999 rezultate për

ndryshem

Kapen falsifikuesit e detergjentëve, mes tyre ish punonjësi i policisë Bashkiake Specialistët e Krimit Ekonomik-Financiar, në bazë të informacioneve që zotëronin, se në zonën e Misto-Mames, disa person
Thaçi: Marrëveshjet e nënshkruara, indikator i forcimit të marrëdhënieve me Shqipërinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur mbledhjen e sotme të përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe të Qeveri
Njerëz të veshur si objekte! (FOTO LAJM) Secilit mund ti ketë rastisur që të ketë një veshje të njëjtë me një pjestar të familjes, shok apo të njohur, por ka dhe
Kompania e aktores paditet për mashtrim Nuk është hera e parë që kompania e Jessica Albas është paditur për mashtrim, por edhe këtë herë ia kanë hedhur paq, duk
Botërori i Katarit, tifozët në tenda Duhen ende 6 vjet nga starti i aktivitetit, por Botërori i futbollit në Katar është kthyer në një hall më vete për FIFA-
Mourinho "dorëzohet": Messi të dhuron Championsin Trajneri portugez, Jose Mourinho, pranon se “Messi e ka triumfuar në Ligën e Kampionëve me tre trajnerë të ndryshëm, nda
13 montazhet me te bukura të yjeve të futbollit (FOTO LAJM) Interneti është i mbushur me foto montazhe të shumta të futbollistëve më të njohur, por kjo që do ju prezantojmë më lart
Ja çfarë zbulon testi i ADN-së për binjakët Në provincën Noa Binh të Vietnamit, është zbuluar se dy vëllezër binjakë, kanë etër të ndryshëm. prindërit kanë parë se
Shkëndija hap dyqan si ekipet e mëdha, klubet shqiptare flenë "gjumë" (FOTO) Atë që klubet shqiptare nuk e kanë bërë asnjhëerë për shkak se sipas tyre nuk ka fitim, e bën Shkëndija në Maqedoni.
Imagjinatë e shfrenuar (FOTO LAJM) Imagjinata e njeriut në shumë raste është në gjendje që të ofrojë pamje të ndryshme që secili nga ne në pamje të parë mu
Vrasja në Fllakë, viktima përdorte dy emra të ndryshëm Gjatë një atentati dje pranë shtëpisë në Pllakë të Durrësit, u vra shtetasi Xhevahir Brasha, i njohur ndryshe edhe me em
Ish braziliani i Romës pranë Partizanit Mesfushori 28 vjecar Felipe Gomes është emri më i fundit i përfolur për një afrim të munshëm. Braziliani ka luajtur për
Makinat më të çuditshme të prodhuara ndër vite (FOTO LAJM) Industria e automobilizmit është një ndër industritë që gjithmonë sjell në vëmendje modele të ndryshme makinash të cilat
Anderlehti i Hasit humbet 3 penallti me 3 lojtarë të ndryshëm (VIDEO) Anderlehti i Hasit, për Librin Guinness... Një histori për film, por që është bërë realitet këtë të diel, në sfidën e sk
Ja çfarë bën ky 10-vjeçar vetëm me nuhatje (VIDEO) Vikas Panchal është një person që do ju lëri pa fjalë. Aftësia e tij po mahnit botën ai është në gjendje që me sy mbyll
Skënderbeu për rekord, 10 gola nga 8-të lojtarë Kampionët e Shqipërisë nuk kanë të ndalur së thyeri rekordet qysh në startin e kësaj Superlige. Tashmë dihet që një tjet
Përfunduan pushimet, po tani? Ja këshillat e sociologes Një sfidë me veten mbetet rikthimi në punë pas pushimeve, e ku për ironi të fatit, shpesh na duhen disa pushime pas push
Messi vs Ronaldo, ja 7 diferencat mes tyre (FOTO LAJM) Debati i zjarrtë për më të mirin e botë në futboll vazhdon. Messi apo Ronaldo? Për disa, argjentinasi është futbollisti
7 gjëra për të cilat na ka zili e gjithë bota (FOTO LAJM) Shqiptarët vdesin të shesin pak mend, edhe atëherë kur nuk kanë. I kanë shumë qejf edhe makinat luksoze, edhe pse nuk ka
Rikonstruksioni i xhamisë në Korçë, nxjerr në sipërfaqe eshtra njerëzish Gjatë punimeve për rikonstruksionin e sheshit të xhamisë së Iljaz bej Mirahorit në Korçë janë zbuluar eshtra njerëzish.