999 rezultate për

ndryshim

Basha: Rama jeton në një botë tjetër Gjatë turit të tij në zonën e Korçës, kreu i PD-së, Lulzim Basha pati një takim edhe me punonjës të biznesit fason. T
Mediat serbe nxjerrin detaje, Gjermania kundër ndryshimit të kufirit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim dy këshilltarët politikë të Kancelares Angela Merkel: Jan H
Ndryshime në policinë e Durrësit, Lleshaj shkarkon një drejtoreshë Shkeljet masive në Portin e Durrësit të evidentuara në radhët e kontrollorëve në kufi, çuan edhe në shkarkimin e Drejtor
Fituesi i festivalit “Eurovision” 2014 Conchita, bën ndryshim drastik në pamjen e tij (FOTO LAJM) Fituesi i festivalit “Eurovision” në vitin 2014, Thomas Neuëirth, i njohur nga të gjithë si Conchita Wrust, tërhoqi vëme
Keni "flakur" palltot dhe xhupat? Kjo është surpriza e motit Pas këtyre ditëve të ngrohta dhe me diell, gjithçka do të ndryshojë,. Sipas Meteoalb, pas fundjavës pritet ndryshim i
Ditë vere apo ditë dimri? Moti sjell surpriza (FOTO LAJM) Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe resh
Dhuna ndaj mjekut, MSH kërkon ndryshim të ligjit Mjeku Zef Doda u dhunua ditën e sotme në spitalin e Lezhës duke i thyer kockat e fytyrës. Për këtë ngjarje ka reaguar
Stres dhe lodhje, efektet e ndryshimit të sezonit Gjithkush ka vuajtur të paktën një herë në jetën e tij nga lodhja dhe stresi për shkak të ndryshimit të sezonit. Nëse
Sllovenia kundër ndryshimit të kufijve Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, thotë se nuk e mbështet idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës e
FIFA aplikon ndryshime madhore në futboll Ndryshime të rëndësishme në futboll. Bordi ndërkombëtar i FIFA-s, aprovoi këtë fundjavë, disa ndryshime në rregulloren e
Ndryshime të mëdha tek shenjat, çfarë do të ndodhë me 6 mars Ky mars ka nisur me ngjarje të rëndësishme astrologjike, ku më e madhja pritet të ndodhë më 6 mars. Urani, planeti i ndr
10 shenjat që paralajmërojnë qelizat kancerogjene në trup Sa herë dëgjoni fjalën kancer, nuk mund të mohoni që ju përshkon një ndjenjë frike dhe ankthi. Është shumë normale të pë
BE me deklaratë befasuese: Nuk kemi shumë dijeni për bisedimet e kufijve Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Evropian, David McAllister, ka thënë se Bashkimi Evropian është në dijeni për deba
Haradinaj: Ndryshimi i kufijëve është ide e Putinit Në konferencën për media të mbajtur sot, Kryeministri Ramush Haradinaj është përgjigjur në disa pyetje rreth qëndrimeve
"Ndryshimi jo me kërcënime", Balla flet nga Kongresi PS-së Europiane Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka marrë pjesë në Kongresin Elektoral të Partisë Socialiste Europiane, në
Ahmeti: Serbët kërkojnë ndryshim kufijsh, këto janë kërkesat tona Kryetari i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, i cili njëherësh është edhe bashkëkryesues i ekipit negociator të Ko
Marina Fara bën ndryshimin drastik (FOTO LAJM) Vajza e këngëtares shqiptare Eli Fara, Marina Fara, ka tërhequr vëmendjen e të gjithë publikut me pamjen e saj dhe është
Nëse keni shtypje të lartë të gjakut, duhet të hiqni dorë nga kafeja Shtypja e lartë e gjakut mund të jetë e vështirë për t’u vërejtur pasi që simptomat nuk shfaqen gjithmonë. Por zakoni
WhatsApp sjell ndryshimin drastik për grupet që ju acarojnë me mesazhe Është gati e pamundur që të mos jesh të paktën në një grup në WhatsApp, të hapur fillimisht për një çështje të caktuar,
Alarmon gruaja e DioGuardit: Ndryshimi i kufijve, fatal për Kosovën Shirley Cloyes DioGuardi, bashkëshortja e ish-konngresistit amerikan Joseph DioGuardi, ka thënë se Shtetet e Bashkuara d