999 rezultate për

ndryshme

Kute ekstremisht të ndryshme për krimet e luftës?! Nga Jakup Krasniqi - Ambasadori britanik Ruairi O’Connell paska thënë: "Me vjen mirë që më në fund, Kuvendi e largoi një
Ja kush janë binjakët që kanë lindur në vite të ndryshme Ndonëse ata janë binjakë, kanë lindur në vite të ndryshme. Kjo ngjarje e rrallë, e cila në fakt bën diferencën e binjakë
Huawei Mate 8 me tre modele të ndryshme Huawie sjell modelin më të ri të telefonit të tij, Mate 8, i cili do të lançohet më 26 nëntor, do të jetë në dispozicion
10 blerjet që çuditërisht nuk janë aktivizuar në Serinë A (FOTO LAJM) Merkato e verës është shumë e rëndësishme për të rrëmbyer edhe lojtarët, të cilët mund t'i shërbejnë më mirë skuadrës. N
Dizajnet më të çuditshme të ndërtesave (FOTO LAJM) Ndërtesat e larta tashmë duket sikur kanë pushtuar shumë qytete nëpër botë. Dizajnet nga më të ndryshmet kanë qenë të pr
Hahn: Opinionet e ndryshme pranohen, por jo dhuna (VIDEO) Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn, gjatë takimit të sotëm me ministrin e Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka dënuar
Ja çfarë bëjnë studentët për të jetuar (FOTO LAJM) Studetët për të jetuar zgjedhin forma nga më të ndryshmet në mënyrë që a bëjnë sa më të lehtë dhe të lirë koston e jetes
Njihuni me pemën që prodhon 40 lloje të ndryshme frutash (VIDEO) Profesori Sam Van Aken ka bërë të mundur që të mbjellë pemë në mënyrë që ato të prodhojnë deri në 40 lloje frutash. K
Pse dora e djathtë është kryesore për veprime të ndryshme? Shumica e njerëzve për shumë veprime primare përdorin dorën e djathtë, janë të rrallë ato që kanë dorën e majtë si kryes
Vendet më të rrezikshme për të jetuar, në botë (VIDEO) Në botë për shkaqe nga më të ndryshmet ekzistojnë vende që shfaqin një rrezikshmëri të lartë. Arsyet janë nga më të ndry
Çavkov: Grupe të ndryshme duan të hakmerren për "Kumanovën" Ministri i Punëve të Brendshme, Mitko Çavkov ka tronditur bashkësinë ndërkombëtare,teksa deklaroi në mënyrë indirekte de
Ja si mund të ktheni një fustan në tre stile të ndryshme (FOTO LAJM) Dëshira e madhe për tu dukur bukur janë dhe ndjesitë që e bëjnë më të nxehtë stinën e verës. Ekzistojnë mënyra të ndrysh
Stile të ndryshme kombinimi (FOTO LAJM) Kombinimi është pjesa më e rëndësishme e veshjes. Ju duhet të përpiqeni që të sillni risi të ndryshme që kanë të bëjnë m
Vlorë, 5 të arrestuar për vepra të ndryshme penale Policia e Shtetit ka bërë të ditur përmes një komunikate, se forcat blu të Qarkut të Vlorës kanë vënën nën pranga 5 pers
KOMENT/ Rama dhe Basha kanë halle të ndryshme në Tiranë Koment nga Albeu.com - Partitë janë në limitin e afateve kohore për të regjistruar kandidatët e tyre për zgjedhjet lokal
Gjendet një video e pak para rrëzimit të "Germanwings", britma e të qara në gjuhë të ndryshme (VIDEO) Gazeta më e madhe gjermane "Bild", ka shkruar sot se një video e realizuar me telefon celular që tregon çastet e fundit
Vetëm në katër minuta imiton 100 personazhe të ndryshme (VIDEO) Brian Hull është imituesi i cili arrin të imitojë 1000 karaktere të ndryshme, që janë pjesë e personazheve të filmave të
Ngacmon Mourinho: Rregulla të ndryshme për City-n Jose Mourinho thumbon në distancë rivalët e Chelsea-t për titullin kampion, Manchester City-n për shkak të blerjes së su
Kuvendi i Kosovës, mazhoranca e opozita me prioritete të ndryshme për 2015 Kuvendi i Kosovës pritet t’i kthehet axhendës së rregullt të punimeve më 15 janar, pas pushimeve për festat e fundvitit.
Kinezi që bën show mbi tela (VIDEO) Kinezi jo vetëm ecën nëpër tela, por këtë herë ai e ka mahnitur publikun dhe me ushtrimet që ai ka bërë sipër tyre. Ai k