E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

ndertese

Digjet banesa e vëllezërve kosovarë në Itali (VIDEO) Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë natën e djeshme një banesë dy-katëshe në komunën Castelnuovo, në provincën e Teramos,
Ndërtesa më e lartë në botë do të jetë 20 km (FOTO LAJM) Në Kanada po planifikohet ndërtimi i një ndërtese të lartë rreth 20 kilomentra e gjatë. Kjo ndërtesë, parashihet që të p
Ndihmo tetovarët e prekur nga vërshimet me një telefonatë Të gjithë ata që duan të ndihmojnë qoftë përmes donacionit, ushqimit, ujit dhe preparateve higjienike ose të marrin pjes
Kush nga ju do ta dëshironte një shtëpi të tillë (FOTO LAJM) Kjo është një ndërtesë që ndodhet në Beverly Hills të Los Angelesit, për shkak të bukurisë që e karakterizon, ndryshe nj
Populli në varfëri, Gruevski ndërton seli 30 milionë euroshe (FOTO LAJM) VMRO-DPMNE festoi dje 25-vjetorin e themelimit, tashmë në njkë ndërtesë të re, e cila ka kushtuar disa dhjetëra miliona
E tmerrshme: Ja me çfarë mjetesh torturoheshin shqiptarët më 1999 (VIDEO) Këto janë pamje ekskluzive të Stacionit të Policisë serbe në Prishtinë, të xhiruara në vitin 1999. Këto pamje të Nexh
Protestuesit - policëve: Jeni në anën e kriminelëve (VIDEO) UPDATE - Protestuesit përpara prokurorisë kanë kërkuar dorëheqjen e prokurorit publik. Por, se kërkesa e tyre vetëm s
1 Maji do të "festohet" me protesta Këtë vit, Lidhja e sindikatave të Maqedonisë, do ta festojë 1 Majin­, Ditën ndërkombëtare të punës, me marsh të solidari
Si ka ndryshuar New York-u në 500 vjet?! (VIDEO) Si kanë ndryshuar banesat e New York-ut, që prej vitit 1500 e deri më sot? Këtë e gjeni te përshkruar në një ide orig
DEBATI/ Koço Kokëdhima e quan Andi Bushatin thashethemexhi Shkrimi i Ben Blushit mbi dështimin e “Rilindjes” dhe premtimeve të saj shoqëruar sot edhe me një fjalim të fortë në Kuv
Rrogozhinë, IKMT shpërthen me tritol ndërtesën 4-katëshe (VIDEO) Mesditën e sotme IKMT kreu shpërthimin e kontrolluar në një ndërtesë 3-katëshe, karabina, në afërsi të Rrogozhinës, në v
Era e fortë hedh në tokë çatinë e ndërtesës (VIDEO) Forca e erës kemi parë që shumë herë është aq e fuqishme sa është e pamundur që ti fshihesh. Nëse në fillim në imazhet e
Forcat speciale gati për protestën (FOTO LAJM) Prishtina "pushtohet" nga forcat e shumta policore. Pak minuta më parë kanë mbërritur në kryeqytet edhe forca shtesë të
Zjarrëfikësit neutralizojnë zjarrin brënda ndërtesës në Tiranë Update- Për një kohë fare të shkurtër, zjarrëfikëset kanë neutralizuar flakët. Mësohet se tashmë janë avakuua
Hashim Thaçi nuk do të ulet në karrigen e Jahjagës Presidenca e Republikës së Kosovës, përveçse do të ndërrojë “shefin e shtetit”, do ta ndërrojë edhe godinën e saj. Li
Veteranët e UÇK protestojnë para qeverisë së Kosovës Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së mban sot demonstratë kundër zvarritjes së publikimit të li
Shpërthim me eksploziv në një ndërtesë në Sarandë Pas shpërthimit me eksploziv në një ndërtesë mbrëmjen e djeshme në Sarandë, policia ka dhënë disa të dhëna mesditën e so
Ishin policë të Serbisë, tani duan të jenë të Kosovës Disa ish-punëtorë të ish-Drejtorisë së Policisë për Mitrovicën të cilët nuk janë të integruar në Policinë e Kosovës, po
Shtëpia ishull në Kanada, zgjidhja e vetme për tu arratisur! (FOTO LAJM) Ishulli Mowgli në Kanada është mënyra ideale për tu larguar nga gjithçka. Ky është një ishull i veçuar në të cilin ndodh
Alarm për bombë në PE, evakuohet godina Një alarm për bombë ka krijuar panik në ndërtesën e Parlamentit Europian në Bruksel, ndërsa janë evakuuar gjithë persona