999 rezultate për

nderkombetare

Koha për të blerë euro?! BSH bën një paralajmërim të rëndësishëm Një euro sot këmbehet në tregun vendas me rreth 132.5 lekë, duke qenë afër nivelit më të ulët të 9 viteve të fundit.
UNESKO letër falenderimi këngëtares së njohur shqiptare (FOTO LAJM) Ambasadori i UNESCO-s për dialog ndërkulturor, Herbie Hancock, në emër të UNESCO-s, Institutit të Xhazit ‘Thelonius Monk
Ronela Hajati hedh kunja ndaj kolegëve (FOTO LAJM) Një nga këngëtaret më të drejtpërdrejta dhe guximtare në tregun shqiptar është padyshim Ronela Hajati. Ajo gjithmonë
Putin për sanksionet e SHBA-ve: Ilegale dhe tejet cinike! Sanksionet e reja të vendosura nga Shtetet e Bashkuara kundër Rusisë janë tejet cinike, kështu ka thënë sot presidenti r
7 vjet nga vendimi i GJND-së që dëshmoi ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës Më 22 korrik të vitit 2010, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë me qendër në Hagë që përfaqëson gjykatën e nivelit të lar
Kapet në Elbasan shqiptari i dënuar për vrasje në Itali, kërkohej nga ndërkombëtarët Astrit Sufali , 44 vjeç është arrestuar nga policia e Elbasanit në bashkëpunim me forcat speciale Renea, pasi akuzohet
INTERVISTA/ Gjyqtarja e Gjykatës Speciale: Proces i drejtë për të akuzuarit Gjyqtarja Ekatarina Trendafilova, kryetare e Dhomave të Specializuara të Kosovës ka thënë për BIRN se gjykata e sapokrij
Deklarata e fortë e Kokëdhimës: Ndërkombëtarët mbyllën sytë para vjedhjes së votës Ish-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima në një bashkëbisedim me gazetarët tha se vota e 25 qershorit është vjedhur në sy të
Kënga e re e Sonit arrin në televizionet ndërkombëtare Këngëtarja e suksesshme Soni Malaj ka publikuar vetëm para pak ditësh këngën e re ‘Loca’ . Me sa duket suksesi i kës
E mrekullueshme! Kjo 20-vjeçare shqiptare është shpallur “Miss” në SHBA Ajo është vetëm 20 vjeç por gëzon titullin Miss Collegiate America 2017”. Shqiptarja Leona Koxha ka lënë pas shumë v
Mustafa: S’na lëkund asnjë kërkesë e ndërkombëtarëve Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryeministër në detyrë, Isa Mustafa, ka thënë se procesi i zgjed
Ndryshojnë rregullat për marrjen e patentave ndërkombëtare Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë informon qytetarët se çdo shofer i cili ka patentë shoferi, me kërkesë të t
Kosova pjesë e garës më të madhe ndërkombëtare të robotikës FIRST Global Challenge (Video) Nxënësit kosovarë të shkollave të mesme, Elita Hajrizi, Liburn Bajraktari, Flokart Pajaziti, Gëzim Morina dhe Rigon Stat
Avokati i Popullit në përkrahje të viktimave të torturës "Obligimi për luftë kundër torturës dhe trajtimit johuman nuk guxojnë të jenë vetëm deklarues, por është koha që autorit
Zgjedhjet në Shqipëri zenë vend të rëndësishëm në mediat ndërkombëtare Fitorja e socialistëve deri tani në zgjedhjet parlamentare nw Shqipwri është pasqyruar gjerësisht në mediat e huaja.
Kërkohet njohja e statusit të viktimave të dhunës seksuale Sot shënohet Dita Ndërkombëtare në Mbështetje te Viktimave të Torturës Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetu
Aktori i famshëm uron festën e Bajramit me duart lart (FOTO LAJM) Fitër Bajrami, festa e madhe pas Ramazanit sot po festohet nga myslimanët më shumë solidaritet dhe begati. E një ndër
FSK në stërvitjen ndërkombëtare Njësia e FSK-së u kthye nga stërvitja ndërkombëtare "Combined Resolve VIII" e cila është mbajtur në Gjermani. Pjesëm
Gazeta greke "To Vima": Greqia s'pranon hyrjen e Maqedonisë në NATO Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov të mërkurën do ta vizitojë Athinën dhe është vizita e parë
Mediat ndërkombëtare për zgjedhjet në Kosovë Mediat ndërkombëtare,kane komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, shkruajnë se pushtetin e ri në Pr