999 rezultate për

nato

Stoltenberg-mediave serbe: Bombardimi nga NATO, i duhuri Në një intervistë për Tanjug sekretari i përgjithshëm i NATOS-s Jens Stoltenberg u shpreh se roli i ndërhyrjes së NATOS-
Kosova nis ndeshjet për EURO 2020 ndaj Bullgarisë, formacionet zyrtare Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Bullgarisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtarë për ndeshjen e vlefshme për elimi
Stoltenberg: Gjeorgjia bëhet pjesë e NATO-s Gjatë një vizite në Gjeorgji, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur se ky shtet do të anëta
Lista Serbe mbron ish-ministren që tha se NATO ka bërë gjenocid Zyrtari i Listës Serbe, Milan Kostiq, që sulmoi para ca ditësh kreun e SLS-së, Sllobodan Petroviqin, sot ka vazhduar ta
Petrich: Franca është fajtore pse u bombardua Serbia Ish- emisari i BE-së në bisedimet Kosovë – Serbi gjatë kohës së Rambouillet, austriaku Wolfgang Petrich, i cili edhe tan
Njihuni me Wesley Clark, gjenerali që nënshtroi Serbinë Dje është shënuar përvjetori i njëzetë i bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë që ndaloi luftën në Kosovë. Kur kujtohet k
Zv.ministrja e Kosovës sulmon NATO-n dhe i quan shqiptarët terrorista Dje është shënuar 20 vjetori i bombardimeve të NATO-s në Serbi. E pikërisht, zëvendësministrja e Drejtësisë nga radhë
NATO shpenzoi 3 miliardë dollarë duke bombarduar Serbinë Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi
Xhaferi drekon me Veselin në Shkup Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka bërë të ditur se është takuar me homologun e ti nga Maqedonia Talat Xhafe
Skandaloze, digjen flamujt e SHBA dhe BE-së në Beograd Pjesëtarë të Partisë Radikal serbe sot, në 20 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër caqeve ushtare e poli
Kurti bën zbulim: Ja pse NATO hyri në Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kujtuar 20 vjetorin e sulmeve të NATO-s në Kosovë.Në një postim në Faceb
Majko ndan kujtime nga momenti kur NATO nisi të luftonte regjimin serb Në 20 vjetorin e bombardimit të NATO-s drejt ish-Jugosllavisë, ish kryeministri i kohës Pandeli Majko ka ndarë një mesaz
Zaev: NATO është e ardhmja jonë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook theksoi se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NAT
Euro 2020: Holanda e Gjermania përballen për herë të tretë në 6 muaj Eliminatoret e Europianit 2020 do të "ndizen" sot me supersfidën e grupit C, përballjen Holandë-Gjermani, e planifikuar
20 vite nga bombardimi i NATO-së ndaj serbëve që bënin gjenocid Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi
Përvjetori i sulmeve, Haradinaj: Përjetë mirënjohës NATO-s Në 20-vjetorin e ndërhyrjes ajrore të NATO-s ndaj objektivave serbe në Kosovë e Serbi, kryeministri Ramush Haradinaj nde
EMRAT/ Panucci u shkarkua, por kush do e drejtojë Kombëtaren? Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Pan
Panuçi shkarkohet, Edi Reja merr drejtimin e Kombëtares? Humbja me Turqinë ka lëkundur pozitat e Kristian Panuçit në krye të stolit të Shqipërisë. Starti i kësaj fushate elimina
Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan Zyrtarët e NATO-s në Afganistan kanë njoftuar se dy ushtarë amerikanë janë vrarë gjatë kryerjes së një operacioni luftar
Ja si arriti djaloshi 13-vjeçar nga Maroku të shpëtonte autobusin në Milano Një 47-vjeçar me origjinë senegaleze, i identifikuar si Ousseynou Sy është arrestuar nga policia e Milanos pasi ka marrë