999 rezultate për

ndertese

E tmerrshme: ISIS mbyll brenda dy burra e më pas hedh ndërtesën në erë (VIDEO) ISIS ka publikuar një video tmerruese, ku shihen dy burra të lidhur me litarë në një ndërtesë të braktisur, e cila më pa
Shpërthim të kontrolluar ndërtesës në Sarandë (VIDEO) Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit, ka realizuar sot një shembje me shpërthim të kontrolluar në Sarandë,
Era e fortë shkëput pjesën e fasadës së ndërtesës (VIDEO) Era e fortë ka bërë që një ndërtese me shumë kate në Varshavë të Polonisë, t'i hiqet një pjesë e fasadës. Shtresa me
Policia blindon Prishtinën (FOTO LAJM) Teksa protestuesit kanë filluar të grumbullohen në sheshet e kryeqytetit, një numër i madh i policëve dhe Njësisë Specia
Të sfidosh vdekjen (VIDEO) Shumica nga ne i kanë frikë lartësitë por duket se një djalosh nga Dubai ka një guxim të pabesueshëm, duke sfiduar fobin
"Pentangoni" kinez, ndërtesa më e zbrazët në Shangai (VIDEO) Në Kinë qytetetet "fantazmë", zënë një vend të rëndësishëm në trajtimin e dokumentarëve. Ato janë të ndërtuara komplet s
Ç'është kjo ndërtesë në Tiranë?! Jemi mësuar të shohim në Tiranë plot ndërtesa, të cilat janë ndërtuar pa ndonjë plan dhe kuturu. Por se ndërtesa në f
Çfarë është kjo ndërtesë?! Qeveria e ka në programin dhe premtimet e veta elektorale faktin se do ta shpëtojë Shqipërinë nga abuzimet me ndërtimet
Si duket Qeveria një ditë pas protestës së dhunshme (FOTO LAJM) Dje, tri partitë opozitare, thirrën një protestë gjithëpopullore, duke thënë se ajo do të jetë paqësore. Por, menjëhe
Kush do e provonte një eksperiencë të tillë? (FOTO LAJM) Për të gjithë vizitorët e Kinës një rrugëkalim i rrezikshëm prej xhami në një lërtësi prej 303 metra, është ndërtuar në
Kinezi e pret me duar gruan që hidhet nga kati i 11, por... (VIDEO) Përmes videos shikojmë se si një i ri ka tentuar të shpëtojë jetën e një gruaje duke e pritur atë me duar në kohën kur a
Tjetër dyshim për akt terrorist në Britani (FOTO) Një nga qendrat më të mëdha tregtare në Britaninë e Madhe është përfshirë nga frika dhe stafi u largua, për shkak të një
Shkatërrohet ndërtesa 26-katëshe që nuk u përdorur kurrë (VIDEO) Një ndërtesë 26 katëshe është rrëzuar pas 16-vitesh pasi ajo asnjëherë nuk është përdorur për asgjë. Ndërtesa ndodhej në
Ja si duket interneti në të vërtetë (FOTO LAJM) Sekretet e vërteta të internetit fshihen në një ndërtesë të zakonshme në Manhattan. Fillimisht kjo ndërtesë është përdor
Gazin lotjsellës e hodhi Donika Kadaj-Bujupi Update - Express mëson se gazin lotsjellës në Kuvend e ka hedhur kryetarja e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj
Çfarë ka të veçantë kjo ndërtesë? (FOTO LAJM) Kjo është një ndërtesë e cila në një pjesë të saj mbart një detaj që e bën atë të jetë e dallueshme për arkitekturën e p
Mbjell hashash në apartament, pranga 58-vjeçarit në Korçë Policia e Korçës ka vënë në pranga një 58-vjeçar, pasi një prej ambienteve private të tij e kishte kthyer në një kopësht
"Kthehem kur të iki Edi Rama nga pushteti" Qeveria ka ndërmarrë masa kundër informalitetit, duke hedhur në terren ekipet e tatimorëve, të cilët vendosin kasa për b
Shtëpia që askush nuk mund të ecë brenda saj, ja pse (VIDEO) Kjo është një shtëpi me vlerë prej 8.5 milion dollarësh por çështja është se kush mund ta blejë një shtëpi të tillë, pas
Një i vrarë dhe një i plagour pas të shtënave në SHBA Ditën e djeshme një person është vrarë dhe një tjeter është plagosur gjatë të shtënave me armë në një ndërtesë federale