999 rezultate për

ndihma

Ndihma e Shqipërisë, çfarë shkruan ''Il Messaggero'' për mjekët shqiptarë Nuk jemi pa kujtesë. Ne nuk mund të mos i tregojmë Italisë se Shqipëria dhe shqiptarët nuk e braktisin kurrë një mik në
Rama flet për ndihmat, kështu do të veprohet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama informoi për ndihmën që autoritetet i kanë dhënë familjeve në nevojë. Sipas tij, ndihma do vazhdoj
Rama kërkon durim: Asnjë fukara, asnjë pensionist i vetmuar nuk do të mbetet pa ndihmat bazë! Kryeministri Edi Rama ka reaguar me nje status në Facebook, ndërsa poston video nga shpërndarja e ndihmave. Rama shkr
Rama sqaron shqiptarët: Si do të paguhen bizneset e vogla, të papunët e ndihma ekonomike Ditën e sotme kryeministri Rama ka shpjeguar se si do të jetë pagesa për bizneset e vogla që kanë ulur qepenat për shkak
Nis shpërndarja e ndihmave, Rama bën apelin e rëndësishëm (VIDEO) Në ditë të tilla, janë të shumë ata të cilët nuk kanë se si sigurojnë bukën e gojës. Kryeministri Edi Rama nën moton ''T
Shqipëria shkundet nga tërmeti ndërkohë që donatorët po hapin ndihmat për "26 Nëntorin" Lëkundje tërmeti janë ndjerë disa minuta më parë në Shqipëri. Tërmeti i magnitudës 3,1, është ndjerë në zonën veriore
22-vjeçari shqiptar zhduket pa lënë gjurmë në Greqi, kërkohet ndihma e qytetarëve Një i ri shqiptar është zhdukur pa asnjë gjurmë në Greqi, dhe familjarët janë shumë të shqetësuar. Policia greke kërk
Çfarë është mikropenisi dhe kur duhet të kërkohet ndihma mjekësore Mikropenisi është një term mjekësor që përdoret për një penis i cili është “nën madhësinë normale”, sipas Healthline.
Basha: Kriminale që po diskriminohen nga ndihmat ata që nuk votuan me 30 Qershor "Eshte kriminale qe banoret pas nje muaji nga termeti skane marre asnje ndihme apo jane diskriminuar se nuk kane votuar
"Plas" sherri për ndihmat e tërmetit, shkarkohet kryeplaku në Korçë (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar mjaft dëme duke lënë në qiell të hapur me mijra banorë. Ditën e sotme, një sherr masi
Vodhi ndihmat e tërmetit, jepet vendimi për efektivin e policisë Gjykata e Apelit Tiranë ka caktuar masën e detyrimit për paraqitje ndaj shefit të rendit pranë komisariatit të Rinasit,
"Të ra telebingo mor qen", opozita reagon pas emërimit të Arben Ahmetaj (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka emëruar në detyrë Arben Ahmetajt si ministër shteti për programin e Rindërtimit. Nga ana tje
Ndihma e madhe për tërmetin, Rama i dhuron tre medalje ambasadorit të Kosovës Tërmeti i 26 nëntorit bashkoi më afër Shqipërinë dhe Kosovën. Kryeministri Edi Rama i ka akorduar tre medalje ambasad
Menaxhimi i ndihmave, Braçe: Qentë i kishin shitur për 50 mijë lekë Zv.kryeministri Erion Braçe është i ftuar në emisionin “Përballë”, drejtuar nga gazetari Lutfi Dervishi. I pyetur lid
Grekët japin shembull, sjellin 200 ton ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Mediet fqinje raportojnë se Kryqi i Kuq Grek ka sjellë sot në Tiranë më shumë se 200 ton ndihma për të prekurit nga tërm
212 familjeve iu ndalua përkohësisht ndihma sociale (VIDEO) Feime Bullkau nga Vushtria nuk e mori asnjë cent nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, ku merr ndihmë sociale.
3 ton ndihma nga Korfuzi për të prekurit nga tërmeti Edhe Korfuzi fqinj është solidarizuar me zonat e prekura nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit në vendin tonë. Më s
Rama kërkon ndihma me Kuran: Katastrofat sprova për njerëzimin që të pastrohet nga mëkatet Rama doli para investitorëve turq me një kërkesë të drejtpërdrejtë. “Qendroj para jush për të kërkuar ndihmë. Cila është
Pas apelit të 8 vjeçares, kjo familje më në fund ka çadër dhe ushqime (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit nuk kurseu as këtë familje në Milot. Të mbetur në qiell të hapur prej ditësh, familja e 8 vjeçares
Aksioni i studentëve në Tetovë, ja sa euro i dorëzohen Elvis Nacit Një grup studentësh nga Tetova kanë organizuar një aksion për mbledhjen e ndihmave për të prekurit e tërmetit në Shqipër