999 rezultate për

ndryshem

Grabitet një banesë në Shkup, dëm rreth 5 mijë euro Nga një banesë në Shkup dje janë grabiturr një lap-top, 200 euro, ar i ndryshëm dhe stoli “Svarovski”, në vlerë të përgj
Sekuestrohet magazina ushqimore, kushtet higjeno-sanitare jashtë standardeve Gjatë një operacioni të zhvilluar nga AKU në Shkodër është sekuestruar një magazinë ushqimore, e cila përdorej për prodh
Miqësorja kundër Norvegjisë, 320 policë për mbarëvajtjen e ndeshjes Policia e Elbasanit do të angazhojë 320 forca policie për mbarëvajtjen e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Norvegjisë
Do të vidhnin argjendarinë me çekiç, arrestohen dy shtetas Policia ka vënë në pranga dy shtetas pasi kanë tentuar të vjedhin një argjendari dhe një dyqan me artikuj të ndryshëm.
FSHF diplomon 75 arbitrat e rinj, ku 10 prej tyre janë femra (FOTO LAJM) 75 të rinj e të reja nga Tirana dhe qytete të tjera janë diplomuar sot në përfundim të dy fazave trajnuese në teori dhe
Liderët që janë të ndryshëm por qeverisin sëbashku Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli nuk janë unikë në qëndrime për
Kanadezët e përballojnë jetën në një nivel të ndryshëm nga ne (FOTO LAJM) Kur përmendim Kanadën, ne zakonisht mendojmë për motin e ftohtë. Dhe kjo përshtypje është e saktë, pasi ka mjaft borë në
Kafkë e shtrembëruar dhe dhëmbë të zinj, trendet e frikshme të modës (FOTO LAJM) Bukuria ka shumë kuptime. Prova më e mirë është në traditat dikur të njohura të popujve të ndryshëm anembanë botës. M
Ky është shkupjani që vrau futbollistin në Aerodrom? (FOTO) Policia ka njoftuar zyrtarisht se autori i vrasjes së mbrëmshme në Aerodrom të Shkupit është ende i panjohur. Mirëpo
Sela: Zaev duhet të dëshmojë se është i ndryshëm nga Gruevski Zaev ka gabuar dy herë ndaj Ziadin Selës, herën e parë kur i drejtoi apel kandidatit për kryetar komune në Gostivar, Arb
Skandal! Hakerat publikojnë dokumentet e fshehta të dopingut në futboll (FOTO LAJM) Një grup hakerash me nofkën “Fancy Bears’ kanë publikuar ditën e sotme një sërë dokumentesh të cilat tregojnë se edhe fu
Shikoni si dukeshin trajnerët më të famshëm kur ishin të rinj (FOTO LAJM) Ndonëse sot jemi të përfshirë cdo ditë me sukseset dhe dështimet e tyre, nuk na shkon menjda tek e shkuara e tyre. Im
Njihuni me adoleshentin nga Kamenica ndërton robotë (VIDEO) Ai është vetëm 16 vjeç, por ka arritur të krijojë robotë, dronë e transformatorë të ndryshëm nga materiale të recikluesh
Sulmuesi i Berlinit kishte përdorur 14 emra të ndryshëm Tuneziani Anis Amri, i dyshuari kryesor për sulmet në panairin e Krishtlindjeve në Berlin ka përdorur 14 identitete të
2017-ta, “viti 30” i disa yjeve të futbollit (FOTO LAJM) Viti 2017 do të jetë i shënuar për disa futbollistë që do të fikin qirinjtë për herë të 30-të në jetën e tyre. Mes t
Zaevi në Resnjë: Ne jemi më të ndryshëm dhe të provojmë “Unë pres nga ju që të tregojmë se nuk jemi si ata, tashmë jemi duke ndërtuar një jetë të re në Maqedoni, jemi më të nd
Modafinil, ilaçi që ju rrit inteligjencën Modafinil, është emri i ilaçit që sipas shkencëtarëve të universitetit të Oksfordit, mundëson rritjen e inteligjencës te
PLEHRAT/ Interesa të njëjta, aktorë të ndryshëm, ja si e "drodhën" politikanët Çështja e plehrave sot ka efektin e shishes se benzinës mbi një zjarr të madh. Protesta të shumta janë mbajtur, e në kët
Kapen falsifikuesit e detergjentëve, mes tyre ish punonjësi i policisë Bashkiake Specialistët e Krimit Ekonomik-Financiar, në bazë të informacioneve që zotëronin, se në zonën e Misto-Mames, disa person
Thaçi: Marrëveshjet e nënshkruara, indikator i forcimit të marrëdhënieve me Shqipërinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur mbledhjen e sotme të përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe të Qeveri