999 rezultate për

nderkombetare

Ja urat më të bukura në botë, që kalojnë kufijtë ndërkombëtarë (FOTO LAJM) Shumica e këtyre urave janë konsideruar si monumente dhe janë një pjese jetike e infrastrukturave të rajoneve ne botë.
Thaçi: Ndërkombëtarët janë pro ushtrisë, të caktohet dita dhe data Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një takimi me studentët, ka thënë se ndërkombëtarët janë pro formimit të Ushtr
Ushtria ‘përplas’ Kosovën me ndërkombëtarët Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se
Letra e Thaçit nuk e ndryshon qëndrimin e ndërkombëtarëve për ushtrinë SHBA-të dhe NATO nuk mendojnë të ndryshojnë qëndrim lidhur me iniciativën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, për kr
Thaçi akuzon ndërkombëtarët, nuk bindën Listën Serbe për ushtrinë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka pranuar dështimin për të bindur Listën Serbe të votojë pro shndërrimit të Forcës
Çelet në Tiranë Bienalja e Akuarelit, marrin pjesë 400 artistë nga 60 vende të botës Tirana mikpriti Edicion e Dytë të Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit, ku për pesë ditë do të shfaqen punimet origjinal
Libia, vatër e rrezikshme konflikti para dyerve të Europës Ministri gjerman i Zhvillimit, Gerd Muller e cilëson katastrofike gjendjen në Libi. Ky vend është kthyer në një trampoli
Letra e Ivanovit injorohet nga ndërkombëtarët Brukseli ende nuk i është përgjigjur letrës së dërguar nga presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov, i cili një ditë më parë
Ndërkombëtarët, me shpresë se Ivanov do të rishikojë vendimin Raportuesi në Parlamentin Evropian për Maqedoninë, Ivo Vajgl, theksoi se vendimi i Ivanovit është në kundërshtim me inte
Besa kërkon ndërhyrje të bashkësisë ndërkombëtare për zgjidhjen e ngërçit të ri të krijuar nga Ivanov Lëvizja Besa përmes një komunikate të dërguar mediat ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të presidentit Ivanov, i cili ve
AAK: Haradinaj të lirohet më 2 mars Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka deklaruar se mbajtja për afro dy muaj e Ramu
Rama: Kauzat e protestës?! Përralla, ndërkombëtarët po qeshin me ne (VIDEO) Në këto momente po zhvillohet séance parlamentare ku fjalën e ka marrë kryeministri i vendit Edi Rama. Gjatë fjalës
Protesta e PD alarmon ndërkombëtarët, Hahn: Rikthehuni në Kuvend. Mogherini vizitë në Tiranë Protesta e opozitës e cila ditën e sotme është në ditën e pestë të saj ka tërhequr vëmëndjen e ndërkombatarëve të cilët
Rama: Shqiptarët i besojnë më shumë policisë se sa Zotit Gjatë fjalës së tij në një takim me policët, Rama mbështeti Policinë e Shtetit në punën e saj duke bërë edhe deklarata t
Ahmeti: Serbia, pengesë për anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare Ministrja e sapoemëruar për Integrime Evropiane, Mimoza Ahmeti, ka thënë tha se Serbia po mundohet që në mënyrë direkte
Protesta e PD-së, mediat ndërkombëtare i kushtojnë vëmendje të veçantë Protesta që po zhvillohet sot para kryeministrisë nga opozita e drejtuar nga Partia Demokratike ka marrë një vëmendje të
Kjo është Deklarata e Pavarësisë e Kosovës e shpallur para nëntë vitesh (VIDEO) Më 17 shkurt të vitit 2008 Kosova shpalli pavarësinë e saj, ndërsa delaratën e pavarësisë e ka lexuar kryeministri i atë
6 yjet që kanë humbur më shumë finale ndërkombëtare (FOTO LAJM) Duke qenë se jemi në atmosferë post Championsi dhe prag Europa League, ky është një moment i mirë për t'i hedhur një sy
Ramush Haradinajn nuk e shqetëson klani i Millosheviçit (FOTO LAJM) Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook për procesin gjyqësor ndaj tij në Francë du
Treni i mallrave del nga shinat në Shkodër, shkatërrohet hekurudha e vetme ndërkombëtare (FOTO LAJM) Tre vagonë të një treni që bënte transport mallrash nga Mali i Zi për në Shqipri kanë dalë nga shinat në fshatin Gruemir