999 rezultate për

nderhyrje

Zaev kërkon ndërhyrjen e BE-së, paralajmëron forcimin e ndikimit rus në vend (VIDEO) Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka paralajmëruar forcimin e ndikimit rus në vend, ndaj dhe si
Shpëtoni nga mbipesha! Prof.Dr. Antonio Catona, Kirurg i Përgjithshëm Sleeve Gastrectomy Laparoscopike (SGL) është një ndërhyrje e llojt res
Capello kritikon ashpër madrilenët: Bënë ndërhyrje kriminale ndaj Messit! Ish-trajneri i Realit të Madridit, Fabio Capello ka kritikuar ashpër lojtarët e "galaktikëve", të cilët sipas tij gjithm
Si ka ndryshuar Melania Trump, pas ndërhyrjeve estetike (FOTO LAJM) Bashkëshortja e presidentit të SHBA-ve, Melania Trump cilësohet si një nga zonjat më të bukura, për shkak edhe të fiziku
Aktori i njohur shqiptar i nënshtrohet ndërhyrjeve kirurgjike (FOTO LAJM) Aktori i mirënjohur Enver Petrovci i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale. Mësohet se ai është operuar nga k
Akuzat e rënda të deputetit socialist: FSHF po e vret kampionatin! Dje Partizani nuk mundi që të dilte më shumë se me një pikë nga "Loro Boriçi". Kjo ndeshje është parë dhe si një përball
Tronditet Juventusi, Dybala braktis fushën pas faullave të Muntarit (VIDEO) Juventus është duke fituar me rezultatin 2-0 ndaj Pescarës, por "Zonja e Vjetër" merr një lajm shokues nga fusha e lojës
Rusia pretendon se në çështjet e brendshme të Maqedonisë ka ndërhyrje nga jashtë Situata politike në Maqedoni ka qenë në fokus të takimit të zv. ministrave të punëve të jashtme të Rusisë dhe Italisë, A
Donald Trump, ndërhyrje ushtarake edhe në Korenë e Veriut? (FOTO LAJM) Presidenti amerikan Donald Trump u ka kërkuar këshilltarëve të tij të vendosin mbi tryezë listën e “opsioneve” për t’i d
Maqedonia akuzon Shqipërinë për ndërhyrje në punët e brendshme Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, ka akuzuar Shqipërinë se po ndërhyn në punët e saj të brendshme, duke u për
Bisturia që zbukuron dhe bën të lumtur! Dëshiron hundën më të drejtë, gjoksin më të madh, vetullën më të ngritur, lëkurën më të shtrirë... Mund ta kesh çdo gjë
Rikthehet flamuri maqedonas në Kumanovë Mbrëmë rreth orës 20:00 përfaqësues zyrtarë për punë komunale dhe të përbashkëta pranë Qeverisë sollën flamur të ri maqe
Berisha kujton ndërhyrjen e NATO-s kundër Beogradit gjatë luftës së Kosovës Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka kujtuar sulmet e 24 marsit 1999, ku NATO nisi ofensiv
Në 18 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë: Binomi i pandarë - NATO dhe Kosova Prof. Asoc, Dr. Enver Bytyçi Nesër mbushen 18 vite nga koha kur avionët e NATO-s filluan bombardimet kundër caqeve usht
Zjarr masiv në pyjet e Bulqizës, terreni i thyer vështirëson ndërhyrjen Një zjarr masiv ka rënë në Bulqizë në një zonë të pyllëzuar në Njësinë Administrative në Zerqan. Burime zyrtare nga
Mediat spanjolle japin alarmin: Shqipëria, masakër me ndërhyrjet estetike E përditshmja spanjolle ‘El Pais’ ka lëshuar alarmin sa u përket ndërhyrjeve estetike në Shqipëri për shkak të mungesës
Pas drekës, Rama i afrohet çadrës së PD-së dhe… Tashmë është e zakonshme për kryeministrin Edi Rama, duke iu referuar çadrës që prej më shumë se 20 ditësh vijon të qënd
SHBA-të paralajmërojnë ndërhyrje ushtarake në Korenë Veriore Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, deklaroi se aksioni ushtarak është “opsion në tavolinë” nëse kërcënimi nga
Tensionet me Korenë e Veriut, SHBA-ja kërcënon me ndërhyrje ushtarake (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas testeve bërthamorë të Koresë së Veriut shumë pranë kufirit me Japoninë.
Hungaria kërkon që BE të dënojë Edi Ramën për ndërhyrjen në Maqedoni (FOTO LAJM) Hungaria ka kërkuar nga Bashkimi Europian që të dënojë ndërhyrjen e kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës, në punët e br