999 rezultate për

ndryshme

Dy anë të ndryshme në Kupën e Botës, tifozet ruse të zbuluara dhe ato arabe të mbuluara (FOTO LAJM) Një kontrast i madh u vu re nga tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Mbrëmë në stadiumin
Epidemiologët alarmojnë: Mushkonjat bartin me vete viroza të ndryshme Nuhatja e temperaturave në këtë periudhë paraqet rrezik nga sëmundje të ndryshme, këshillojnë epidemiologët, sipas tyre
Një shekull më parë, kur në Shqipëri përdoreshin 25 monedha të ndryshme Deri në momentin e emetimit të monedhës kombëtare Shqipëria është konsideruar një “babiloni” sa i përket monedhave të hu
Fansat duan dhe urrejnë David Beckham për dy arsye të ndryshme David Beckham është komentuar shumë për pjesmarrjen në dasmën mbretërore. Madje dy gjeste ndanë fansat në dy kampe p
Çfarë kuptimi kanë ngjyrat e ndryshme të trëndafilave? Cila grua nuk dëshiron një trëndafil nga i dashuri i saj? Më poshtë, ju sjellim kuptimet e gjashtë ngjyrave të trënda
Çfarë hanë të burgosurit në vende të ndryshme të botës Momentalisht janë diku rreh 9 milion të burgosur në botë, por duke pasur parasysh se jeta e tyre është monotone brenda,
Në ekonomi, burrat dhe gratë kanë mendime të ndryshme Ekonomistët i përkasin më shumë krahut të djathtë dhe janë më të vjetër Burrat vijnë nga Marsi dhe gratë nga Venusi.
Gjenden të vdekur të vende të ndryshme, 4 anëtarët e së njëjtës familje (FOTO LAJM) Katër anëtarët e një familjeje në Britaninë e Madhe janë gjetur të vdekur në dy lokacione të ndryshme. Trupat e babai
Burrat dhe gratë janë patjetër nga planete të ndryshme! (FOTO LAJM) Burrat dhe gratë janë patjetër nga planete të ndryshme. Dhe pa marrë parasysh sa vite kemi kaluar me njëri-tjetrin,
Austria dhe Kosova, dy republika në moshë të ndryshme Austria dhe Kosova janë dy shtete me dy histori të ndryshme, por me disa stacione të përbashkëta historike dhe politike.
Kërkesat e ndryshme të SBASHK-ut dhe të Këshillit të Prindërve hutojnë nxënësit Derisa Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK) u ka kërkuar prindërve që të martën të m
Çdo natë me gra të ndryshme, 25-vjeçari udhëton 2 muaj pa paguar asnjë qindarkë Anthony Botta, një 25 vjeçar nga Brukseli kaloi 2 muaj duke udhëtuar nëpër Europë duke qëndruar vetëm në shtëpitë e grav
Supermeni Ramush, dy takime në të njëjtën kohë dhe në qytete të ndryshme Premtoi që do të punojë shumë, por jo kaq shumë sa t’i arrijë dy takime në të njëjtën kohë. Kështu do të bëjë sot kryem
Si u krijua pema që prodhon 40 fruta të ndryshme (FOTO) Në SHBA është krijuar një pemë e aftë që të prodhojë 40 fruta të ndryshme. Qëllimi është që të arrijë një motivim të
Ana e "errët" e dimrit, shihni si përjetohet në vende të ndryshme (FOTO LAJM) Dimri është një sezon i mahnitshëm! Shumë njerëz e shoqërojnë atë me pushime, dhurata dhe aktivitete të gëzueshme në
Shpikja e radhës në Argjentinë, portierët stërviten në kushte ekstreme (VIDEO) Një video që po qarkullon në internet, tregon një mënyrë krejt të pazakontë stërvitje të portierëve në Argjentinë. G
Gjëra të çuditshme që shihen si tërheqëse në vende të ndryshme (FOTO LAJM) Varësisht nga vendi ku jeton një person, idealet e tyre për atë që përbën bukurinë e vërtetë mund të ndryshojnë dukshëm
Njihuni me qytetin ku njerëzit komunikojnë në 150 gjuhë të ndryshme (FOTO LAJM) Malmö është qyteti i tretë më i madh i Suedisë. Ai ndodhet në provincën e Skanes. Ai nuk është i pari në listën e q
Pamje që tregojnë se Australia është një botë e ndryshme (FOTO LAJM) Kur mendojmë për Australinë, ne zakonisht mendojmë për kangurët, gjarpërinjtë, peshkaqenë, dhe ndoshta edhe insektet. Po
Rrënqethëse, historia e çiftit me fe të ndryshme që gjurmohet për t'i vrarë Martesa e dy të rinjve me fe të ndryshme pritet të përfundojë në tragjedi. Pavarësisht viteve, dhe harmonisë fetare