999 rezultate për

ndihma

Aksidenti, pamjet e para nga ndihma për Alonson (VIDEO) Këto janë imazhet amatoriale që po qarkullojnë në web nga momenti i ndihmës së parë që iu dha pilotit të McLaren-Honda F
ISIS trondit Italinë, kërkohet ndihma ndërkombëtare Italia ka bërë thirrje për ndërhyrje urgjente ushtarake ndërkombëtare për të ndalur kaosin në të cilin ndodhet Libia, du
Rama-Bashës: Problemi është ku i gjetëm ndihmat, ‪Vajmedet PD‬ Kryeministri Rama i është përgjigjur menjëherë akuzave të parashtruara në mesditë nga kreu i PD, Lulzim Basha, me anë të
Aksidenti i Greta Koçit, Basha: Është jashtë rrezikut për jetën (FOTO LAJM) Pas aksidentit të Greta Koçit dhe e tre të rinjve të tjerë të FRPD-së, ka reaguar kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili
OKB, 50 mijë $ ndihma për përmbytjet Kombet e Bashkuara i janë bashkuar përgjigjes ndërkombëtare në ndihmë të personave të prekur nga përmbytjet në jug të ve
Niset kontingjenti i dytë i ndihmave nga Kosova drejt Shqipërisë Nga pika kufitare Vërmicë-Morinë, është bërë sot në orës 9:00 nisja e kontingjentit të dytë të ndihmave nga Kosova. Kjo
KMSH solidarizohet me familjet e përmbytura (FOTO LAJM) Komuniteti Mysliman ka dorëzuar disa qindra pako me ushqime, në ndihmë të familjeve të përmbytura në jug të vendit, kont
SHBA jep 750 mijë dollarë ndihma për të përmbyturit Ambasada e SHBA-së në vendin tonë, me anë të një reagimi në Facebook i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së qeverisë
Nis shpërndarja e ndihmave në zonat e përmbytura, Rama sot në Novoselë Në Novoselë të Vlorës, uji është tërhequr nga banesat, dhe aktualisht ka nisur shpërndarja e ushqimeve në të gjithë zonë
PD iu shkon në ndihmë familjeve të përmbytura në jug (FOTO LAJM) Në selinë e Partisë Demokratike po grumbullohen ndihma për familjet e prekura nga përmbytjet në jug të vendit. Biznese d
Përmbytjet, Rama: Regjistër ndihmash me të gjitha familjet e prekura Plani i solidaritetit i bërë publik dje ka filluar të japë rezultate me qëllim rimëkëmbjen e zonave të përmbytura në ven
Rama mbledh sipërmarrjen, nis faza e dytë me ndihma Gjatë një takimi të mbajtur me bizneset për të përmbyturit, kryeministri Rama ka bërë me dije se nga sot nis faza e dytë
Përmbytjet, 14 kamionë me ndihma nga Kosova Kanë hyrë mëngjesin e sotëm nga Kosova në Shqipëri 14 kamionë me ndihma për banorët e zonave të përmbytura të vendit. La
KOMENT/ Eksodi po pasuron matrapazët Nga Agim Gashi - Jemi dëshmitar të një eksodi të pa parë në trojet tona që nga kohrat e lashta. Po e them që nga kohërat
Rama i kundërpërgjigjet PD: Ndihma simbolike para kamerave Edhe sot, kryeministri Rama nuk ka lënë pas ironitë për Partinë Demokratike, ku sipas tij, ndihmat simbolike po jepen pa
Serbia ofron ndihma për qëndrimin e serbëve në Kosovë Qeveria e Serbisë në mbledhjen e sotme, ka vendosur të krijojë një fond për pagesa të destinuara si ndihma sociale për p
5 mijë hektarë nën ujë, ndihma në ushqime për familjet e përmbytura Referuar situatës kaotike në të cilën ndodhet vendi, Ministria e Brendshme siguron se gjëndja është nën monitorim, ndërs
12.2 milionë sirianë kanë nevoje për ndihma për shkak të luftës (FOTO LAJM) Shefja humanitare e Kombeve të Bashkuara OKB, Valerie Mos ka theksuar se në Siri janë plot 12.2 milionë sirianë që kanë
Gruevski: Po rrisim rrogat në kohë krize Kryeministri Nikola Gruevski ka deklaruar se Maqedonia është një vend që e ka ruajtur stabilitetin ekonomik dhe se në kë
Qeverisja e mirë, SHBA i jep Shqipërisë 28.5 milion dollarë Qeveria amerikane ka akorduar për Shqipërinë një ndihmë prej 28 milion e 544 mijë dollarësh, e cila do të shpërndahet në