999 rezultate për

ndihma

Kosova merr mbështetjen e Pakistanit Presidentja Jahjaga u takua sot në Ankara të Turqisë, me presidentin e Pakistanit, Mamnoon Hussain. Në këtë takim u b
Vdes dëshmitari në gjyqin për rastin e Shipoviqit Gjatë gjykimit për çështjen e aferës “Mashinopromet” ka vdekur dëshmitari, ish-mjeshtër i firmës. Bëhet me dije se dë
Në rrjetet sociale plas gallata me karvanin rus me ndihma (FOTO-LAJM) Një karvan rus me ndihma, i destinuar për banorët e lindjes së Ukrainës ka nisur rrugëtimin ndërkohë që në rrjetet socia
Rusia nis kamionë me ndihma për Ukrainën (VIDEO) Tonelata me ushqime dhe ilaçe po dërgohen nga Rusia në Ukrainën lindore për banorët e izoluar në zonat ku po luftohet nd
Gjakova ndihmon 250 familje të varfëra Komuna e Gjakovës, në bashkëpunim edhe me bankën "TEB", si dhe me disa firma vendore, kanë shpërndarë ndihma për 250 fam
Nis aksioni humanitar "Shporta e Ramazanit" Shoqata humanitare "AKEA" në Prizren ka nisur aksionin humanitar "Shporta e Ramazanit". Ky aksion ka për qëllim, që t
Fond shtesë për ndihmën ekonomike Zv/ministrja e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Gentiana Sula prezantoi sot ndryshimet në skemën e ndihmës ekonomike. Sula
Maqedonia përjashtohet nga ndihma e Suedisë Suedia do të japë 400 milionë euro në formën e ndihmave për vendet e Ballkanit. Këto ndihma do të jepen që shtetet ba
KMSH, ndihma për familjet e dëmtuara nga përmbytjet në Bosnje Komuniteti Mysliman e Shqipërisë dhuron 10 mijë euro për familjet e dëmtuara nga permbytjet në Bosnje Hercegovinë. Ndihm
Bashkësia Islame nis ndihma në Bosnje Bashkësia Islame e Prizrenit do të nisë këto ditë ndihma për familjet e prekura nga vërshimet në Bosnje. Ndihmat që
Ja ndihmat që Maqedonia po i jep Serbisë dhe Bosnjes Reshjet e mëdha të shiut kanë sjellë prej disa ditësh përmbytje në Serbi dhe në Bosnje. Vërshimet kanë qenë katasrofa
Maqedonia mobilizim maksimal për të ndihmuar Serbinë Maqedonia po angazhohet maksimalisht të ndihmojë Serbinë për të dalë nga gjendja e rëndë jnë të cilën ndodhet pasd përmb
Maqedonia do ti dërgojë ndihma Serbisë dhe Bosnjes Kryqi i Kuq i Maqedonisë do të dërgojë ekipe shpëtimi dhe ndihma në zona të përmbytura të Serbisë dhe të Bosnje Herzegov
Nga 1 qershori, ndihma ekonomike do u jepet vetëm grave Nga 1 qershori ndihma ekonomike e familjeve në nevojë do u dorëzohet grave dhe jo burrave. Duke folur në konferencën kom
Miliona sirianë nuk kanë qasje në ndihmat e huaja Në qytetin e Alepos në Siri janë vetëm 40 mjekë që u shërbejnë 2.5 milionë qytetarëve. Sekretari i përgjithshëm i Kombev
AP: Të jepet ndihma ekonomike për familjet në Njësinë 4 Avokati i Popullit reagoi sot lidhur me problemin e 567 familjeve të Njësisë Bashkiake Nr .4, në Tiranë, të cilat prej j
Dërgohet helikopter për personat e bllokuar në Tropojë Një helikopter Cougar, kërkim-shpëtimi është nisur sot nga Ministria e Mbrojtjes drejt qytetit të Bajram Currit për të n
Përjashtohen nga ndihma ekonomike familjet që marrin lekë nga emigrantët Tashmë dhe të ardhurat nga emigrantët do të llogariten si burim ekonomik në familje. Qeveria ‘Rama’ ka miratuar projektl
Milan-Bologna, gjakoset arbitri (FOTO-VIDEO) Një top i marrë në fytyrë pas një përplasjeje mes lojtarëve të Milan dhe Bolognas e detyruan arbitrin e ndeshjes Bergonz
“Hilal” mbledh ndihma për refugjatët sirianë Në Maqedoni javë më parë është apeluar që të mblidhen ndihma për refugjatët sirianë në kampet e Bullgarisë. Apelit të bë