999 rezultate për

ndihma

Kjo është ndihma e Serbisë për gruan e Ivanoviçit Milena Ivanoviq, apo e njohur ndryshe si bashkëshortja e liderit serb në Kosovë tashmë i ndjerë, Oliver Ivanoviç është p
Greqia del nga kriza, për tetë vitë mori 275 miliard euro ndihma nga BE Kombet e Eurozonës janë pajtuar që Greqia t’i japë fund programit tetëvjeçar të shpëtimit, në mënyrë që t’i menaxhojë më
Zhduket 96-vjeçari, i gjithë fshati në kërkim, kërkohet edhe ndihma e ushtrisë Pasditen e djeshme, 96-vjeçari Ndue Marku nga fshati Fushë Baz i Matit ka humbur çdo kontakt me familjarët e tij. Dja
Nëna e re ngec në luhatëse, duhet ndihma e zjarrfikësve për ta shpëtuar (VIDEO) Një ngjarje shumë komike është rregjistruar në Southampton të Anglisë ku një nënë e dy fëmijëve ka ngecur në një luhatës
Austria zvogëlon ndihmat sociale për emigrantët Qeveria e Austrisë ka zbuluar planet e saj për të ulur pagesat e përfitimeve për emigrantët, përfshirë refugjatët, në nj
Ndihma zvicerane për ballafaqimin me rreziqet nga përmbytjet Ekspertë zviceranë për ballafaqim me me rreziqet nga përmbytjet do t’i ndihmojnë Maqedonisë që të ndërtojë strategji dhe
20-vjeçares nga Peja i nevojitet ndihma juaj, është në gjendje kome Nora Nikiqi, 20-vjeçare nga komuna e Pejës, njëherësh edhe studiuese e Stomatologjisë, për shkak të një aksidenti trafik
Ndihma e parë që i duhet dhënë një personi që ka sulm në zemër Gjithashtu shoqërohet edhe me djersitje, të përziera, të vjella, si dhe frymëmarrje të vështirësuar. Disa herë personi q
Rama me dorë të hekurt: Kush nuk pranon punën, i hiqet ndihma ekonomike Duket se ligji për ndihmën ekonomike, do të ndryshojë rrrënjësisht dhe këtë Rama e ka nisur me dorë të hekurt. Kryemi
U hiqet ndihma ekonomike, plas sherri në zyrat e Shkodrës (VIDEO) Vendimi i qeverisë për heqjen e ndihmës ekonomike për disa familje, ka shkaktuar reagime të ashpra nga familjarët të cil
Cila është ndihma e parë që duhet t’i jepni një njeriu që po pëson goditje në zemër Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq.
Sonte shpërndahen ndihma për familjet në nevojë (FOTO) Një aksion humanitar është organizuar së fundi në sheshet e Prishtinës, ku janë grumbulluar gjëra ushqime dhe veshmbathj
Diaspora në Austri ndihma për të dëmtuarit nga përmbytjet Unioni Humanitar Graz dhe Shoqata “Theranda” janë dy shoqatat e Diasporës në Austri që kanë ofruar më shumë ndihma për t
Nxënësit e kolegjit "Yahya Kemal" mbledhin ndihma për të varfrit Ditë më parë në Kolegjin "Jahja Kemal" me moton "Ajo pak që ti dhuron, një fëmijë shumë e gëzon", është zhvilluar një ak
Hebrenjtë kërkojnë ndërprerjen e ndihmave amerikane për vendet që u radhiten me Palestinën Vota pro rezolutuës së Kombeve të Bashkuara për të mbajtur status neutral ndaj Jeruzalemit deri në zgjidhjen e konflikti
Rama thumbon PD pas akuzave për përmbytjetet: Ju u vodhët çizmet Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend ka reaguar pas akuzave të forta të ish-kryeministrit Berisha dhe dep
Si të trajtohet djegia në lëkurë Derisa uji i vakët dhe gazi steril mund t’ju ndihmojnë, akullin harrojeni pasi që krijon kundër-efekt, thonë dermatologë
Qytetarët e përmbytur s'pranojnë ndihmat e përplasen me Lelin për lumin (VIDEO) Banorëte përmbytur të Vlorës në Novoselë i janë drejtuar kryebashkiakut të Vlorës pas dëmeve të shumta të shkatuara nga
Skandal në Pogradec, ndihma sociale nuk ndahet prej dy muajsh Përfituesit e ndihmës ekonomike në Pogradec jan në pritje të ndarjes së atë pak ndihme ekonomike që jepet nga shteti shq
Përmbytjet në Shqipëri, Çairi dërgon ndihma për familjet e prekura Komuna e Çairit i ka ardhur në ndihmë familjeve shqiptare të prekura nga përmbytjet, duke i sjellë ndihma ushqimore dhe