999 rezultate për

ndertoje

Kompania që kërkon të ndërtojë "Kosova e Re" është joserioze Projekti për ndërtimin e termocentralit të ri “Kosova e Re” po shkon drejt dështimit për shkak të kërkesave joreale që n
Rusia do të ndërtojë mur në kufirin mes Krimesë dhe Ukrainës Rusia do të ndërtojë një mur 50 kilometra të gjatë në kufirin mes Krimesë dhe Ukrainës, ka raportuar këtë të mërkurë agj
Qeveria: Maqedonia është e përkushtuar të ndërtojë marrëdhënie të mira me Serbinë Qeveria e Republikës së Maqedonisë, duke mos marrë përfundime të shpejta, përshëndet njoftimet e Beogradit zyrtar për mb
Norvegjia do të ndërtojë tunelin e parë në botë për anije (VIDEO) Norvegjia ka projektuar ndërtimin e tunelit të parë në botë për anije, duke bërë të mundur lidhjen e një gadishulli shkë
Tremben grekët: Turqia do ndërtojë një aeroport në Vlorë që do i shërbejë planeve të saj ushtarake Pak ditë më parë, kryeministri i vendit Edi Rama zhvilloi një vizitë në Stamboll, ku ndër të tjera kanë biseduar për ndë
Rusia do të ndërtojë 100 komplekse ushtarake në Arktik Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar këtë të mërkurë se ka në plan të ndërtojë mbi 100 komplekse ushtarake në Arktik
Donald Trump do ndërtojë murin me Meksikën Donald Trump ka thënë se një ditë e madhe po e pret sigurinë kombëtare të SHBA-ve, ku do të nënshkruajë disa urdhra të r
Lituania do të ndërtojë gardh në kufi me Kaliningradin e Rusisë Lituania ka në plan ndërtimin e një gardhi dy metra të lartë me tela me gjemba përgjatë kufirit të saj me rajonin rus të
Kush do ta ndërtojë klinikën e re, LSDM apo VMRO (VIDEO) Kanë kaluar pothuajse 3 vite që kur VMRO-DPMNE premtoi ndërtimin e Qendrës së re klinike në Shkup, edhe pse ende nuk duk
Irani do të ndërtojë anije me forcë shtytëse bërthamore Irani njoftoi sot se synon të ndërtojë anije me forcë shtytëse bërthamore, në kundërpërgjigje ndaj rinovimit për 10 vite
Italia do ndërtojë shtëpitë e viktimave të tërmetit në Amatriçe Qeveria italianevendosi sot të miratojë një paketë ndihme për viktimat e fatkeqësisë që shkaktoi tërmeti në Amatriçë, ku
Rumi: Ndërtojeni jetën mbi këto 10 këshilla Sipas poetit të madh Rumi, ne duhet të jetojmë bazuar në këto 10 këshilla që jep ai mbi jetën. Frika nga ndryshimet
Berisha: Rama do ndërtojë 4 kulla në sheshin "Skëndërbej" Ish kryeministri Sali Berisha shprehet se Edi Rama po përpiqet të ndërtojë katër kulla në sheshin "Skëndërbej". Sipas
Maqedonia refuzon të ndërtojë kampe refugjatësh Maqedonia është kundër ndërtimit të kampeve për strehimin e refugjatëve në periudha afatgjate. Të paktën kështu është
Samsung do të ndërtojë procesorin për iPhone Samsung do të jetë kompania e cila do të bëjë të mundur procesorin e ri të Apple A9, që do të dizajnohet për modelin ri
A do të ndërtojë Rusia gazsjellës në Maqedoni? Kompania “Strojtrangras” i biznesmenit rus Genadij Timçenko filloi të ndërtoj krah nga gazsjellësi magjistral Kleçovcë-
Ky është bunkeri ku u strehua Benito Musolini (FOTO LAJM) Bunkeri i Benito Musolinit është hapur 74-vjet pasi ish-diktatori italian nisi të ndërtojë një sërë dhomash të fortifiku
Amerika do ta rindërtojë Gazën Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhon Kerry është zotuar se Amerika do të ndihmojë në rikontruktimin e Gaz
Agolli: Berisha e ka fe politikën “Edi Rama e ka hapur sheshin e ndërtimit të pallatit të ri dhe deri këtu po ecën mirë, por unë do të thosha që të mos mu
Serbia vazhdon të ndërtojë ne veri Ka kohë që qeveria serbe po ndjek një politikë të atillë, që të vazhdohen sa më shumë ndërtimet në veri. Momentalisht