999 rezultate për

ndihma

Ambasada amerikane shpërndan ndihma për të prekurit nga tërmeti Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë informoi sot se po ndihmon familjet e dëmtuara nga termeti. Në njoftim thuhet se “
Përvetësoi ndihmat e të dëmtuarve nga termeti, vihet në pranga i riu Pas tërmetit shkatërrues, shumë shqiparë u solidarizuan dhe nisën të dhurojnë për të prekurit nga fatkeqsia. Ama fatk
Amerikani dhuron 300 dollar për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Në këto ditë të zymta, shqiptarët janë bërë bashkë për të ndihmuar bashkëkombësit e tyre të cilët kanë mbetur pa një str
Ndihma nga Kosova për tërmetin, Haradinaj: Rama nuk më hapi telefonin (VIDEO) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Abc News ka rrëfyer se si u organizua shteti i
Publikuan videon e ndihmave, kallëzohen dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Ndërkohë që në Shqipëri vazhdon gjendja e vështirë e pas tërmetit që mori 51 jetë, Policia e Shtetit i ka vënë qëllim ve
Kosovarët nuk i ndalin ndihmat për tragjedinë në Shqipëri, banorët thonë se nuk po i marrin ato (VIDEO) Më 26 Nëntor, shumë shqiptarë u trazuan pas një tërmeti që doli të jetë fatal për 51 persona. Termeti vdekjeprurës në
Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO) Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qese me ndihma
Greqia pranë të prekurve nga tërmeti, ndihma pas tragjedisë të 26 nëntorit Tërmeti i 26 nëntorit që shkundi nga themelet Durrësin, Thomanën por jo vetëm ngjalli në anën tjetër solidaritetin dhe b
Gjyshja nga Durrësi: Më parë martohem se sa marr ndihma (VIDEO) Reagimi epik i një gjysheje nga Durrësi bëhet virale në rrjetet sociale. Në transmetim Live, gazetari pyet një gjyshe
"Vetëm një simite dhe një bidon ujë kam marrë", banorët të pakënaqur me shpërndarjen e ndihmave Pas tërmetit të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona dhe u plagosën mbi 600 persona, mijera të tjerë mbetën në qiell
Banorët e Laçit akoma pa bukë, prej ditësh askush nuk ka dërguar ndihma Në këtë rrëmujë të madhe kur të gjithë ndihen të frikësuar dhe pa një cati mbi kokë, banorët e Laçit dhe sot nuk kanë mu
Burri shef policie ndërsa gruaja pedagoge, kush është çifti i bashkëshortëve që vodhi ndihmat (FOTO LAJM) Pas katastrofës së tërmetit, nj tjetër problem i madh është mos menaxhimi i mirë i ndihmave të dërguara nga mbarë bota.
Del videoja se si vidhen ndihmat për tërmetin në Shqipëri (VIDEO) Ish- kryeministri Sali Berisha poston një video ku pretendon se është regjistruar në një nga mangazinat ku bëhet shpërnd
Kush është çifti që vodhi ndihmat e tërmetit, dalin përgjimet Altin Zekaj, shef i seksionit të Rendit pranë komisariatit të Rinasit dhe gruaja e tij Valbona Zekaj, pedagoge tek Akade
Kaos, radhë e shtyrje mes banorëve për të marrë ndihma Autorizimi i lëshuar nga Bashkia për banorët që të marrin ndihma duket se nuk po funksionon në gjimnazin “Leonik Thomeo”
Klubet greke vazhdojnë të kontribuojnë për Shqipërinë, ndihma dhe një miqësore me Teutën Një solidaritet i jashtëzakonshëm ka ardhur nga klubet greke, në këtë situatë të rëndë për popullin shqiptar, si pasojë
Aktivistja nga Kosova: Policia nuk na lejoi të shpërndamin ndihmat në Durrës Një grup i të rinjëve kosovarë, kishin marrë rrugën mbrëmë për në Durrës, me qëllimin që ti ndihmonin të prekurit nga të
Si i vidhte ndihmat për të prekurit nga tërmeti shefi i policisë në Rinas: I mora për policët Makutëria e disa personave në momente fatkeqësie kalon çdo limit të etjes për të vjedhur apo përlarë çdo gjë të mundshme
Dogana heq tarifën e skanimit për mjetet që sjellin ndihma humanitare Drejtoria e Përgjithshme e Doganave që nga sot ka hequr tarifën e skanimit për çdo mjet që sjell ndihma humanitare për t
Tërmeti shkatërrues, Kroacia dërgon ndihma me vlerë prej 1 milion kunash Kroacia do të dërgojë në Shqipëri ndihma humanitare me vlerë një milion kuna (rreth 134.000 euro) për të ndihmuar në zbu