999 rezultate për

nato

"F-16", super avionët e NATO-s që dhuruan spektakël në qiellin e Tiranës (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmërua ditën e sotme, avionët e NATO-s kanë vizituar qiellin e Tiranës në shenjë nderimi për 10 vj
"NATO do të ndërtojë në Kuçovë bazën më të madhe ushtarake në rajon" Gjatë ceremonisë së 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria po përgat
Rikthehet Dilaveri, ka një mesazh për NATO-n (FOTO LAJM) Protestuesi i veçantë nga Laçi, Dilaver Nela është gjendur në pothuajse në cdo protestë të organizuar por ndyrshe nga mi
Qielli i Tiranës do mbushet sot me avionët luftarak të NATO-s (VIDEO) Viti 2019 përkon me 10 - Vjetorin e Anëtarësimit të vendit tonë në NATO, më 1 Prill 2009. Në kujdesin e Ministrisë së
NATO vendos të zgjasë edhe dy vjet mandatin me Stoltenberg NATO sot ka vendosur të zgjasë mandatin e sekretarit të Përgjithshëm Jens Stoltenberg edhe për dy vjet. Aleatët e NAT
Politikani serb: Hashim Thaçi kishte lidhje dashurie me Albright Politikani serb, Vojsillav Sheshel, ka folur për ngjarjet e 20 vjetëve më parë, duke kujtuar kohën e bombardimeve dhe ro
Nesër qielli i Tiranës mbushet me avionët luftarakë të NATO-s Viti 2019 përkon me 10 vjetorin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO (data zyrtare 1 Prill 2009). Nën kujdesin e Minist
Stoltenberg-mediave serbe: Bombardimi nga NATO, i duhuri Në një intervistë për Tanjug sekretari i përgjithshëm i NATOS-s Jens Stoltenberg u shpreh se roli i ndërhyrjes së NATOS-
Kosova nis ndeshjet për EURO 2020 ndaj Bullgarisë, formacionet zyrtare Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Bullgarisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtarë për ndeshjen e vlefshme për elimi
Stoltenberg: Gjeorgjia bëhet pjesë e NATO-s Gjatë një vizite në Gjeorgji, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur se ky shtet do të anëta
Lista Serbe mbron ish-ministren që tha se NATO ka bërë gjenocid Zyrtari i Listës Serbe, Milan Kostiq, që sulmoi para ca ditësh kreun e SLS-së, Sllobodan Petroviqin, sot ka vazhduar ta
Petrich: Franca është fajtore pse u bombardua Serbia Ish- emisari i BE-së në bisedimet Kosovë – Serbi gjatë kohës së Rambouillet, austriaku Wolfgang Petrich, i cili edhe tan
Njihuni me Wesley Clark, gjenerali që nënshtroi Serbinë Dje është shënuar përvjetori i njëzetë i bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë që ndaloi luftën në Kosovë. Kur kujtohet k
Zv.ministrja e Kosovës sulmon NATO-n dhe i quan shqiptarët terrorista Dje është shënuar 20 vjetori i bombardimeve të NATO-s në Serbi. E pikërisht, zëvendësministrja e Drejtësisë nga radhë
NATO shpenzoi 3 miliardë dollarë duke bombarduar Serbinë Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi
Xhaferi drekon me Veselin në Shkup Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka bërë të ditur se është takuar me homologun e ti nga Maqedonia Talat Xhafe
Skandaloze, digjen flamujt e SHBA dhe BE-së në Beograd Pjesëtarë të Partisë Radikal serbe sot, në 20 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër caqeve ushtare e poli
Kurti bën zbulim: Ja pse NATO hyri në Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kujtuar 20 vjetorin e sulmeve të NATO-s në Kosovë.Në një postim në Faceb
Majko ndan kujtime nga momenti kur NATO nisi të luftonte regjimin serb Në 20 vjetorin e bombardimit të NATO-s drejt ish-Jugosllavisë, ish kryeministri i kohës Pandeli Majko ka ndarë një mesaz
Zaev: NATO është e ardhmja jonë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook theksoi se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NAT