999 rezultate për

ndreu

Greqi: Presidenti, "OK" për qeveri të koalicionit Kreu i qeverisë Jorgos Papandreu ka takuar në mesditën e së shtunës presidentin Papulias, duke hapur kështu procesin për
Greqi: Papandreu takon Papulias Kryeministri Papandreu do takojë sot rreth orës 12:00, Presidentin e Republikës Papulias që të njohë atë me synimin për
Greqi: Votëbesohet qeveria e Papandreut Qeveria e Papandreut ka kaluar provën e djeshme për të vazhduar mandatin e saj. Kjo erdhi pas marrjes së 153 votave pro
Papandreu: Zgjedhjet e parakohshme thellojnë krizën Në një dalje para deputetëve të parlamentit grek, kryeminitri i vendit Jorgos Papandreu ka hedhur poshtë zërat e fundit
Papandreu mund të lërë qeverinë Papandreu po kalon orët më të këqija gjatë këtij mandati. BBC duke iu referuar burimeve të saj në Athinë është shprehur
Filluan konsultimet për qeveri të unitetit kombëtar Kryeministri grek Jorgos Papandreu filloi me konsultime me qëllim formimin te qeverisë të unitetit kombëtar, lajmëroi Sk
Referendumi në Greqi, Sarkozy dhe Merkel takojnë Papandreun Ideja e drejtuesve të qeverisë së Greqisë për të shkuar në një referendum popullor për miratimiin e planit të nxjerrjes
Gjermania paralajmëron Greqinë, nuk kemi më para Gjermania paralajëmron Greqinë mbi planin e ndihmës. Deklarata është bërë gjatë ditës së sotme nga shefi i diplomacisë
Grindje në Athinë për borxhet "e qethura" Marrëveshja e samitit të Brukselit për “qethjen” e borxhit grek dhe përforcimin e mbikqyrjes së vendit nga troika për nj
Horror në gjykatën e Lezhës, arrestohen 5 persona Ngjarja tragjike e një dite më parë në qytetin e Lezhës, ku pati perleshje me arme për cështje pronësie me pasoje vdekje
Djali i kryeministrit grek, në protesta bashkë me qytetarët Në një intervistë për gazetën “To Vima”, djali i madh i kryeministrit grek Jorgos Papandreu, Andrea tregon se pas përfun
Djali i Papandreut në protestë Djali i madh i kryeministrit grek, Jorgos Papandreou, Andrea tregon se pas përfundimit të studimeve të larta dhe atyre p
Anulohet takimi Gruevski-Papandreu Mediat greke kanë njoftuar se kryeministri i këtij vendi ka anuluar vizitën e tij në SHBA, të planifikuar për sot, si re
Gruevski e Papandreu takohen muajin e ardhshëm Kontesi i emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë dhe negciatat për zgjidhjen e tij pritet të marrin tjetër rrjedhë muajin e ar
Papandreu i trembet protestave Protestat në greqi i kanë futur frikën qeverisë greke. Kryeministri grek Jorgos Papandreu paralajmëroi dje se protestat
Gruevski takon Papandreun në Bruksel Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, gjatë vizitës së sotme në Bruksel do të takohet me kryeministrin e Greqisë,
Votëbesohet qeveria e re e Papandreut Parlamenti grek ka votëbesuar sonte qeverinë e re Papandreu. Kryeministri i Greqisë riformatoi kabinetin pak ditë më par
Qeveria e re votohet në parlament Qeveria e re e propozuar nga kryeministri grek Jorgos Papandreu do të marrë votëbesimin sot në parlamentin e këtij shtet
Papandreu shpall qeverinë e re Kryeministri Papandreu ka shpallur sot paradite qeverinë e re ndërsa në orën 13.00 do të bëhet votimi i qeverisë së sapo
Papandreu: Të shpëtojmë Greqinë Kryeministri grek Jorgos Papandreu, në mbledhjen e e grupit PASOK deklaroi se “Duhet të shpëtojmë Greqinë dhe për këtë