E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

ndertoje

Sajmir Strati synon Guiness-in e radhës (FOTO-LAJM) Artisti fierak Sajmir Strati, do të ndërtojë mozaikun më të madh në botë me pipa plastikë. Për realizimin e mozaikut Str
Në të ardhmen shtëpitë mund të ndërtohen brenda 24 orëve (VIDEO) Në të ardhmen shtëpitë mund të ndërtohen brenda 24 orëve falë teknologjisë së avancuar. Bohrokh Khoshnevis, profesori i
Kazakistani do të ndërtojë hekurudhën Shqipëri-Kosovë Ndërtimi i një linjë hekurudhore Kosovë-Shqipëri dhe vendet e BE-së, ka qenë një pikat e ofruara për investime nga bizne
Dibra me vite pa gjimnaz, BDI e premton sërish (FOTO-LAJM) Bashkimi Demokratik për Integrim ka premtuar sërish se do të ndërtojë gjimnazin e Dibrës. Një premtim të tillë, BDI
BDI premton dhe nuk realizon Bashkimi Demokratik për Integrim ka premtuar këtu e dhjetë vite më parë se do të ndërtojë një gjimnaz në Haraçinë. M
Ja çfarë parku do të ndërtojë Ferrari në Barcelonë (FOTO-LAJM) Ferrarri zbulon planet për ndërtimin e një parku në kompleksin hotelier PortAventura afër Barcelonës në Spanjë. Parku i
Kina ka vendosur të ndërtojë kopjen e anijes "Titanic" Një kompani kineze ka ndërmend të ndërtojë një kopje të anijes së famshme Titanic. Projekti, i cili pritet të kushto
Firma greke DEI do të ndërtojë hidrocentralin e ri në Maqedoni Investimet në projektet zhvillimore në Maqedoni do të jetë prioritet i kompanisë greke DEI. Kompania shtetërore greke p
Juan Mata në janar te Juventus? Juventusi mund të përforcohet në merkaton e janarit me një futbollist të talentuar si Juan Mata. Fantazisti spanjoll i C
Gjeorgjiev: Çdo gjë është në pajtim me ligjin Zëdhënësi i qeverisë Aleksandër Gjeorgjiev ka reaguar në lidhje me rastin e prerjes së druve në parkun përballë hotelit
PD do të ndërtojë sistemin e vlerësimit të meritës dhe karrierës Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnje, Peqin dhe Gr
Përforcimet, ja skuadra që kërkon të ndërtojë Conte Perforcimet e fundit te Juvesntusit duket se jane nje plan i qarte nga tekniku i Juves Antonio Conte ne perfshirjen e nj
Dështon ndërtimi i tramvajit Premtimi i kryebashkiakut Koce Trajanovski në lidhje me ndërtimin e linjës së tramvajit në qytetin e Shkupit nuk mund të
"Sulejmani i Madhërishëm" blen tokë në Janinë Të gjithë fansat e Sulejmanit te Madhërishëm apo Sulltan Sulejmanit, do të marrin një informacion të mirë në lidhje me a
Pacolli do të ndërtojë stadiumin e ri të Inter Po lëvizin gjërat në lidhje me stadiumin e ri të Inter. Siç raporton FcInternews, presidenti zikaltër Massimo Moratti ka
Guardiola do ndërtojë një ekip me talente në Milan Sipas së përditshmes italiane “Corriere della Sera”, pronari i Milanit, Silvio Berlusconi nuk e ka braktisur idenë për a
Guardiola do ndërtojë një Milan me talente Sipas së përditshmes italiane “Corriere della Sera”, presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, nuk e ka braktisur idenë P
Në 4 vitet e ardhshme Basha premton të ndërtojë 40 çerdhe të reja Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha gjatë inspektimit të punimeve për rikonstruksionin e një prej çerdheve të n
Facebook do të ndërtojë një motor kërkimi Prej disa muajsh ka pasur thashetheme se Facebook-u ka zhvilluar teknologjinë e saj për një motor kërkimi (si Google, Bi
LDK do të ndërtojë një shoqëri të pakriminalizuar Lidhja Demokratike e Kosovës po punon shumë që të dalë e para në zgjedhjet e ardhshme nacionale, ka deklaruar Isa Mustaf