999 rezultate për

ndertese

Zjarri në Kaliforni / Dyshohet se trupat e djegur të 40 personave janë ende brenda klubit Një zjarr i madh përfshiu një klub nate para pak ditësh në Kaliforni të SHBA-ve, duke djegur të paktën 40 viktima.
Zjarri masiv në një koncert në SHBA, të paktën 9 të vdekur (VIDEO) Një zjarr masiv ka rënë në një ndërtesë ku po mbahej një koncert në Oakland, California, SHBA. Zjarrfikëset po mundoh
Tymi mbulon Stambollin / Zjarr masiv në një fabrikë këpucësh Re të mëdha tymi kanë mbuluar qiellin e Stambollit këtë mëngjes në lagjen Bajrampasha. Sipas medieve, mësohet se një
Protestë në Gjenevë dhe Prizren për Astritin Me moton “kërkojmë drejtësi për Astrit Deharin” sot zhvillohen protesta para ndërtesës së OKB-së në Gjenevë dhe në Pri
Panik në Serbi: Do të hedh në erë ndërtesën e Qeverisë Një 39 vjeçar në Serbi për 3 orë ka alarmuar sigurinë në Beograd pas kërcënimit të tij se do të hidhte bombë në godinën
Banglandesh/ Zjarr në një fabrikë, 15 të vdekur dhe 70 të lënduar Një zjarr i cili ka shpërthyer në një fabrikë paketimi në Banglandesh ka marrrë jetën e 15 personave dhe 70 të tjerë kan
Francë/ Qendra e emigrantëve përfshihet nga flakët Zjarret e mëdha që kanë përfshirë jugun e Francës nuk kanë kursyer as ndërtesën ku në muajin tetor, ishin planifikuar të
Ndërtesa e veçantë e cila ndërron formë çdo një orë (VIDEO) Në videon e mësipërme keni mundësinë të shihni se si një ndërtesë arrin të ndryshojë formën e saj në çdo orë. Fasada
Një fabrikë apo shtëpi? E pabesueshme se çfarë ndodhet në këtë ndërtesë (FOTO LAJM) Kush tha që paraqitja e jashtme flet më shumë se gjithshka? Shumë gabim, të paktën këtë mund ta vërtetojmë nga kjo nd
Sulm me bombë në qeverisë e Somalisë Dy bomba kanë shpërthyer duke goditur ndërtesën e qeverisë Somaleze. Si pasojë e sulmit kanë mbetur të të vdekur 23
Tentoi të ngjiste me litar ndërtesën 68 kate, për t'i dhënë një mesazh Donald Trumpit (VIDEO) Një 20 vjeçar tentoi të ngjitej në ndërtesën 68 katëshe të Donald Trump në Manhattan. Policia e New York-ut e ka arre
Kjo ndërtesë ndryshon pamje çdo një orë (VIDEO) Pamjet e më sipërme tregojnë një ndërtesë që ndërron formë çdo një orë. Fasada e saj lëviz për të rregulluar temperat
Dubai/ Zjarri shkrumbon kullën ( VIDEO) Një zjarr gjigant ka përfshirë një ndërtesë në Dubai, ndërsa ishte duke u ndërtuar. Sipas mediave vendase zjarri ka
Rrëshqitëse xhami në ndërtesën 70 katëshe (VIDEO) Ditën e shtunë një rrëshqitëse xhami 305 metra e gjatë është hapur një një pallat të lartë në Los Anxhelos të Shteteve t
Thyhen dritaret e Ministrisë së Drejtësisë në Shkup (VIDEO) Protestuesit e Revolucionit Laraman gjatë protestës së djeshme kanë ardhur nga Qeveria te Ministria e Drejtësisë, ku me
Ndodh në Arabi, ngjit ndërtesën 3-katëshe për 20 sekonda (VIDEO) Përmes pamjeve të videos, e cila është regjistruar në Arabi, do të shikojmë se si shfaqet një "spiderman" arab. Në një v
Kush do të guxonte kaq shumë?! (VIDEO) Dëshira për të bërë gjëra ndryshe ka bërë që këta dy aventurierë ta shikojnë Moskën në një kënd të frikshëm, duke qëndru
Zbulon pas 37 viteve makinën që e kishte "mbyllur" në ndërtesë Ahaddin Uysal, është një person që jeton në në qytezën Vezirkopru pranë Samsunit, i cili ka nxjerrë pas 37 viteve makinë
Çfarë është kjo krijesë misterioze e gjetur në Siberi?! Në një laborator të braktisur nëtë patologjisë në Siberinë perëndimore, policia ruse ka bërë një zbulim rrëqethës. Hetim
Qeveria-BE diskutojnë për liberalizim të vizave Ministri i Administratës, Avokati i Popullit, përfaqësuesit e MIE-së dhe MF-it, mbajtën takim të përbashkët me përfaqësu