999 rezultate për

ndihma

Kuvajti dërgon ndihma për të prekurit nga tërmeti Shteti i Kuvajtit iu bashkua vendeve të tjera që janë solidarizuar duke dërguar ndihma për të përballuar situatën e krij
Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e para të BE-së për të dëmtuarit e tërmetit Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e parë të Bashkimit Evropian për familjet e prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Pas aktivi
Dëmet e tërmetit, avioni grek me ndihma zbret nesër në Tiranë Një javë më parë, një tërmet i fuqishëm goditi vendin tonë, duke shkaktuar edhe dëme materiale. Mësohet se Greqia ësh
Dëmet nga tërmeti, Bashkia Tiranë jep 1 milionë dollarë ndihma Këshilli Bashkiak i Tiranës ka zhvilluar një mbledhje pasditen e së dielës, ku është miratuar një fond emergjence për ba
Komuniteti Mysliman shpërndan 500 mijë euro ndihma para muajit të Ramazanit Në prag të Muajit të Bekuar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Qendrën Bamirëse dhe Humani
U pagua 22 vite pa punuar, Zvicra dëbon shqiptaren Kumrije A., është protagonistja në rrëfimin e radhës për qytetarët me shtetësi të huaj të cilët, për shkak të varësisë s
Historia e shqiptares bën bujë në Zvicër, mori para nga shteti për 22 vite Kumrije A., është protagonistja në rrëfimin e radhës për qytetarët me shtetësi të huaj të cilët, për shkak të varësisë s
Shkrumbohet makina në Elbasan, si shpëtoi mrekullisht familja (VIDEO) Rreth orës 15.50 një automjet ka shpërthyer në flakë në afërsi të Elbasanit. Bëhet e ditur se mjeti ka marrë flakë n
Kur jeta jotë varet nga ndihma sociale e shtetit Arton Hajrizi 26 vjeç nga komuniteti rom është i papunë. Ai jeton në një lagje të banuar kryesisht me komunitetet rom, a
Tayna dhuron ndihma për të varfërit Reperja e njohur, Tayna i është bashkuar sfidës së humoristit, Burim Ademi për të ndihmuar të varfërit, shkruan Albeu.co
Maduro i frikshëm nuk lejon që populli të marrë ndihma humanitare Zyrtarët e opozitës kanë thënë se ushtria e Venezuelës e ka bllokuar një urë në kufi me Kolumbinë para arritjes së një d
Ndihma e shpejtë në rast se kafshoheni nga një gjarpër Ja pra disa udhëzime të nevojshme të ndihmës së parë që mund t’ju ndihmojnë në këto rrethana. Për të evituar rrezikun
Dhjetë ditë nga katastrofa në Indonezi, druhet për mbi 5.000 viktima Rreth 5.000 njerëz mungojnë në apel, tashmë pa shpresa se mund të jenë gjallë, pas tërmetit dhe cunamit që goditi ishull
Indonezi, viktimat arrijnë në 1.200. Të mbijetuarit, në dëshpërim për ndihma Ekipet e emergjencave po përpiqen dëshpërimisht për të gjetur të mbijetuar nën rrënoja, apo të nxjerrin trupat e pajetë
29.000 familje u përjashtuan nga ndihma ekonomike këtë 6-mujor Rreth 29 mijë familje në të gjithë vendin këtë vit u përjashtuan nga skema e ndihmës ekonomike. Nga rreth 81 mijë e 900
Në Kosovë rikthehen vdekjet nga aksidentet rrugore Një grua me inicialet B.M., e lindur në vitin 1940, është goditur për vdekje nga një makinë në Prizren. Aksidenti ka
Nuk iu dha ndihma e parë, ndërron jetë pasagjeri në tragetin Bari-Durrës Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durresit. Sipas informacioneve një person rreth 52 vjeç ka
Zjarri në Greqi, miratohet propozimi i Veliajt për 50 mijë euro ndihma Tirana solidarizohet plotësisht me Athinën dhe i ofron asaj ndihmë për përballimin e situatës që shkaktoi zjarri apokali
Kujdes nga ky mashtrim që po bëhet për tragjedinë në Athinë “Kujdes”, paralajmërojnë sot mediat greke, qytetarët që po japin ndihma në para për viktimat e tragjedisë në Mati. “
Skandal, punonjësit e administratës marrin ndihmë sociale Të punësuarit në Kosovë nuk mjaftohen vetëm me punën e tyre, por ata po presin edhe në radhët e të varfërve vetëm që të