo pozitivisht! S i çdo vit, ju nuk mund t’i
Gabim historik: Mogherini reagon pas vendimit negativ të BE ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave
Mos u zgjoni me alarm të telefonit, shkakton negativitet Shumë pak prej nesh mund të kenë një orë të cilën e mbajnë si alarm për t’u zgjuar. Shumica zgjedhin që alarm të mbajnë
Mocion mosbesimi në Kuvend pas përgjigjes negative? Rama përgjigjet i prerë Kryeministri Edi Rama është shprehur qartë dhe prerë se nuk e mendon të kërkojë mocion besimi në parlament pas përgjigje
Tifozët janë ata që nuk zhgënjejnë kurrë, pas humbjes nuk i ndalën të brohoriturat (VIDEO) Ndeshja nuk shkoi ashtu siç e kishin pritur, por tifozët shqiptar nuk i ndali humbja që ata të mos e vazhdojnë përkrahje
"Nuk është se kam dalë me tanga", Anxhela Peristeri flet për komentet negative (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri është një nga personazhet më të dashura për publikun. Ajo ka publikuar klipin e sa
Keidi Bare: Ishte rezultat negativ, nuk e prisja të isha titullar Keidi Bare ishte pa dyshim nota më pozitive e Shqipërisë në sfidën e humbur në "Stade de France". Në prononcimin për Sup
Metoda 5-4-3-2-1: Thojini lamtumirë depresionit, mendimeve negative dhe anksiozitetit Kjo metodë është e thjeshtë, por shumë efektive për vendosjen e serishme të kontrollit mbi mendjen kur ju kërcënon ankth
A mund të fshihen kujtimet negative? Shkencëtarët kanë gjetur një përgjigje Njerëzit me depresion kanë tendencë të mendojnë dhe të i ri mendojnë gjërat në një mënyrë negative. Depresioni mundet
Pesticidet shkatërrojnë Amerikën Territori amerikan për bletët e mjaltit është 48 herë më helmues në krahasim me 25 vjet më parë. Kjo si pasojë e rritjes
Euro drejt rekordit negativ, Banka e Shqipërisë e konsideron normale Nuk ka të ndalur rënia e euros. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e përbashkët europiane ka zbritur n
E ka me Ramën? Bushati hedh fjalët thumbuese për lidershipin (FOTO LAJM) Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ditën e sotme ka publikuar në "Facebook" një shkrim për këngën e artistit të njoh
Shkenca për të patur një martesë të lumtur e të shëndetëshme Si shoqëri, ne mundohemi që të jemi gjithmonë pranë njëri tjetrit kur kemi nevojë, por sipas disa hulumtimeve të kaluara
Nëse mendon shumë për atë që mund të ndodhë, vuan nga kjo sëmundje Gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga ankthi paraprak, që do të thotë se ata ndihen keq për atë që presin të ndodhë. Dhe