999 rezultate për

nato

Është agjent? Meta nuk e dekretoi Cakajn se rrezikonte sekretet e NATO-s Mjaft i fortë dhe i drejtpërdrejt ishte arsyetimi që Presidenti Ilir Meta i bëri mosdekretimit të Gent Cakajt si ministë
Minatorëve nuk u rriten rrogat ndërsa Haradinaj ka 35 këshilltarë Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin
Minatorët në grevë për rritje page, ministri i AKR-së u pret shpresën Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka, ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “T
Sela takohet me një zyrtar të rëndësishëm në NATO Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela nesër do të takohet me shefin e misionit të NATO-s dhe zyrës pēr li
Ish-zyrtari i NATO-s lartëson Ahmetin për ditëlindje Ish-i dërguari i NATO-së në Maqedoni pas luftës së vitit 2001, Nikolas Bigman, në një letër të shkruar enkas për ditëlin
Pyetja që kanë të gjithë: Sa pjata theu Renato Mekolli? Një Hell's Kitchen i zjarrtë dhe një Renato shumë i egër. Ky ishte sezoni i këtij emisioni që mbërtheu publikun para
Shekerinska tregon kur do të anëtarësohen në NATO Pas ratifikimit dhe implementimit të Marrëveshjes së Prespës, do të nënshkruhet protokolli për anëtarësim të Maqedonisë
Shef Renato i propozon Anit ulur në gjunjë (VIDEO) Në finalen e "Hell's kitchen", mbrëmjen e sotme si ndihmës të dy shefave të rinj u rikthyen 6 ish-konkurrentë. Mes tyre
Kërkesat e minatorëve grevistë Shyqyri Sadiku, kryetar i Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të “Trepçës”, ka deklaruar se Bordi i “Trepçës” është krej
U kthye në shefin më të "çmendur" të kuzhinës, por ku do ta shohim Renaton tani Mbrëmjen e djeshme ishte puntata e fundit e emisionit "Hell's kitchen". Mirëpo mesa duket edhe me mbarimin e "Hell's
Renato bën në papriturën, i ulet në gjunjë ish-konkurrentes (VIDEO) Renato tha vetëm pak kohë më parë se si vajzë në kuzhinën e Hell's Kitchen i pëlqente Ani. Në episodin e sotëm, si n
Sot minatorët e Trepçës kanë marrë një vendim të rëndë për Haradinajn Minatorët e minierës së “Trepçës” kanë hyrë sot në grevë, ku kërkohet rritja e pagave. Ndërrimi i parë i minatorëve n
NATO: Për ushtrinë vendos Kosova, serbët të dialogojnë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se krijimi i Ushtrisë është çështje për të cilën vendos Ko
Ivanov: Këtë vit presim që të anëtarësohemi në NATO Presidenti i Maqedonisë dhe komandanti suprem i forcave të armatosura të ARM-së, Gjorge Ivnaov i shoqëruar me shefin e S
Shef Renato i ngjitet pas Brunildës e i "nxin jetën" Sileones (VIDEO) Konkurrentët e dinë se janë puntatat e fundit të "Hell Kitchen" dhe se kjo mund të jetë gara e fundit e tyre. Ndaj,
Plas në kuzhinë, konkurrenti shtyn shef Renaton (VIDEO) Për 11 episode, shef Renato ka këmbëngulur në kërkesat e tij në kuzhinë. Ai i ka qëndruar nga pas secilit konkurrent,
Për herë të parë, shef Renato përlotet në emision (VIDEO) Zakonisht atë e shohim duke ulëritur dhe thyer pjata, por këtë herë ka qenë ndryshe. Shef Renato, ju ka sjellë konkur
Aksident apo vrasje e organizuar? Vdes pas rrëzimit të helikopterit guvernatorja Guvernatorja e Pueblas së Meksikës,Martha Erika Alonso kahumbur jetën në një aksident ajror vetëm disa ditë pasi u betua
Lajm i mirë për shqiptarët, shumica e serbëve nuk duan të hyjnë në NATO Hulumtimi më i ri i Qendrës për studime euroatlantike (CEAS) tregon se 11 % e qytetarëve të Serbisë mbështesin hyrjen e
"Dil jashtë!" Konkurrentja qëllon me shpullë Renatos në mes të emisionit (VIDEO) Në puntatën e fundit të emisionit "Hell's Kitchen", shefi i kuzhinës Renato Mekolli vendosi të bënte përgjegjëse dhe she