999 rezultate për

ndertese

Vrasje në ndërtesën e Shërbimit Sekret të Kosovës Një vrasje e rëndë ka tronditur sot Kosovën. Mësohet se një punonjës i Shërbimit Sekret të Kosovës ose siç njihet ndrysh
Besojeni ose jo, brenda kësaj ndërtese lulëzon një park i tërë Arkitekti i famshëm italian, Stefano Boeri, do krijoje qytetin e pyjeve në Liuzhou të Kinës ku do të strehojë rreth 30
Agjenti nxjerr ndërtesën që do të shkatërrojë Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, në faqen e tij në facebook, ka postuar një foto ku shihet një ndërtesë, e cila sipa
E kishin mbingarkuar, përplaset helikopteri (VIDEO) Disa pamje të marra nga kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e tmerrshëm kur një helikopter u përplas për një ndërtesë
Kjo ndërtesë do të hyjë në historinë botërore (FOTO LAJM) Samiti i shumëpritur midis Presidentit të SHBA Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong-un do të zhvill
Kuvendi i Kosovës mban seancë në ndërtesën historike Në Prizren më 10 qershor do të mbahet seance solemne e Kuvendit të Kosovës në shënim të 140 vjetorit të Lidhjes së Prizr
E mira shpërblehet! Franca i jep shtetësi dhe punë emigrantit që shpëtoi foshnjen (VIDEO) Menjëherë pasi e ka shpëtuar një fëmijë që ishte varur në një ballkon të një ndërtese në Paris, 22 vjeçari nga shteti i
RTK së shpejti bëhet me ndërtesë të re Ministria e Administratës Publike dhe Radiotelevizioni i Kosovës kanë lidhur një Marrëveshje Mirëkuptimi për ndërtimin e
U shkrumbua nga flakët, dalin pamjet e shembjes së ndërtesës gjigante (VIDEO) Një godinë 26 katëshe në qytetin Sao Paolo të Brazilit është shkrumbuar. Pasi është përfshirë nga flakët godina është
Mbidozë droge, 37 vjeçari gjendet i vdekur në ndërtesën e braktisur Një 37 vjecar është gjetur i pajetë në një ndërtesë dykatëshe të braktisur në qytetin e Korçës. Policia identifikoi v
Duket shumë e thjeshtë, kjo ndërtesë fsheh një sekret të madh Një shtëpi që në pamje të parë duket e thjeshtë dhe shumë e zakonshme, ka një surprizë të fshehur brenda saj. Shtëpia
Zjarri përfshin një ndërtesë në Tetovë, evakuohen banorët Një zjarr ka përfshirë një ndërtesë gjashtë katëshe në bulevardin Ilirija në Tetovë. Zjarri ka filluar rreth orës 13
Tragjedi në Prishtinë, një banesë përfshihet nga zjarri duke shkaktuar vdekje Një 4-vjeçare ka vdekur si pasojë e zjarrit që kaploi një ndërtesë në Ulpianë. Zyra për informim e QKUK-së, ka konfir
Kosova falenderon NATO, mbulon ndërtesën e qeverisë me flamur Sot mbushen 19 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi
Eci mbrapsht në testin e makinës, adoleshentja futet brenda në ndërtesë Një adoleshente nga Minnesota e kishte lëvizur veturën përpara, në vend se mbrapa, derisa po bënte vozitje, bashkë me in
E pabesueshme, në këtë ndërtesë lulëzon një “park” më vete (FOTO LAJM) Arkitekti i famshëm italian, Stefano Boeri, do krijoje qytetin e pyjeve në Liuzhou të Kinës ku do të strehojë rreth 30
Zjarr në ndërtesën afër Fakultetit Pedagogjik në Shkup (VIDEO) Zjarr ka shpërthyer në ndërtesën afër Fakultetit Pedagogjik në Karposh. Zjarri ka shpërthyer në ndërtesën, e cila akoma
Mendoi se kishin armë lodër, si u vra gjatë grabitjes biznesmeni në Fier Ka ndërruar jetë biznesmeni në Fier i cili ndërhyri për të penguar grabitjen e një pike valutore në këtë qytet. Mëso
Mister, edhe Bulliqi hyn në ndërtesën ku mbahet takimi i Haradinajt me Listën Serbe Kryeministri Ramush Haradinaj bashkë me liderë tjerë të partive politike janë duke zhvilluar takim brenda në Qeverisë me
Tokio planifikon ndërtimin e ndërtesës prej druri më të lartë në botë Një kompani japoneze po planifikon të ndërtojë rrokaqiellin më të lartë në botë nga druri. Kjo do të realizohet në pë