999 rezultate për

nderuar

Basha homazhe për 5 Majin: Të mos tradhëtojmë idealet e dëshmorëve Pas kryministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit Ilir Meta, në Varrezat e Dëshmorëve ka zhvilluar sot homazhe edhe opozit
Përkujtohet në Beograd 34-vjetori i vdekjes së Titos Sot mbushen 34-vite nga vdekja e e presidentit të ish-Republikës Socialiste Federale të Jugosllavisë, Josip Broz Tito.
Ahmeti: Ne kemi mbi 150 mijë vota, PDSH s’ka as 50 mijë Ali Ahmeti ka nxituar të thotë se BDI ka më shumë se 150 mijë vota, ndërkaq që oponenti politik, PDSH nuk i ka as 50 mij
Spahiu udhëton drejt Pejës për të nderuar Shkëlzen Haradinaj (FOTO LAJM) Sot në nder të 15 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit dhe Heroit të Kombit Gjeneral Major, Shkëlzen Haradinaj, (vëll
Gafa e deputetit të PS-së me fjalimin në Kuvend Janë jo të pakta rastet kur deputetët lexojnë fjalimet e tyre pa i përgatitur vetë. Edhe më qesharake kthehet situata
Vdesin 15 persona nga përplasja e autobusit me një kamionin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin Manaus në Brazil. Një autobus është përplasur me një kamion dh
SHBA nderoi 10 gra ku ishte edhe aktivistja nga Ukraina Departamenti Amerikan të Shtetit ka nderuar 10 gra me çmimin “Guximi i Grave Ndërkombëtare”. Në mesin e 10 femrave që ja
Gustavo: I nderuar nga interesimi i Barças Mesfushori i Wolfsburg, Luiz Gustavo i mirëpret spekulimet që e lidhin atë me Barcelonën. Futbollisti i kombëtares brazi
Romanca e re Charlie Sheen (FOTO-LAJM) Pas ndarjes me ish-bashkëshorten Brooke Mueller duket se për Charlie Sheen ka përfunduar periudha e vetmise. Aktori 48-v
Messi: Po, më kërkojnë klube të mëdha Pak orë pas lajmit të publikuar nga “Punto Pellota” për largimin e Lionel Messit nga Barcelona në fund të këtij sezoni,
Letra e plotë e Opozitës, Basha: I nderuar z. Rama... Update - Letra që Partia Demokratike e Shqipërisë i ka drejtuar sot, Kryeministrit Rama, Kryetarit të Kuvendit Meta dhe
Presidentja Atifete Jahjaga uron Ramën Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram urimi kryeministrit të Republikës së Sh
Kreu i BFI-së takohet me kryeparlamentarin kanadez Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi është takuar sot me delegacionin e lartë të Pa
Polemikat për Xhaminë e Madhe, kreu i KMSH: Tendencë islamofobie Futja e lëndëve fetare në kurrikulat arsimore, raporti i të rinjve me fenë, fondamentalizmi islamik dhe polemikat mbi Xh
Akuzat, Braçe i përgjigjet Odeta Nishanit Deputeti socialist Erjon Braçe reagon ndaj intervistës së Odeta Nishanit dhënë sot për “Gazeta Shqiptare” ku Zonja e Pa
Nata e Madhe e Kadrit, për të falënderuar Krijuesin! Kryeministri ende në detyrë Sali Berisha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Natën e Madhe të Kadrit. Përmes rrj
Shqipëria kaloi suksesshëm testin e demokracisë ”Në këto zgjedhje Shqipëria me sukses të plotë kaloi testin e demokracisë, duke i hapur vetes rrugën e sigurt drejt Bash
FRD e shqetësuar: Berisha po ushtron presion mbi anëtarësinë Fryma e Re Demokratike denoncoi sot dhunën shtetërore mbi anëtarët e saj. Sipas FRD Berisha i frikësuar nga humbja po kë
Flori Mumajesi fitues i Videofestit Muzikorë 2013 (VIDEO) Këngëtari Flori Mumajesi ka fituar edicionin e sivjetmë të videofestit Muzikorë 2013. Mumajesi ka qenë i nominuar me kën
Manchester United ngre trofeun (FOTO LAJM) Sir Alex Ferguson është ndarë në mënyrën më të bukur të mundshme nga "Old Trafford". Tekniku i larguar skocez shijoi fit