999 rezultate për

nderkombetareve

Burime diplomatike: Aksioni në rrethinat e Kumanovës me kërkesë të ndërkombëtarëve? Sipas asaj qe shkruan Zhurnal, e cila citon burime diplomatike, aksioni i fundit në fshatrat e Kumanovës është kryer me
VMRO "kundër" ndërkombëtarëve Faktori ndërkombëtar ka deklaruar se nuk ekzistojnë kushtet për zgjedhje të reja. Edhe pse ndërkombëtarët e kanë thën
Shtyhet sërish vlerësimi i ndërkombëtarëve për zgjedhjet Me kërkesë të liderëve të katër partive politike në Maqedoni, ambasadorët e BE-së dhe SHBA-ve në Shkup kanë shtyrë për n
Zgjedhjet, pritet fjala e fundit e ndërkombëtarëve Deri në fund të kësaj jave, përfaqësuesit e SHBA-ve dhe ata të BE-së në Shkup pritet të japin vlerësimin e tyre, nëse në
Krasniqi: Pavarësia ishte kompromis i dhimbshëm Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë se kompromisi i dhimbshëm u bë me kërkesën e ndërkombëtareve
SHËNIM/ Dekriminalizimi, që të mos na mbetet vetëm ligji Nga Albeu.com Maxhoranca dhe opozita votuan sot me konsensus ligjin për dekriminalizimin duke marrë menjëherë pë
Bahtiri u jep 48 orë afat ndërkombëtarëve ​Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është takuar sot me zv/ambasdoren amerikane Jennifer Bachus. D
VMRO-DPMNE kundërshton propozimin e ndërkombëtarëve VMRO-DPMNE nuk e ka pranuar draft-tekstin për ndryshimin e ligjit zgjedhor të përgatitur nga bashkësia ndërkombëtare.
A janë ftohur raportet e Haradinajt me ndërkombëtarët? Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, thuhet se nuk i ka punët aq mirë me përfaqësuesit diplomatikë në Kosovë. Ftohja e ra
Walker: Gjykata Speciale, e panevojshme për Kosovën Amerikani i njohur si denoncuesi më i madh në opinionin ndërkombëtar, i masakrave serbe në Kosovë, ish-ambasadori i Misi
Mustafa dhe Thaçi kërkojnë "ndërhyrjen" e ndërkombëtarëve për Specialen Kryeministri Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministri Hashim Thaçi kanë thënë se Kosova duhet të themelojë Gjykatën. Pavarës
Ish-ambasadori i OSBE-së kundër Gjykatës Speciale Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker është kundër themelimit të Gjykatës Speciale. Ai është i mendimit se
Ahmeti i kërkon sërish ndihmë ndërkombëtarëve për përgjimet Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në selinë e partisë në Tetovë ambasadorin e Norv
Vulin: Moskthimi i serbëve për faj të ndërkombëtarëve Ministri për Punë i Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin, ka deklaruar sot se “refugjatët serbë nuk janë thyer në Kosov
BDI kërkon ndërhyrjen e ndërkombëtarëve Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se situata me përgjimin është e ndërlikuar, duke përsëritur kërkesën e parti
Shekerinska: Presim monitorim aktiv të ndërkombëtarëve Kryetarja e LSDM-së Radmilla Shekerinska në emisionin "Vin Vin" të Olivera Trajkovskës ka thënë se LSDM dhe partitë opoz
Formimi i ushtrisë së Kosovës, në duar të ndërkombëtarëve Projektligji për transformimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës pritet që javën e ardhshme të prezantohet para
Intelektualët shqiptarë letër ndërkombëtarëve: Bllokojeni këtë qeveri! Një letër e firmosur nga Xheladin Murati, Mersel Bilalli, Osman Kadriu, Idriz Kovaçi, Aurora Ndrio Karameti, Sabaudin Zh
Përgjimet, çështja kërkon impenjim të ndërkombëtarëve Analistët mendojnë se opusi i gjerë i përgjimeve të prezantuara nga LSDM fsheh edhe realitetin që prek më shumë shqiptar
Angazhimi i Presidencës dhe shqetësimet e ndërkombëtarëve Pasi situata e ngërçit politik e institucional ka vazhduar të jetë e njëjtë, Presidentja