999 rezultate për

nato

Haradinaj: Anëtarësimi në NATO, synim shtetëror dhe qytetar i Kosovës Kryeministri Ramush Haradinaj ka siguruar se futja e vendit në NATO është jë synim i hershëm i Kosovës. Përmes një po
Minatorët shkojnë të protestojnë te Rama por përfundojnë duke u zënë me njëri-tjetrin Në ditën ndërkombëtare të punës, minatorët janë mbledhur përpara kryeministrisë për të kërkuar miratimin sa më shpejt të
Ndërron jetë ish-senatori që ka lidhje të veçantë me shqiptarët Ish-senatori republikan, Richard Lugar, i shtetit të Indianas ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 87-vjeçare. Vdekj
Rikthehet shef Renato, kur do ta shohim në ekran Hell’s Kitchen Albania do të kthehet sërish në ekran por kësaj radhe me ndryshime. Ambientet e “Hell’s Kitchen Albani
Si i tmerronte NATO ushtarët serbë në Kosovë (VIDEO) Gjatë bombardimeve të NATO-s kundër mejeteve dhe zonave ushtarake të ish Jugosllavisë prej marsit deri në qershor të vit
Renato Sanchez: 5 minuta nuk mjaftojnë, do largohem Ylli portugez i Bayern Munchen tashmë e ka pranuar se kërkon të largohet përfundimisht nga bavarezët në fund të sezonit.
Balla: Të çlirojmë bashkitë e Bashës dhe Monikës Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka shenjestruar partitw opozitare duke thwnw se ka ardhur
Melescanu: Mirëpresim anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Ministri rumun i Punëve të Jashtme, Teodor Melescanu deklaroi sot se Rumania mirëpret anëtarësimin e Maqedonisë së Veriu
Hakeri serb vjedh fotot top-sekret nga SHBA që tregojnë luftën e Kosovës (FOTO LAJM) Një haker serb i quajtur, Neven Djenadija pretendon se ka hyrë në sistemin e ministrisë së Mbrojtjes Amerikan ku ka marr
Sa para do jepen, Shqipëria i bashkohet donatorëve për rindërtimin e Notre Dame Listës së donatoreve per rindërtimin e katedrales Notre Dame të Parisit, shkrumbuar nga flaket pasditen e se henes i esh
Rusia tërbohet kur sheh fuqinë e NATO-së në Detin e Zi Rusia do marrë masa direkte si përgjigje ndaj manovrave të NATO’s në Detin e Zi. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme
Trump dhe senatorja myslimane përleshen për Izraelin Kongresistja myslimane e Minnesotas, Ilhan Omar, u kritikua nga presidenti amerikan Donald Trump, se ajo punon kundër in
Pas serbëve "çmenden" edhe rusët: Pse ushtarët shqiptarë ishin në Kosovë? Media zyrtare ruse “Sputnik” ka shkruar në lidhje me ushtarët shqiptarë që kanë kaluar në Kosovë, së bashku me forcat al
Këto janë armët e NATO-s që frikësojnë Rusinë (FOTO LAJM) Aleanca e NATO-s ka 70 vite që bën stërvitje të përbashkëta për mbrojtje dhe devijim rreziku. Xhim Taunsend, nga Qend
Më shumë se 1/3 e vendeve të NATO-s kanë ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë Njëmbëdhjetë vende anëtare të NATO-s e ratifikuan Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancë. Dje
Sllovakia ratifikon anëtarësimin në NATO për Maqedoninë Veriore Pas Polonisë, edhe Kuvendi i Sllovakisë sot e ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Sll
SHBA e qartë me Turqinë: Bashkëpunimi me rusët po të largon nga NATO Zv.presidenti i SHBA-së Mike Pence, ka kërcënuar Turqinë duke thënë se e ardhmja e saj në NATO nuk është e sigurt nëse v
Disa fakte të rëndësishme për NATO-n Ndërsa Shqipëria feston 10 vjet anëtarësi në NATO, Ambasada e SHBA-së në Tiranë nënvizon disa fakte të rëndësishme mbi A
Me orë të tëra në këmbë, ushtarëve u bie të fikët në paradën për NATO-n (FOTO LAJM) Gjatë ditës së sotme në sheshin "Nënë Tereza" është mbajtur para ushtarake e Shqipërisë në nder të 10 vjetorit të anëtar
Shekerinska në Shqipëri: Rajoni mësoi nga gabimet e veta Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Radmilla Shekerinska, sot mori