Incidente në Çeki: Tifozët serbë dhe tifozët çekë tentojnë të sulmojnë tifozët kos
999 rezultate për

ndertimi

Ahmeti jep qindra leje ndërtimi Në një konferencë për media kryetari Shpend Ahmeti dhe drejtori i Urbanizmit, Ardian Olluri, prezantuan punën e kësaj dr
Nikollë Lesi: Nano do të mbështesë Ramën se i duhet një leje ndërtimi Lajmi se Edi Rama ka ftuar në kongresin e jashtëzakonshëm të PS-së ish-liderin historik ka marrë shumë vëmendje në media
Ndërtimi i hidrocentralit në Lumbardh të Pejës kundërshtohet nga më shum se 6 mijë qytetarë Mbi 6 mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin që shpreh kundërshtimin për ndërtimin e hidrocentraleve në Lumbardhin e P
Objektet gjysmake qeveritare po përdoren për qefet e të dashuruarëve Institucionet e Kosovës po vazhdojnë të ndajnë para për ndërtimin e objekteve që do të shfrytëzohen për nevojat e zyrtar
AKI-së nuk i del ndërtesa, 600 mijë euro për zyrat e reja Qeveria e Kosovës këtë vit do të investojë 150 mijë euro në kompleksin e ri qeveritar në Hajvali. Kurse, për ndërtimin e
Bechtel & Enka ndërton autostradë në Serbi me gjysmën e çmimit të Kosovës dhe 1/4 të Shqipërisë Sipas Ministrisë së Infrastrukturës së Serbisë, kompania e njohur amerikane në fushën e inxhinierisë, Bechtel, shpreson
Vazhdon lufta e demokratëve me Trumpin në Kongres Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së, do të paraqesin një rezolutë më 21 shkurt në përpjekje për të bllokuar
Përcaktohet data e inagurimit të "Arenës Kombëtare" Më në fund vjen lajmi i shumëpritur për tifozët në Shqipëri. Stadiumi "Arena Kombëtare" do të inagurohet në datën 11
Lajm i mirë për Romën, hapet rruga për ndërtimin e stadiumit të ri (FOTO LAJM) Pas rezultatve të dobëta të në kampionat tashmë një lajm i mirë vjen për Romën. Klubi nga kryeqyteti Italian, së shpejti
Shpallet në kërkim ndërkombëtar përfaqësuesi i "DH Albania" Perfaqësuesi i kompanisë fantazëm “DH Albania”, Avdjol Dobi, që fitoi tenderin e ndërtimit të Unazës së Madhe me dokumen
Stadiumi i ri i Kukësit, hidhet hapi i parë për ndërtimin e tij Kukësi pritet të ndërtojë një stadium të ri që të plotësojë kushtet për të luajtur jo vetëm në Superiore, por edhe në Ku
Ramizi shpërthen me premtime, thotë se Drenasi do të bëhet me tramvaj Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook në lidhje me infrastru
Haradinaj jep lajmin e madh, në mars nis ndërtimi i projektit 2 miliard euro Në muajin mars të këtij viti pritet të fillojë ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”. Ky projekt, që konsiderohet inve
Ministrja e re e Energjetikës kërkon shkarkimin e kreut të OST Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku çon në Bordin e OST kërkesën për shkarkimin e kreut të OST pas
Trump jep sinjalet e para për tërheqjen nga ndërtimi i murit Presidenti amerikan, Donald Trump, shpalli të shtunën planin e tij për tejkalimin e mbylljes së pjesshme të qeverisë më
A do rikandidojë Veliaj për Tiranën? Çfarë paralajmëroi sot Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës,
Në fund të vitit nis ndërtimi i autostradës gjigande në Kosovë Ende pa përfunduar autostrada që lidh kryeqytetet e Kosovës dhe të Maqedonisë, përkatësisht Prishtinën dhe Shkupin, zyrt
Ky është politikani i parë jashtë vendit që përdor termin Maqedonia e Veriut Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Ka shkruar se Ko
Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit i thurin këngë me Iso Ramës (VIDEO) Studentët prej tri ditësh janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre dhe nuk do ta ndalin protestën deri sa të ju plotësohen k
Dëshira e Trumpit po dëmton miliona amerikanë Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane ka hyrë në ditën e gjashtëmbëdhjetë. Presidenti Trump ka thënë se ajo mund të zg