999 rezultate për

ndihma

Vuani nga ulja e tensionit? Ja ndihma e parë që duhet të merrni Uji ose limonada janë ndihmë e parë me rastin e rënies së shpejtë të shtypjes së gjakut. Për shkak të ndryshimit të m
Gjermania i dhuron 240 milionë euro ndihma Afganistanit Gjermania ka ndërmarrë një nismë e cila synon rindërtimin e Afganistanit dhe disa vende në Afrikën Veriore dhe Lindjen e
Putini dërgon ndihma ushtarake në Serbi për shkak të Maqedonisë? (FOTO LAJM) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri serb Aleksandër Vucic, pritet të takohen gjatë këtij muaji në Moskë
Rregullat e reja, ja si do të merret tani ndihma ekonomike nga familjet Hyn në fuqi vendimi i qeverisë i cili përcakton kriteret e reja dhe masën e ndihmën ekonomike. Sipas vendimit të qeveris
DËBORA/ Helikopterët e FA vijojnë shpërndarjen e ndihmave në veri(FOTO LAJM) Kanë vazhduar pa ndërprerje edhe sot shpërndarja e ndihmave në zonat e bllokuara nga dëbora. Forca Ajrore në bashkëp
Lezhë/ Shpërndahen 13 ton ndihma për familjet e prekura nga i ftohti Vazhdon shpërndarja e ndihmave nga Ministria e Brendshme në zonat veriore që gjenden të bllokuara. Sot në Lezhë janë
Ish-Kryeministri Berisha: Ndihmat e shpërndara janë qesharake, qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar gjatë seancës së sotme që qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për sh
Teologët, thirrje besimtarëve: Të mbledhim ndihma për banorët e izoluar nga dëbora! (VIDEO) Myslimanët shqiptar vazhdojnë të solidarizohen në ndihmë të banorëve të izoluar nga dëbora në veri dhe juglindje të vend
Si vdes njeriu nga i ftohti? Si jepet ndihma në raste të tilla Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftoht
Rruga e vjetër Shkup-Kumanovë e bllokuar, qytetarët në pritje të ndihmave Reshjet e mëdha të borës që kanë rënë natën e kaluar kanë bllokuar shumë pjesë të qyteteve në Maqedoni. Shumë rrugë n
Bashkia e Tiranës shpërndan ndihma për fëmijët e Zall-Bastarit Zall-Bastari do te jetë më afër Tiranës dhe banorët e kësaj njësie do kenë mundësi të arrijnë më shpejt ne tregjet e kry
UNICEF dërgon sërish ndihma për fëmijët e Aleppos UNICEF ka dërguar mjete higjienike dhe veshmbathje fëmijëve në mesin e 85 mijë të zhvendosurve sirianë, të cilët po qënd
Ndihma nga qeveria e Austrisë dhe Sllovenisë për shërbimin zjarrfikës Qeveria austriake dhe ajo sllovene i dhuruan Shërbimit Zjarrfikës 15 motopompa si dhe 15 motosharra. Në ceremoninë e dor
Partizani dhe “Ultras Guerrils” ndihmojnë familjet e përmbytura (FOTO LAJM) Tifogrupi që mbështet Partizanin në çdo sfidë, “Ultras Guerrils”, ditë më parë kishte paralajmëruar se do të shpërndanin
Tragjedi në Indi / Dy aktorë humbin jetën gjatë xhirimeve në liqen (VIDEO) Dy aktorë indianë kanë humbur jetën tragjikisht gjatë xhirimeve të një prej skenave të filmit të tyre këtë të dielë, rap
Futet ushtria në Lezhë (FOTO LAJM) Edhe në qytetin e Lezhës situata paraqitet tejet problematike. Emergjencat Civile kanë kërkuar ndihmën e ushtrisë për t’
“SHBA nuk mund t’i zgjidhë e vetme problemet botërore, i duhet ndihma e Rusisë” Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, ka deklaruar sot se administratës së ardhshme amerikane do t’i duhet të puno
Ekonomi: Ndihma Shtetërore për 2015 ishte 6.2 miliard lekë, u punësuan 8350 persona (FOTO) Në mbledhjen e radhës së Këshillit Ekonomik Kombëtar, ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrj
Haiti, plaçkiten kamionët me ndihma nën sytë e Ban Ki-moon Banorët e zemëruar të Haitit kanë plaçkitur kamionët me ndihma, teksa Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së vizitoi zonat e
"Nuk na duhet ndihma e Shqipërisë për dialogun me Serbinë" Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se Kosova nuk ka nevojë për mbështetjen e Tiranës për dialogun