999 rezultate për

ndarjen

Britania synon ndryshimin e ligjit për divorc Qeveria e Britanisë së Madhe synon të bëjë më të lehtë ndarjen e çifteve të martuara, duke u bazuar në rastin e një grua
Deputeti plas bombën: Sot, Haradinaj dhe Thaçi zbuluan ndarjen e re të Kosovës Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, thotë se Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj nuk e kontrollojnë gjithë Kosovën. “Sot H
Analisti amerikan: Po flasim për ndarjen e Kosovës Analisti dhe profesori nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Daniel Serwer paralajmëroi se administrata e re amerikane ës
Politikani i njohur francez mbështet ndarjen e Kosovës Ish-ministri i Jashtëm i Francës dhe ish-kreu i UNMIK-ut, Bernard Kouchner, është shprehur pro një shkëmbimi territoresh
Kate e ka përjetuar më keq nga sa e kishim menduar ndarjen nga princi William Kate dhe William janë një prej çifteve më të dashur në Angli. Edhe pse tani kanë një familje të konsoliduar dhe prej pak
Lufta zbret në terren, zbardhet plani i Thaçit për ndarjen e Kosovës Kutia e hapur e Pandorës nga presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Thaçi dhe Vuçiç nuk i ka lënë indiferente kancelaritë më
Diaspora serbe në SHBA i bën thirrje Kongresit ta hedhë poshtë ndarjen e Kosovës Organizatorët e krahut të djathtë të diasporës serbo-amerikane dhe klerikët i shkruan një letër Kongresit dhe administra
Thaçi flet me zyrtarin e lartë amerikan, nuk i flet për ndarjen e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashm Thaçi ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ndihmës
Liderët bindin Thaçin që të mos diskutojë për ndarjen e Kosovës Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe zëvendëskryeministrat Behgjet
Rama dhe Thaçi po zbatojnë planin Nano-Millosheviç të '98 për ndarjen e Kosovës Nga Enver Bytyçi* Në nëntor 1997 ndodhi një ngjarje shumë e përfolur e kohës. Fatos Nano i sapoardhur në pushtet
Serbët në alarm: Clintonët sërish në mbrojtje të Kosovës Mediat serbe, gjatë ditës së sotme kanë raportuar se familja Clinton është përfshirë sërish në çështjen e Kosovës. Si
Rama flet për herë të parë për ndarjen e Kosovës Komisioneri Johannes Hahn dhe Kryeministri i Shqipërisë janë pyetur nga gazetarët në lidhje me deklaratat e Presidentit
Historiani francez spekullon për ndarjen e Kosovës Historiani dhe gjeopolitikani francez Alexis Troude mendon se raundi i ardhshëm i dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prisht
Djali i Jozefina Topallit shton dyshimet për ndarjen nga Eva Murati Eva Murati prej vitesh është në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit, Genar Topalli. Megjithatë prej disa muajsh
Zëdhënësja e Putinit mbërrin në Beograd, pyetet nëse mështesin ndarjen e Kosovës Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka
Diplomati suedez zbulon planin Rama-Vuçiç për ndarjen e Kosovës Carl Bildt, diplomati suedez që e njeh mirë rajonin e Ballkanit, ka paralajmëruar kundër shkëmbimit të territoreve ndërm
PËRGJIMET/ Serbia hakmerret ndaj priftit që i prishi planet për ndarjen e Kosovës Gazeta proqeveritare serbe “Kurir”, ka publikuar bisedën (sigurisht të përgjuar), të igumenit të manastirit të Deçanit,
PD reagon për ndarjen nga jeta të ish-ministrit socialist Për ndarjen nga jeta të ish themeluesit të PS Luan Hajdaraga ka reaguar edhe PD. Në një mesazh ngushëllimi, PD shkru
Daçiç zbulon zyrtarin amerikan që po dëgjon për ndarjen e Kosovës Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, i cili gjatë qëndrimit në Washington, i ka dhënë shtytje edhe opsionit të nda
Turqia nuk e kundërshton ndarjen e Kosovës Politikani dhe analisti i njohur serb ka thënë se Turqia nuk e kundërshton ndarjen e Kosovës pasi përfiton nga ky veprim