999 rezultate për

ndihma

Doganat e Maqedonisë: Nuk kemi kthyer ndihma të Kosovës për Tetovën Drejtoria e Doganave të Republikës së Maqedonisë, njofton se deri tani kjo drejtori nuk ka kthyer dhe nuk ka mbajtur ndo
Maqedonia ndalon ndihmat e Tifozave Kuq e Zi: Nuk kemi nevojë Pasi u ndaluan ndihmat e Kosovës për Tetovën, shteti maqedonas ka ndaluar edhe ndihmat e grumbulluara nga Tifozat Kuq e
Kolonel Demiraj: "Fashistët" e Gruevskit nuk lejojnë ndihmat e Kosovës as në fatkeqësi Ish Komandanti i Forcave Speciale të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Kolonel Dritan Demiraj, ka reaguar në Facebook
PD: Pushteti maqedonas po dëshmon urrejtjen ndaj shqiptarëve Partia e Drejtësisë konsideron se moslejimi i ndihmave nga Kosova për vëllezërit tanë shqiptarë në Maqedoni, kërcënon pa
Skandal: Maqedonia nuk lejon ndihma nga Kosova për në Tetovë Kontigjenti i ndihmave të mbledhur nuk është lejuar që të kalojnë drejt Maqedonisë nga Gjilani për të ndihmuar banorët n
Ferizaj, nis aksioni për të ndihmuar tetovarët pas vërshimeve Një aksion për grumbullimin e ndihmave për të prekurit nga vërshimet në Tetovë do të nisë edhe në komunën e Ferizajt. Zy
Ferizaj nis aksionin e ndihmave për tetovarët Komuna e Ferizajt duket se do të nisë një aksion për grumbullimin e ndihmave për të prekurit nga vërshimet në Tetovë. Zy
Rrëfimi i Avdijaj: Jam rritur me ndihma, për kombëtaren ... Donis Avdijaj ka folur për portalin e njohur "Goal.com" duke treguar shumë nga e kaluara e tij. Talenti i formuar tek S
Aksident te katedralja në Prishtinë (FOTO LAJM) Para pak minutash është shënuar një aksident automobilist pranë katedrales në Prishtinë, shkruan Express. Policia dhe
Komuniteti Mysliman shpërndan ndihma për familjet në nevojë Familjet në nevojë kanë qënë në fokus të Komunitetit Mysliman, ku nesër do të shpërndahen ndihma për këtë kategori. Në k
Shqiptarët e Belgjikës ndihmojnë "Lagjen e Trimave" (VIDEO) "Lagja e Trimave" në Kumanovë është vizituar së fundmi edhe nga shoqata "Shpresa e Re" me seli në Bruksel, anëtarët e së
Ja shtetet që kanë ndihmuar më së shumti Gazën Pas sulmit izraelit ndaj Gazës vitin e kaluar, shtete të ndryshme patën premtuar ndihma për popullsinë civile dhe autori
"Edhe ne jemi Kumanovë" (FOTO LAJM) Organizata joqeveritare dhe qytetarë të ndryshëm kanë nisur punën për grumbullimin e ndihmave për familjet e dëmtuara në
Më në fund! Mbërrijnë ndihmat e para në Kumanovë Më në fund mbërrijnë ndihmat e para për popullatën civile të Kumanovës. Një ekip i "Kryqit të Kuq" ka mbërritur në "Lagj
“Compassion” dhe “Kimse Yok Mu” mbështetje për 70 mijë familje në nevojë Shoqata Humanitare “Compassion” dhe Organizata Humanitare “Kimse Yok Mu” vetëm gjatë tri viteve të fundit kanë ofruar mb
Nis shpërndarja e ndihmave në zonat e thella pas tërmetit në Nepal Pas tërmetit të fuqishëm të së shtunës në Nepal, tashmë ka nisur shpërndarja e ndihmave në zonat e thella. Për shkak të
OKB: 8 milionë njerëz janë prekur nga tërmeti Organizata e Kombeve të Bashkuara ka thënë se janë plot 8 milionë njerëz që janë prekur nga tërmeti që ka rënë në Nepal.
PD: Veliaj hoqi 20 mijë familje nga ndihma ekonomike duke futur miqtë Sot PD ka akuzuar Ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj si gënjeshtar. Anëtarja e Këshillit Kombëtar t
Zbulohet marrëveshja/ Me qeveri të panjohur, Enveri detyroi anglezët: Ta njihnin kryeministër, jo si autoritet ushtarak Një dëshmi e periudhës më të rëndësishme në historinë tonë nga vitet `45-`48 është konsideruar libri historik “Sundim
Kryqi i Kuq dërgon ndihma në Sana Sa i takon konflikteve në Jemen, Kryqi i Kuq do të dërgojë ndihma në Sana, duke nisur me ushqimet dhe personel mjekësor.