999 rezultate për

ndalimin

Arrestohet 30-vjeçari në Himarë, për çfarë akuzohet Policia e Vlorës ka bërë ndalimin e shtetasit në kërkim T.V., 30 vjeç, banues në Piqeras, Himarë. Strukturat e Polici
"Nuk ka më fishekzjarre", Berisha tregon se pse janë ndaluar Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas urdhërit të firmosur nga tre ministrat për ndalimin e hedhjes në treg të lë
Tirana i bashkohet nismës ndërgjegjësuese për parandalimin e kancerit të gjirit (FOTO LAJM) Me rastin e muajit ndërkombëtar kundër kancerit të gjirit, në kryeqytet u zhvillua sot një vrapim për të sensibilizuar g
IKSHP jep alarmin për numrin e aksidenteve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se po përcjell në mënyrë permanente situatën e aks
Suedi, propozim-ligj për ndalimin e bërjes së fëmijëve synet Politikani suedez Richard Jomshof propozoi të miratohet një ndalesë për synetimin e fëmijëve në Suedi, raporton Anadolu
Askush nuk e thotë, ky është ushqimi perfekt për gratë shtatzëna Gjatë shtatzënisë është e rëndësishme që të mbani një dietë me ushqime të kuqe dhe blu. Ato janë të pasura në antocianin
Kantoni i Zvicrës vendosi për ndalimin e burkës Gati dy të tretat e kantonit zviceran të St. Gallenit votuan për ndalimin e burkës në vende publike. Ky është kantoni
Jashari përkujton ndalimin e Vuçiçit: Kush injoroi Skenderajn, ka injouruar gjakun e lirisë I pari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka folur edhe njëherë për vizitën e Aleksandër Vuçiçit në Kosovë. Ai ka
Arrestohet vlonjati që tentoi të vriste me armë zjarri një person Policia ka kapur autorin e vrasjes së mbetur në tentativë në Gusht të 2018, shtetasi Fatjon Aliraj, 31 vjeç, banues në V
Australia ndalon me "forcë" qeset plastike Ka kaluar mes tensioneve kjo fundjavë në Australi, ndërsa shitësit me pakicë implementuan ndalimin e përdorimit të qesev
Policia tregon sa lloje të drogave gjendet në Kosovë Sot shënohet Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit të Drogave. Shefi i sektorit për bashkëpunim dhe parandalim
Qepa e kuqe ilaç për parandalimin e kancerit dhe disa sëmundjeve të tjera Konsumi në masë i qepës së kuqe është i jashtëzakonshëm për shëndetin. Sigurisht që shumë njerëz e mendojnë dy herë përp
Hani sa më shumë brokoli, shëron kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Brokoli ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së dhe përhapjen e kancerit Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë.
UP-ja pretendon demokraci në punësimin e stafit Universiteti i Prishtinës është zotuar se do ta luftojë nepotizmin në përzgjedhjen e stafit akademik të UP-së gjatë përz
Ja çfarë ndodh nëse pini ujë në 6 të mëngjesit Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin
E papritur, Trumpin e kundërshtojnë në SHBA pas sulmit në Siri (FOTO LAJM) Ka reaguar ish kandidati për president në zgjedhjet e kaluara presidenciale të SHBA-së, Bernie Sanders për vendimin e Do
Ja çfarë ndodh nëse pini ujë në 6 të mëngjesit Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin
Tentoi të kalojë 425 kg kanabis për në Itali, kapet pas një viti vlonjati Policia ka vënë në pranga shtetasin Ardit Kita, 29-vjeç pasi akuzohet për trafik droge. Kita një vit më parë tentoi
Pak e dinë, por ky ushqim rekomandohet shumë për gratë shtatzëna Gjatë shtatzënisë është e rëndësishme që të mbani një dietë me ushqime të kuqe dhe blu. Ato janë të pasura në antocianin