999 rezultate për

ndreu

Greqia e gatshme të ndihmojë për dialogun Serbi-Kosovë Gjatë qëndrimit në Beograd kryeministri grek Jorgos Papandreu shprehu interesimin e Greqisë për të dhënë ndihmën e duhu
Ivanov takon Papandreun në Nju Jork Në Nju Jork zhvillohet takimi Ivanov – Papandreu. Presidenti i Maqedonisë dhe kryeministri grek takohen me iniciativë të
Berisha takon të mërkurën Jorgo Papandreun Kryeministri shqiptar Sali Berisha do të takohet kësaj të mërkure në Nju York me homologun e tij grek Jorgo Papandreu në
Berisha i përgjigjet Papandreut: S'na bllokon dot Kryeministri Berisha i jep përgjigje deklaratave të homologut të tij grek Jorgos Papandreu, në lidhje me incidentin në H
Dule mbështet deklaratat e Papandreut Vangjel Dule duket se është i vetmi politikan shqiptar që përligj ashpërsinë e deklaratave të kryeministrit grek Papandr
Papandreu priti Dulen dhe Bollanon Kryetari i “Omonia”-s dhe Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano dhe ai i PBDNJ-së, Vangjel Dule kanë kryer një vizitë në At
Godo: Deklarata e Papandreut, e turpshme Politikani Sabri Godo e cilësoi të turpshme deklaratën e kryeministrit grek Papandreu për ngjarjen në Himarë. Sipas Godo
Papandreu: Tirana të mbrojë minoritetin grek Një mesazh drejt Tiranës zyrtare ka çuar kryeministri Papandreu në konferencën për mediat e huaja dhe vendase në kuadrin
Papandreu gjuhet me këpucë Një person ka gjuajtur me këpucë në drejtim të kryeministrit grek Jorgo Papandreu në shenjë proteste ndaj masave qeverit
Pjerin Ndreu zgjidhet kryetar i PS-se per Tiranen Pjerin Ndreu është shpallur kryetar i PS-së për degën e Tiranës. Anëtarët e Asam
Papandreu: Fatkeqesi qe nuk gjetem zgjidhje per emrin Kryeministri grek Jorgos Papandreu sot në Nju Jork deklaroi se është për të ardhur keq që
Gruevski takon Papandreun Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski paradite në Bruksel është takuar me homologun e tij grek
Gruevski-Papandreu flasin ne telefon rreth emrit Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski dhe kryeministri grek Jorgos
Riker, Pret perparim nga takimi i sotem Gruevski - Papandreu Takimi i sotëm i kryeministrave Nikolla Gruevski dhe Jorgos Papandreu në Bruksel është mundësi
Papandreu: Ne jemi ne gjendje lufte Kryeministri grek George Papandreu ka paralajmëruar se vendi është vetëm një hap larg nga pamun
Gruevski me 25 mars do te takohet me Papandreun Kryeministri Nikolla Gruevski më 25 mars në Bruksel do të takohet me homologun e tij grek, Jorgos Papandr
Papandreu: Mund te mos paguajme borxhet pa ndihmen e BE-se Kryeministri i Greqisë Jorgos Papandreu paralajmëroi se vendi i tij mund të mos jetë në gjendje
Papandreu te kerkoje ndihme ne Moske, jo ne Berlin apo Uashington nga Valon Kurtishi Kryeministri grek Georgios Papandreu ka vijuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës turi
Papandreu shetit boten, Athina zien nga protesta Kryeministri grek ka mbërritur në Washington ku pritet të zhvillojë takim me sekretaren e Shtetit Hi
Papandreu anulloi vizitien e planifikuar ne Tirane Kryeministri grek, Jorgo Papandreu e ka anuluar vizitën e planifikuar për fundin e muajit shkurt në Shqip