999 rezultate për

nderkombetare

Aksion masiv, arrestohen disa të kërkuar ndërkombëtarë Policia e Kosovës është duke e realizuar një aksion në disa lagje të Prishtinës. Siç bëhet e ditur, qëllimi i këtij aksi
Menduam se hoqi dorë, Bleona shfaqet më e zhveshur se kurrë (FOTO LAJM) Shumëkush mendon se Bleona Qereti ka bërë gjithcka për të rënë në sy, duke kërkuar rrugët për famë ndërkombëtare. Zh
Si po i imponohet Thaçi Kosovës dhe ndërkombëtarëve si njeriu që vendos luftën ose paqen Ka një debat të madh në Kosovë në lidhje me kreun e grupit negoëiator që do të zhvillojë ndoshta negociatat finale me Se
Operacione plastike? Bleona Qereti acarohet keq me faqen e njohur Shumëkush konsideron se Bleona Qereti ka bërë gjithcka për të rënë në sy, derisa ka kërkuar rrugët për famë ndërkombëtar
Salvini kërkon mbylljen e porteve dhe për anijet e misioneve ndërkombëtare Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka vendosur të ndërmarrë një tjetër masë shtrënguese për bllokimin e fluksit
Hashimi nxjerr mëkëmbësin të qetësojë kosovarët: Nuk i falim krimet e serbve Shefi i Stafit të Presidencës, Bekim Çollaku ka thënë se në marrëveshjen përfundimtare me Serbinë nuk do të ketë kurrfar
Reperi me famë ndërkombëtare shan rëndë në gjuhën shqipe (VIDEO) Ai është një nga reperët më të njohur në botë, i cili me hitin e tij “Unforgettable” arriti një sukses të madh. Bëhe
Veliaj: Po të kish një UEFA për teatrot, a do e certifikonte tonin për shfaqje ndërkombëtare? Nëse do të kishte një institucion të ngjashëm e si UEFA edhe për teatrin, godina aktuale nuk do të mund që të certifikoh
VMRO ka inskenuar sulmin ndaj godinës së saj Partia “Maqedonia e Vetme” (Edinstvena Makedonija) e këshillon VMRO-DPMNE-në që, siç thonë ata, t’i zbulojnë personat të
Kallashi nuk ka më nevojë për Kobrën, bën bujë në mediat evropiane Donjeta Kosumi, e njohur në Kosovë si Kallashi, ka nisur të dalë edhe në gazeta ndërkombëtare. Kallashi gëzon një famë t
Tarifat e Trump, "shemben" tregjet ndërkombëtare Bursat kanë vijuar të bien në të gjithë botën nën diktatin e kërcënimeve më të fundit të presidentit Trump për tarifa të
Vjena kërkon sqarime nga Berlini, pas akuzave të tjera për spiunazh Ekzekutivi austriak i kërkoi Gjermanisë shpjegime pas pretendimeve të tjera kundër shërbimeve sekrete gjermane, të akuzu
PS mendon edhe për Kosovën gjatë takimit me kinezët Partia Socialiste e Shqipërisë u ka kërkuar drejtuesve të partisë që udhëheqin me Kinën që ky shtet të njohë Kosovën, dh
Kosova dhe Serbia përsëri përplasen në Interpol Kosova dhe Serbia po zhvillojnë betejë të ashpër pro dhe kundër anëtarësimit të vendit në INTERPOL. Zëvendëskryeministri
Veseli e nis ditën në mënyrë speciale (VIDEO) Kryetari i Kuvendit e ka nisur ditën me dhjetëra fëmijë të cilët e kanë vizituar në zyre, por edhe në sallën ku mbahen s
Ngjyrat e botës! Si u bë 1 Qershori, Ditë Ndërkombëtare e Fëmijëve Sot është 1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë sot vëmendjen e prindërve, sht
Dita ndërkombëtare kundër duhanit, kush janë rreziqet kryesore Në Ditën Ndërkombëtare kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton s
Pacolli: Në fund të muajit marrim lajmin për vizat Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, deklaroi sot në Vjenë, se ka marrë mbështetjen nga Austria për anëtarësim
Anri Sala i bashkohet sot festivalit tek Reja Programi i së Martës në Festivalin e Resë nis në orën 20:00 me Danc Teatër nga Kompania CUBE (Austri), me artistët Chris
Vuçiç: Ndërkombëtarët të marrin masa ndaj Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka ftuar anëtarët e qeverisë serbe që të respektojnë rrugën e Serbisë drejt Bashk