999 rezultate për

ndryshim

Ndryshime në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, 3 nga 5 ministrat e rinj janë shqiptarë Pas debatesh që zgjatën dy ditë, parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi të enjten para mesnate ndryshimet në kabineti
Pas riformatimit të Qeverisë me ministrat e rinj, vijon faza e ndryshimit të drejtorëve Pas përfundimit të riformatimit të Qeverisë me ministrat e rinj, vijon faza e dytë, shkarkim dhe emërim i drejtorëve të
Ndryshim total, si dukej Alba Hoxha para se të bëhej e famshme (FOTO LAJM) Alba Hoxha është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të shoëbizit dhe çdo e re nga jeta e saj përbën kuriozitet pë
Vendimi i KQZ-së për ndryshimin e KZAZ-ve, detaje nga Kukësi Pas vendimit të KQZ-së për kalimin e KZAZ-së në ambientet private, në Kukës kanë filluar përgatitjet për ngritjen qendrë
Edhe Sllovakia që nuk e ka njohur Kosovën është kundër ndryshimit të kufijve Kryeministri Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Mirslav Lajçak me të cilin tha se
Ledri Vula pa mjekër, ndryshim drastik nga se jemi mësuar ta shohim (FOTO LAJM) Këngeëtari i njohur Ledri Vula është mjaft i dashur nga publiku. Ai gjithashtu është një djalë bukursh dhe ka thyer zem
Tirana Bank dhe UNDP në partneritet për të promovuar mbrojtjen e mjedisit Tirana Bank, në linjë me politikat e Përgjegjshmërisë Sociale të Korporatës, së Grupit Balfin dhe UNDP, Programi i Zhvil
Bullgari-Kosovë, "dardanët" me dy ndryshime: Formacionet zyrtare anë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bullgarisë dhe Kosovës. Bullgaria e pret sonte Kosovën në stadiumin
"Ndaj Moldavisë do të ketë ndryshime", Reja tregon çfarë i duhet Kombëtares Është duke u mbajtur në këto momente, konferenca për shtyp e trajnerit, të Kombëtares, Edi Reja, përpara ndeshjes me Mol
PS e vendosur: Zgjedhjet duhet dhe do të bëhen në 30 qershor Një ditë pas protestës së opozitës dhe vendimit të presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve, ka reaguar deputetja e PS
"Fundi i njerëzimit do të jetë pas 30 viteve" Lajmet se po afron fundi i botës i kemi lexuar shpesh herë aq sa tashmë e kemi të vështirë të besojmë se një ditë kjo do
Basha për DW: Vendit i duhet ndryshim i thellë politik Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në Berlin duke marrë pjesë në Kongresin Ekonomik të Unionit Kristiandemokr
Morena Taraku bën ndryshimin drastik, nuk do u besoni syve si duket (VIDEO) Modelja dhe këngëtarja, Morena Taraku, është mjaft aktive në rrjetet sociale. Së fundimi ka hutuar të gjithë fansat m
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Ndryshime në listën e Kombëtares, ikin 3 lojtarë Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se lista e kombëtares për dy ndeshjet eliminatore, ndaj Islandës më 8 qe
Bushati sulmon hapur Ramën: I rrezikshëm ndryshimi i kufijve, mbështeti tezën serbe Në një intervistë për gazetën e njohur austriake, Der Standard, Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për shumë
Ndryshimi ndër vite i Lori Hoxhës (FOTO LAJM) Lori Hoxha është një nga personazhet më të përfolur të showbizit shqiptar për shkak të jetës luksoze që ajo bën. Por
Rriten taksat për blerjen online në shërbim të oligarkëve, doganat shpjegojnë ndryshimet Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka rritur në mënyrë indirekte detyrimet që duhet të paguajë një shqiptar që blen mal
Zaev: Do t'i shkarkoj shumicën e ministrave Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar ndërrimin e më shumë se një të tretën e ministrave të
Provimet e Maturës, ndryshimet që priten të ndodhin Dhjetë ditë para nisjes së sezonit të provimeve,zbardhen ndryshimet në Maturën Shtetërore. Nga pesë, maturantët do të