999 rezultate për

nderkombetareve

Patozi –ndërkombëtarëve: Qeveria ju urren fort, opozita ju ka inat për vdekje Ish-deputeti i PD-së Astrit Patozi ka ironizuar situatën politike në vend dhe çështjen e shumë përfolur ‘Dosja Habilaj’
Haradinaj injoron rekomandimet e ndërkombëtarëve Kryeministri Ramush Haradinaj ka përsëritur dje qëndrimin e tij se nuk do ta votojë versionin aktual të Demarkacionit me
Mustafa: S’na lëkund asnjë kërkesë e ndërkombëtarëve Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryeministër në detyrë, Isa Mustafa, ka thënë se procesi i zgjed
Kosova me koalicione të mëdha, ja thirrjet e ndërkombëtarëve Prania ndërkombëtare në Kosovë u bëri thirrje partive politike që në lista të mos përfshihen njerëz të korruptuar. Por d
Gjuriç i bën thirrje ndërkombëtarëve të ndërhyjnë në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriç, ka mbajtur sot një takim urgjent në Beograd të mbajtur me përfaqësues të lar
Spahiu: Presioni ndaj Ivanovit zgjidh ngërçin politik Opinionisti Artin Spahiu, duke folur për situatën politike në Maqedoni, ka thënë se partitë politike veçanërisht BDI dhe
Letra e Thaçit nuk e ndryshon qëndrimin e ndërkombëtarëve për ushtrinë SHBA-të dhe NATO nuk mendojnë të ndryshojnë qëndrim lidhur me iniciativën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, për kr
Ankohet Vuçiç: Shqiptarët kanë mbështetjen e ndërkombëtarëve për murin Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuëië, gjatë një konference për shtyp së bashku me homologun e tij malazez, ka thënë
KE gati emrat që do të verifikojnë drejtësinë shqiptare Komisioni Europian është drejt mbylljes së procedurave për të zgjedhur përfaqësuesit ndërkombëtarë që do të jenë pjesë e
VMRO-DPMNE ndërkombëtarëve: Tregoni konkretisht se kush iu ka kërcënuar Duke e ndarë brengosjen e Komisionit evropian, VMRO-DPMNE përmes një njoftimi pyet publikisht kush dhe si ka kërcënua
Bujar Osmani: BDI është përkrah ndërkombëtarëve Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, i pyetur nëse do të heqin dorë nga formimi i qeverisë me partnerin e deritanishëm, ka t
Thaçi: Po humbim mbështetjen e ndërkombëtarëve Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas tërheqjes së Demarkacionit nga rendi i ditës në Kuvendin e Kosovës, duke thënë se
Maqedonia harron rekomandimet e ndërkombëtarëve për reforma Duket se partitë maqedonase nuk kanë ndërmarrë thuajse asnjë hap për përmbushjen kërkesave të domosdoshme në për interg
Prapaskenat/ Ja kush nuk e votoi nenin e ndërkombëtarëve (FOTO LAJM) Megjithëse ndryshimet kushtetuese të së enjtes arritën një numër historik votash, bëhet me dije se nga zbardhja e proces
Prapaskena/ Jozefina Topalli votoi kundër ndërkombëtarëve Jozefina Topalli ka dalë dhe një herë kundër vendimeve të grupit të PD. Gazeta "Panorama" ka kqyurur formularët e vot
Realiteti aktual i miratimit të Reformës në Drejtësi Nga:Erion Muça Takimi i shumëpritur midis liderëve politik u zhvillua por jo i plotë, mungesa e ambasadorëve nxorri s
Roli i ndërkombëtarëve/ Vasili: Jemi Republikë Parlamentare, jo ekspertësh Në një prononcim për mediat, Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili është shprehur se Reforma në Drejtësi nuk d
SHËNIM/ Basti i madh i Lulzim Bashës Nga Albeu.com Diskutimet mbi reformën po karakterizohen nga një nervozizëm i theksuar i të majtës si edhe ndërko
Azerbajxhani reagon pas thirrjes së ndërkombëtarëve, armëpushim në Nagorno-Karabak (VIDEO) Azerbajxhani njoftoi vendosjen e një armëpushimi të njëanshëm në përplasjet me forcat armene për rajonin e shumëdiskutua
Opozita refuzon vlerësimin e ndërkombëtarëve për demarkacionin Opozita e Bashkuar ka reaguar për vlerësim e ndërkombëtarëve lidhur me demarkacionin duke dërguar një deklaratë, nëpërmj