E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

nato

HISTORIKE/ Arbitri shqiptar do të gjykojë ndeshjen eleminatore në EURO 2020 UEFA gëzon arbitrat shqiptarë. Sektori i Gjyqtarëve në qeverinë e futbollit europian ka njoftuar FSHF-në se do t’i be
Ushtrinë maqedonase do ta mirëmbajnë agjencitë private Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, tha se ideja që agjencitë private t’i mirëmbajnë kazermat është rekomandim
"Do djeg vetën", minatorët protestojnë para Kuvendit Minatorët kanë dalë sot duke protestuar para Kuvendit duke kërkuar anulimin e projektligjit që pritet të votohet sot, i
"E sigurte!", kompania amerikane çertifikon kujdesin e AlbChrome për minatorët në Bulqizë Siguria dhe shëndeti në vendin e punës janë faktorë shumë të rëndësishëm, por që fatkeqësisht shpeshherë, nga disa kompa
Avionët grekë "pushtojnë" qiellin e Maqedoniës Maqedonia Veriore thotë që aeroplanë luftarakë nga shteti fqinj i Greqisë kanë kryer testime luftarake në kuadër të NATO
Euro 2020, Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë (FOTO LAJM) Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka përzgjedhur lojtarët që do luajnë në ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Eur
NATO fillon fluturimet mbi Maqedoni Me dy fluturime në hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në mëngjes prej orës 7:30 deri në orën 9:3
Projektligji/ Pension shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët Rreth 23 400 minatorë, naftëtarë dhe metalurgë do të përfitojnë pension shtesë. Pr/ligji që parashikon këtë trajtim fina
Dy anije të NATO-s zbarkojnë në Durrës Dy anije luftarake të NATO-s janë ankoruar në portin e Durrësit. Kjo vizitë e anijeve të NATO-s në Shqipëri vjen në kuad
Përcillet me nderime nga kolegët e NATO major Tanushi (FOTO LAJM) Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në ve
Terrori në sytë e serbëve kur NATO godet bazat e atyre që kryen genocid në Kosovë (VIDEO) Në prill të viti 1999 avionët e NATO-s kishin bombarduar bazën famëkeqe të ushtrisë serbe në Prishtinë, e njohur edhe me
NATO reagon për vdekjen e Major Klodian Tanushit NATO ka reaguar përmes një mesazhi pasi ndërroi jetë edhe Major Klodian Tanushi nga incidenti i disa ditëve më parë në L
Vdekja e majorit Klodian Tanushi, ulet në gjysmë shtizë flamuri shqiptar në NATO Pas vdekjes edhe të majorit Klodian Tanushi, flamuri shqiptar në bazën e NATO-s në Camp Arena në Heart Afganistan është
Humbëm njërën prej nesh! NATO, mesazh të ndjerë për ushtaraken shqiptare (FOTO LAJM) NATO ka reaguar pas humbjes tragjike të jetës së efektives shqiptare Zarife Hasanaj nga shpërthimi i një mine një ditë m
Lot dhe dhimbje! Nderohet në Letoni ushtarakja shqiptare që humbi jetën (FOTO LAJM) Gjatë paradites së sotme është zhvilluar një ceremoni nderimi për Nëntetetaren shqiptare Zarife Hasanaj që ndërroi jetë
Sa ushtarë shqiptarë ndodhen me misione jashtë vendit Ditën e sotme, në një mision për demontimin e minave në Letoni, humbi jetën 32 vjeçarja Zarife Hasanaj dhe mbeten te pla
Shpërthen mina, vritet një Nënoficere, plagosen dy të tjerë Shpërthimi i një mine i ka shkaktuar vdekjen një efektivi të forcave të xhenios në Ushtrinë Shqiptare. Ndërkohë, nga ky
Zëdhënësi i LSDM-së: Pendarovski do të jetë president i shtetit "Kandidatit Stevo Pendarovski udhëheq me mbi 30 mijë vota kundrejt kundër kandidates Gordana Siljanovska. Presim që këto
Haradinaj: Anëtarësimi në NATO, synim shtetëror dhe qytetar i Kosovës Kryeministri Ramush Haradinaj ka siguruar se futja e vendit në NATO është jë synim i hershëm i Kosovës. Përmes një po
Minatorët shkojnë të protestojnë te Rama por përfundojnë duke u zënë me njëri-tjetrin Në ditën ndërkombëtare të punës, minatorët janë mbledhur përpara kryeministrisë për të kërkuar miratimin sa më shpejt të