999 rezultate për

nderhyrja

Obama: Ndërhyrja në Siri, s'duam të përsërisim Irakun Presidenti amerikan, Barack Obama shprehet se SHBA po mundohet të gjejë një mënyrë për t’i dhënë sa më shpejt fund luftë
Ndërhyrja në Siri, Greqia i frikësohet një vale refugjatësh Qeveria greke është duke shqyrtuar me kujdes rreziqet dhe mundësitë, që vijnë nga ndërhyrja e afërt e forcave të NATO-s
Milan, 3 blerje për të shpëtuar sezonin (FOTO LAJM) Humbja përballë Veronës që në javën e parë të sezonit të ri në Serie A nuk ka lënë shije te Milan. Kuqezinjtë luajnë të
Ndërhyrja në Siri, SHBA po shqyrton shembullin e Kosovës Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë mundësinë e nderhyrjes në Siri pas përdorimit të armëve kimike kundër popullsisë civil
Ronaldinho: Dhëmbë të rinj, e qeshur e re (FOTO LAJM) Buzëqeshje e re për Ronaldinhon. Ish ylli i Milan dhe Barcelonës, tani pjesë e Atletico Mineiros, ka bërë një ndërhyrje
Policia greke arreston grabitësin nga Maqedonia Policia e Greqisë ka arrestuar një shtetas nga Maqedonia, pasi kishte tentuar që të grabiste një artari në Sarti të Halk
Protestuesit shpërndahen nga ndërhyrja e Erdogan Topa uji dhe granata me tym janë përdorur nga policia speciale kundra qindra demonstruesve antiqeveritare mengjesin e so
Shenohen përplasjet e para elektorale Shënohen përplasjet e para elektorale. Punonjësit e komunes Guri i Zi në Shkoder nuk lejuan aktivistë të partisë demokra
David Luiz, mjeshtër i simulimit (VIDEO-FOTO) David Luiz është klasifikuar nga mediat britanike si aktori më mirë në ndeshjen e djeshme mes Manchester Unitedit dhe Ch
Përfundon me sukses operacioni, 6 muaj stop për Zanettin Ka përfunduar me sukses operacioni në tendinën e Akilit për Javier Zanettin. Kapiteni i Interit, i dëmtuar gjatë sfidës
Ndërhyrja ndaj Giovincos, një ndeshje pezullim për Cambiasson( FOTO-LAJM) Një ndeshje pezullim, ky është ndëshkimi që gjykatësi sportiv ka dhënë për ndërhyrjen e rëndë që Cambiasso beri ndaj Gio
Ndërhyrja brutale, Cambiasso kërkon falje (VIDEO) Protagonist i një faulli të ashpër ndaj Sebastian Giovincos pas vërshëllimës finale në derbin e djeshëm të Italisë Inter
Argita Berisha bën hundën operacion (FOTO-LAJM) Vajza e kryeministrit Berisha duket se ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale estetike për hundën e saj. E fotografuar vetë
Ndërhyrja në Kubë, Chavez rikthehet sërish në Venezuelë Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez është kthyer në Venezuelë pas ndërhyrjes kundër kancerit që bëri në Kubë. Përmes rrj
Operacionet plastike, Koreja e Jugut në vendin e parë (FOTO-LAJM) Koreja e Jugut renditet si një nga vendet ku kryhen më shumë operacione plastike në Botë ndërsa në vend të dytë dhe të t
Militanët islamike në Mali, kërkohet ndërhyrja e NATO-s Presidenti i Bashkimit Afrikan të Kombeve, Thomas Boni Yayi, i bëri thirrjes NATO-s që të dërgojë një kontigjent trupash
Ndërhyrja "killer" e Marin (VIDEO) Chelsea ka humbur dje ndeshjen e javës së 21 të Premier League përballë QPR-së në Stamford Bridge me rezultatin 0-1 duke
Nuk është truk, edhe prestigjatorëve u digjet koka (VIDEO-FOTO) Shpesh prestigjatorët realizojnë numra me të pranishmët në evente të ndryshme por këtë radhë ka qenë njëri prej tyre i c
Takim Juventus-Luis Nani? E ardhmja e Luis Nani mund të kthehet në një duel Milan-Juventus. Jorges Mendes, agjenti i mesfushorit portugez të Manch
PSG, sherr Ibra-Nene Nuk ka nisur ashtu siç parashikohej sezoni për Paris Saint Germain. Tre barazime në po kaq ndeshje në Ligue I kanë turbu