999 rezultate për

ndalimin

Nishani kërkon parandalimin e veprimtarisë së grupeve radikale Prokurori i Përgjithshëm i Republikës, Kryetari i SHISH-it dhe Prokurori i Krimeve të Rënda informuan sot presidentin Bu
Marrëveshja për parandalimin e evazionit fiskal Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati dhe homologu i tij i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheiku Abdullah bin Z
Çipa kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për parandalimin e krimit Drejtori i Policisë se Tiranës, Ardian Cipa ka kërkuar bashkëpunimin e qytetareve për zbardhjen e krimeve. “Duhet të
Drejtuesit e furgonëve përshkallëzojnë protestën Drejtuesit e furgonëve vijojnë protestën. Tashmë protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 është shtrirë në Fier, Burrel e
Masa për parandalimin e keqpërdorimit të mjeteve piroteknike Në kuadër të fushatës "Viti 2014 me fat dhe i sigurt - në shoqëri familjare dhe miqësore", sot në ora 12:00 në QT Vero
Reforma në Zvicër për parandalimin e pastrimit të parave Zvicra është nga shtetet më të përfolura për pastrimin e parave. Por tashmë Zvicra do të ketë më shumë angazhime në luft
Koka firmos ndalimin e eksportit të qymyrit të drurit Ministri i Mjedisit, Lefter Koka ka firmosur vendimin që ndalon eksportin e qymyrit të drurit. Vendimi vjen për shkak të
Robotët që do ndihmojnë në parandalimin e krimeve (VIDEO-FOTO) Një kompani nga San Francisco, në Kaliforni prezanton më 5 dhjetor robotin e saj cili shërben si roje sigurimi. William
Haga diskuton shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë Organizata për Ndalimin e Armatimit Kimik diskuton sot në Hagë planin për shkatërrimin e armatimit kimik të Sirisë. M
Trafikimi i qenieve njerëzore, Rama: Emergjencë shoqërore Shqipëria paraqet një tablo të dhimbshme të trafikimit të qënieve njerëzore. Kështu u shpreh sot kryeministri Edi Rama g
Presidente, ai raport nuk ka asgjë për të qeshur Presidentja Atifete Jahjaga është shfaqur e buzëqeshur gjatë pranimit të Raportit të Progresit, i cili ashtu si në të sh
Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike fiton Nobelin për paqe Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike, është fituese e çmimit Nobel për paqe, për vitin 2013, ka komunikuar Akademia S
Berisha: Rama pa program për parandalimin e krizës Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi qeverine Rama se nuk ka program për parandalimin e krizes. Pas një takimi me presid
Spitali Amerikan sensibilizon shoqërinë për parandalimin e Kancerit të Gjirit Muaji Tetor është një muaj ndërkombëtar dedikuar kancerit të gjirit. Në kuadër të këtij muaji, Spitali Amerikan në bashk
Merren masa për parandalimin e keqpërdorimeve në zgjedhje Prokuroria speciale, gjyqësori, KQZ dhe Policia e Kosovës nëshkruan sot një memorandum mirëkuptimi për bashkëpunim në pa
OKB kërkon ndalimin e luftimeve në Siri për Ramazan Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim ndërmjet kryengritësve dhe
DASH reagon për ndalimin e Jacobsonit Në lidhje me ndalimin e ambasadores amerikane në Prishtinë Tracey Ann Jacobson në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës ka rea
Bliznakovski ndalohet nga policia Ish-deputeti dhe këshilltari i deritanishëm i VMRO-Popullore në qyetetin e Shkupit, Slobodan Bliznakovski është ndaluar
Plani “Merimanga” kundër krimit Plani operativ “Merimanga” është një nga synimet e Policisë së Kosovës në Drejtorinë Rajonale në Ferizaj. Plani konsisto
Protesta e AK-së, Policia tenton ndalimin e aktivistëve Kryetari i Aleancës Kuq e Zi për Tiranën, Rezar Balla, u bëri dje, thirrje qytetarëve të marrin pjesë në protestën e so