999 rezultate për

nderkombetareve

Rama ndërkombëtarëve: Ndihmë! Kreu i Opozitës, Edi Rama, ka dalë në një konferencë për shtyp dhe i ka bërë thirrje nërkombëtarëve që të ndërhyjnë për
Zgjedhjet, pritet raporti paraprak i ndërkombëtarëve Vëzhguesit ndërkombëtarë do të prezantojnë sot raportin paraprak për zgjedhjet vendore të 8 majit. Misioni Vëzhgues Zgje
Faith: Fundi i ndërkombëtarëve në Kosovë Shefi i ICO-së, Pieter Faith ka deklaruar se “po i vjen fundi mbikëqyrjes ndërkombëtare dhe ajo shpejt do të bëhet e dit
Gadafi letër ndërkombëtarëve Koloneli Muammar Gaddafi i ka dërguar një letër presidentit amerikan Barack Obama, atij francez Nicolas Sarkozy, kryemin
Rama: Gati të dialogojmë, protestat do vazhdojnë Partia Socialiste mbetet e hapur për të dialoguar me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, por nuk heq dorë nga protestat. N
Kermabon nuk mohon kerkesen e nderkombetareve per ndryshime ne qeveri Shefi i EULEX-it, Yves de Kermabon nuk ka mohuar se faktori ndërkombëtar i ka kërkuar kryeministrit Tha&c
Rama: Berisha te degjoje kembanat e nderkombetareve Kryetari i PS-së Edi Rama në një konferencë për shtyp theksoi se PS-ja mbështet deklarat&e
KE Shqiperise: Nese vazhdohet keshtu, do vuani imazhin e keq ne syte e nderkombetareve Rezerva te reja te Keshillit te Europes per politiken e Tiranes. Ka qene vete Presidenti i Asamblese Parlamentare te Ke