E FUNDIT/ Velipojë, humb jetën një pushues
999 rezultate për

nderhyrje

Këngëtarja Shqiptare pranon ndërhyrjet plastike Tema më e përfolur e viteve të fundit lidhur me figurat publike është kryerja e ndërhyrjeve estetike. Disa i pranojnë, t
Operacione plastike? Këngëtarja shqiptare hap thesin Flaka Krelani është një nga personazhet më të komentuar shqiptar. Ajo jo vetëm për talentin, por shpesh komentohet dh
Inter dhe Candreva gati për zgjatjen e kontratës Në humbjen e hidhur me Udinesen, Antonio Candreva realizoi asistin e 8-të sezonal, duke u konfirmuar një makinë e vërtet
Pogba më në fund flet për ndërhyrjen që i bëri Bellerinit, por edhe për kartonin e kuq Pogba thotë se ndërhyrja ndaj lojtarit të Arsenalit, Hector Bellerin nuk ishte e qëllimshme dhe e ashpër. Mesfushori
Ndërhyrjet në infrastrukturë, cila zonë e Tiranës nuk do të ketë ujë Ujësjellës Kanalizime në Tiranë ka njoftuar banorët e zonës së Kombinatit se do të kenë mungesë të furnizimit me ujë si
Vizioni i Rugovës në 1995: Pavarësia do arrihet me ndërhyrje të NATO-s, nën mbikëqyrje të OKB Sot është shënuar 73 vjetori i lindjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në këtë përvjetor personalite
Shpëtohen në momentin e fundit dy gra nga përmbytjet (FOTO LAJM) Dy gra me probleme akute shëndetësore u transportuan para pak minutash pranë Qendrës Spitalore Universitare, falë ndërhy
Peruja do të shkojë në Botëror, përfundimisht Italia do ta shijojë nga ekrani “Peruja nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Botërori “Rusi 2018”, pas atij kualifikimi historik, që i gjithë vendi e priste
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Këto janë 11 futbollistët e famshëm që ndryshuan nga ndërhyrjet estetike (FOTO LAJM) Futbollistët të cilët në fushë duken më të pashmit nuk mund t'i shmangur provave që dëshmojnë se dikur ata patën një ndë
Skenat e filmave janë një gënjeshtër e madhe (FOTO LAJM) Filmat shpesh paraqesin një botë surreale me skena dhe personazhe të pebesueshëm, por a keni menduar ndonjëherë se si vi
"Kumanova", ASH: Kërkojmë ndërhyrje urgjente të ndërkombëtarëve Edhe Aleanca për Shqipatrët ka dhënë qëndrimin e saj pas vendimit të Gjykatës Themelore të Shkupit e cila dënoi me gjith
Facebook, Twitter dhe Google thirren në dëgjesë nga Senati për ndërhyrjet ruse Kongresi amerikan thërriti sot kompaninë “Facebook”, “Twitter” dhe “Google” për të qartësuar madhësinë e desinformimit r
Haradinaj dënon ndërhyrjen e Serbisë në zgjedhje, përmend fqinjësinë e mirë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dënuar ndërhyrjen e Serbisë në zgjedhjet lokale të Kosovës e cila po mbështe
Ambasada Amerikane i jep Haradinajt përgjigjen për ndërhyrjen në dialogun me Serbinë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ditë më parë u shpreh i vendosur se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, nuk do të v
NATO, kundër një ndërhyrjeje ushtarake në Korenë e Veriut Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka dalë kundër një ndërhyrjeje ushtarake në Korenë e Veriut që do të
Edhe Google ka dëshmi për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA E përditshmja Washington Post ka raportuar se Google, për të parën herë, ka zbuluar dëshmi për operativistët rusë, që i
Spanja kërkon falje për ndërhyrjen e policisë në Katalonjë Përfaqësuesi i qeverisë spanjolle në Katalonjë, Enric Millo ka kërkuar falje për të plagosurit gjatë përpjekjeve të poli
Digjet ndërtesa e Fakultetit Filologjik të UP (FOTO LAJM) Një zjarr ka shpërthyer fillimisht në kontejnerët afër kampusit universitar në Prishtinë e më pas i njëjti ka përfshirë
Kirurgu jep alarmin: Kryejmë 750 operacione zemre në një vit Një nga doktorët më të njohur të QSUT-së Prof.Arben Baboçi në një intervistë të postuar nga Qendra spitalore Universitar